Gå til innhold
Hundesonen.no

Letohallen 29.-30. mars


Recommended Posts

  • Svar 100
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Kan dere flytte utstillingen to dager fram i tid? Da kan lille blomst også være med...

Hvis Foenix går tom, skal hun i hvert fall stille på søndagen, for den dommeren ga henne reservecert på en spesial i fjor. Men jeg kjenner jeg mye heller vil ha tre-fire uker gamle valper enn å lø

Dere må jo få litt konkurranse, så vi stiller nok opp vi og! Vi kan ta ett hver?

Skrevet

Jeg må dit på søndag iallefall, ser jeg :)

Med Nora og Fredrik, og evnt. Jäger?

Får se an litt om det blir lørdag også.

  • Like 1
Skrevet

Hvis du drøyer omregistreringen litt så kan de ikke sjekke alderen uansett :whistle:

*Humtidum....*... :D.

På den annen side - NKK øker omregistreringsprisene fra 1. mars (var det ikke det?)....

Skrevet

*Humtidum....*... :D.

På den annen side - NKK øker omregistreringsprisene fra 1. mars (var det ikke det?)....

mai var det vel? jeg tok bilde på mobilen men det lagret seg ikke :hmm:

Skrevet

Ja blir jo isåfall bare søndag. Får se ann formen til Twix, men Arya, Oliver (@JeanetteH om det ikke kræsjer?) Simi og Stella @Martine ?)

Har fri den helgen og stiller evt bare Arya om hun ikke har blitt champ. :)

Skrevet

Var det så lenge til? Hmmmmmmm..... *humtedumter litt mer*

jeg skal ile hjem og se på hundesport igjen,jeg tok nemlig bilde fordi vel altså,det berører jo meg også! jeg skulle sende det til Jeanette :lol: dumme mobilen lagret ikke! Nå blir jeg skuffet om det er mars :lol:

  • Like 1
Skrevet (endret)

Står fra første Januar 2014 såvidt jeg kan se...

Sorry,blar litt til og det står 1.Mai 2014 :icon_redface:

Endret av Toril
  • Like 1
Skrevet

Hvis Foenix går tom, skal hun i hvert fall stille på søndagen, for den dommeren ga henne reservecert på en spesial i fjor.

Men jeg kjenner jeg mye heller vil ha tre-fire uker gamle valper enn å løpe rundt i Letohallen den helga...

  • Like 3
Skrevet

@SFX Prøvde å melde han på disse to dagene, men den ligger ikke på NKK? Hvordan gjør jeg det da?

Da venter du et par timer, så skal det være fikset ASAP, lover utstillingskomiteen. Det måtte oppdateres med rett kontonummer først, så påmeldingsavgiften faktisk går til oss :D

  • Like 1
Skrevet

Jeg tror Stankel har tenkt seg hit, så jeg før fylt opp kvota litt før D-dagen :P

Stankel er forpliktet om det ikke blir cert 1.mars :lol:

  • 2 weeks later...
Skrevet

Liker at påmeldingsfristen er etter NKK Bø. Skulle det gå veien der (Geo trenger storcert og å bli to år :P ) er jeg vel kanskje nesten nødt til å melde på i Leto den helga i slutten av mars, da? :innocent:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Igjen, sjekk raseklubben i hjemlandet. Kooiker er som du sier, en spaniel, fra Nederland opprinnelig. Ingen hunder må brukes til jakt, men hunder som er avlet for å jobbe krever mer enn selskapshunder, og bør brukes aktivt til hundesport eller arbeid for å trives. Kromfohrlander er en tysk selskapshund som har blant annet terrier i linjene. De skal visstnok ikke ha så mye jaktinstinkt, det er jeg skeptisk til. Det er veldig få av dem i Norge. Er du bare nysgjerrig på raser, eller ser du etter en rase som kan passe deg? Det kan være enklere å starte en tråd med hva du ser etter og hva slags livsstil du har og hundetype som passer, enn å spørre om hver enkelt hunderase. Hvis du bare er interessert i informasjon om hunderaser så anbefaler jeg et bra hundeleksikon og å bruke hjemmesidene til raseklubbene i hjemlandet til rasen.   
    • Australian shepherd = aussie, er en amerikansk rase. Blir ikke inkludert i de australske gjeterhundene. @indie; om du er interessert så arrangerer klubben for australske gjeterhunder (ANG) rallykonkurranse i pinsen, på Galterud. Der dukker det opp cattledogs og kelpie iaf
    • Kromfohrlander er vell mere terrier. Er dem enkle hunder? Kooiker er vell en spaniel. Må dem da brukes til jakt?
    • Er det noen som har kjennskap til dem? Virker de som all right hunder med bra gemytt? Noen issus på dem? . Er de to rasene ganske like? Er dem litt som poteten som kan brukes til alt?
    • Med ausse, mener du da australsk gjeterhund? I Norge finner vi australsk kelpie, working kelpie, australsk gjeterhund og australsk cattledog. I tillegg er australsk gjeterhund delt i show- og arbeidslinjer. Alle er gjeterhunder med litt forskjellig opprinnelse og bruksområder. Den beste måten å finne informasjon om en rase på er å sjekke raseklubben i hjemlandet dens.  Begge kelpierasene vil jeg si er en del mer energisk og både fysisk og mentalt mer krevende enn australsk gjeterhund. Working kelpie mer enn australsk kelpie. Australsk gjeterhund er mildere og mer brukt som familiehund, men krever fortsatt en del aktivisering.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...