Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Her er bildetråden til Bono! Jeg har ikke egen hund, men søstra mi har en liten rottis-sak som jeg henger mye med! Her kommer jeg ganske enkelt til å legge ut bilder av turer vi er på, diverse sprell og spillopper vi finner på.

Første bilde er en collage med "Smile"bilder. Han er bare sååå happy når han får være med tante på tur, altså! Og jeg er jo også ganske glad for å ha han med- gå tur er kjedelig uten hund!

post-12282-0-85488600-1390047877_thumb.j

  • Like 6
Skrevet

Har mange andre bilder også, men de ligger på telefonen, så må bare få overført til pc-en så kommer det flere bilder! :P

Når han var valp hadde han veeeldig bein i nesa, og fant seg ikke i hva som helst. Som minstemann i kullet fra et mer eller mindre sketchy oppdrett er det ikke rart at han var litt røff.. Heldigvis kom han til et hjem som satte klare grenser for hva som var greit og ikke, og nå er han en av de mest veloppdratte hunden jeg har vært borti :)

Ikke noe utstillingsemne, men fy søren han er smart! En fryd å jobbe med, han gjør alt han kan for å tilfredsstille den han jobber med. Må si jeg stolt når han smeller "på plass", ned i dekk, opp i sitt, uten å mukke eller spørre "Hvorfor skal jeg gidde det 'a liksom?"

Her er noen bilder tatt før jul når vi var på hyttetur i Trysil..

1467280_10151735561705870_269100994_n.jp
537298_10151735561800870_1352202808_n.jp

:wub::wub:

Skrevet

Det var en skikkelig kjekkas :D Er det pga. den hvite flekken at han ikke er utstillingsemne? Ser ut som han har en herlig kropp iallefall. Men nå har ikke jeg greie på rottis da, jeg synes bare han var veldig pen :)

  • Like 1
Skrevet

Takk! :ahappy: Ja, både pga. den hvite flekken, og fordi han er liten med sine 62cm og 36kg.. Lille-Smurf, som vi kaller han! :P Syntes han er mye penere enn mange "rasetypiske" rottweilere med rynker og hengemage.. Så er han jo gullgutten min, da blir han jo automatisk verdens fineste uansett! :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...