Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Ønsker å kjøpe et sammenleggbart tøybur til min tollertispe. Må være av god kvalitet og i god stand. Vi holder til i Midt-Troms. :) Noen som har? Evt vet hvor man får kjøpt bur av god kvalitet til en rimelig pris?

Skrevet

Ønsker å kjøpe et sammenleggbart tøybur til min tollertispe. Må være av god kvalitet og i god stand. Vi holder til i Midt-Troms. :) Noen som har? Evt vet hvor man får kjøpt bur av god kvalitet til en rimelig pris?

Jeg er veldig fornøyd med det jeg kjøpte på plantasjen ihvertfall. God plass til hund på 25 kg, tror det kostet 4 eller 500 kr :) De har jo nettside så du kan sjekke der.

Skrevet

Veldig fornøyd med mitt fra Plantasjen. :) Har str medium til kelpiehannen min, vil tro det er ok til en tollertispe også (kommer litt an på hva slags bruk du skal ha det til). Husker ikke nøyaktig pris, men det er noe av det rimeligere. Lett å legge sammen og bære, solid, gode muligheter til å lukke på sidene så du slipper innsyn/utsyn (bare husk på at det blir tettere luft inni buret når sidene er stengt ned).

Skrevet

Ønsker å kjøpe et sammenleggbart tøybur til min tollertispe. Må være av god kvalitet og i god stand. Vi holder til i Midt-Troms. :) Noen som har? Evt vet hvor man får kjøpt bur av god kvalitet til en rimelig pris? 

Jeg har et tøybur til salgs, brukt til dalmis. Holder til i Lofoten, enn du?

Om du kjenner noe som kjører transport mellom Svolvær og der du bor, så kan du kanskje få fraktet det sånn. Men jeg kan også sende som pakkepost :)

Skrevet

@SandraNH Netthandel?

Plantasjen har en nettside ja, men det går ikke ant å bestille derfra? Dessuten, når jeg klikker meg inn på det tøyburet de selger - så kommer det bare opp str S... hmm..

Skrevet

Jeg har et tøybur til salgs, brukt til dalmis. Holder til i Lofoten, enn du?

Om du kjenner noe som kjører transport mellom Svolvær og der du bor, så kan du kanskje få fraktet det sånn. Men jeg kan også sende som pakkepost :)

Er nok et godt stykke unna deg, bor på Setermoen i Bardu... Og kjenner ingen som kjører den strekka.. :/

Skrevet

Nettbutikk? Sjekk på Finn.no - så kommer det massevis av alternativer, f.eks. Hundihuset (men da tilkommer det frakt), Tropehagen har nettsalg og handler man for over en viss sum er det fraktfritt, etc..

Eller sjekk om nærmeste dyreforretning kan skaffe et til deg, Europris har stoffbur av og til, evt Jula, Biltema... Nærmeste utstilling?

Maaange muligheter. Jeg ville vært litt forsiktig med å kjøpe brukt, da ikke alle har allverdens holdbarhet - og ryker èn glidelås er liksom buret helt ubrukelig (såfremt du har tenkt å lukke det, selv).

Susanne

  • Like 1
Skrevet

Jeg kan sende pr post. Tenkte 500 for det, så porto i tillegg. Send meg en pm om du er interessent, ikke alltid jeg klarer å følge opp tråder :)

Buret er lite brukt

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvis han faktisk er blanding av havanais og malteser så er han ikke en maltipoo i det hele tatt. Maltipoo er blanding av malteser og puddel (poodle, derav -poo-delen av navnet).  For det første bør han sjekkes for alle arvelige helseproblemer som forekommer både hos havanais og malteser. Det er vel noe allergi, øyeproblemer og kneledd/albueledd ihvertfall. Så bør du ha oversikt over gemytt og helse hos begge foreldrene og helst søskenene og gjerne halvsøsken eller andre nære slektninger til hunden. Det hjelper ikke at din hund er snill og frisk, hvis han er unntaket i kullet. Da risikerer du å avle videre på problematiske gener, selv om det ikke har vist seg hos din hund. Dette er hovedårsaken til at raseavl er lettere å gjøre på en god måte, fordi man har registrert statistikk over helsedata i flere generasjoner. Hvis du tenker å få valper så kan det uansett også være greit å gå NKKs oppdretterskole, det er mye viktig informasjon der uavhengig av om du avler på renraset eller blandingshund. https://www.nkk.no/kurs-utdannelse-og-aktiviteter/kursoversikt-alle/ Generelt tenker jeg at det er veldig mange hunder som omplasseres og unødvendig å avle om man ikke har noe målrettet tanke for det, som de fleste seriøse oppdrettere har for rasehunder når de studerer helse- og utstillingsresultater. Det finnes mange gode og snille hunder som trenger et hjem.       
    • Hei. Jeg har en maltipoo hund som er blanding av havanes og malteser. Veldig godt gemytt på han. Rolig og veldig snill. Ble 2 år 17 juli. Hvordan kan jeg gå fram? Han er i ekstase å merker han er ungdoms tiden nå. Trenger litt tips . Vil gjerne forme han videre pga hvor fin han er. 
    • Alle dyr har naturlige instinkter som styrer dem. Noen er byttedyr, som lever av gress, bær og annet de finner i naturen, og som har fluktinstinkter når det er noe i nærheten de oppfatter som fare. Typisk eksempel er hester, sauer, hjortedyr osv. Noen er rovdyr som lever av å fange, drepe og spise andre dyr. Både katter og hunder er rovdyr, samt ulv, gaupe, bjørn osv. Fra lenge før hunder (og katter) ble domestiserte og holdt som arbeids- og kjæledyr har dette vært instinkter som rett og slett har holdt dem i live. Det er naturlig adferd å jage og drepe, men vi har avlet bort veldig mye av de sterkeste instinktene. Ulike dyr har også ulikt språk og væremåte, og de aller fleste kommuniserer best med sin egen art. Og så er det noen som kommuniserer på tvers av arter, i varierende grad. Anbefaler å lese litt om språk og adferd både hos hund og katt, og som sagt få hjelp fra fagfolk.
    • Hvorfor er det sånn at alle katter skal jages?
    • Det er jeg også redd jeg må gjøre. Omplassere kattene. Men er vanskelig fordi har blitt så glad i dem.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...