Gå til innhold
Hundesonen.no

er hunden din mørkeredd?


~Marlene~

Recommended Posts

Skrevet

litt, alt er mye mer skummelt i mørket, han reagerer mye mer om vi møter folk på tur når det er mørkt, antagelig fordi han ikke ser hva det er før det nermest har passert :)

Skrevet

ja Aiwa er..

når jeg slipper hun og Tinka løs for å gå ned i skogen å gjøre fra seg når det er mørkt ute så løper hun etter Tinka langt ned i skogen men tar jeg bare Aiwa løs og slipper henne for at hun skal løpe ned så går hun ikke langt ned altså... Så hun liker ikke å løpe ned i skogen alene da :) i så fall så må hun ha lys.

er det lyst ute så har hun ingen problemer med å løpe langt ned i skogen alene. :?

  • 3 years later...
Skrevet

Janus er ei skikkelig pingle når det er mørkt.Så ille at det går ut over hans evne til å gjøre i fra seg :lol: Er dette noe han vil vokse i fra seg? Han er nå ca 10 uker.

Skrevet

Aisa er mye mer på vakt når det er mørkt ute ja, bjeffer trær og på skyggene av oss om bil-lys treffer bakfra og sånt :lol:

Skrevet

Japp..han er mer på vakt ,kan reagere på ting som blåser i vinden,løv, mennesker og ikke minst skummmmmle steiner vaktmesteren har putta ut tidligere som han ikke har sett..Fysj..slemme vaktmester..

Egentlig litt greit han er mer på vakt,føler meg tryggere jeg da .En del tullinger som man kan møte på natta her.

Skrevet

Hundene er ikke direkte mørkredde, men er mye mer skeptisk til forskjellige ting i mørket. Greiner, søppeldunker og rislende blader blir jo selvsagt mye skumlere:P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...