Gå til innhold
Hundesonen.no

Nytt område for hundeklubben - tips og råd.


Recommended Posts

Skrevet

Slet litt med å finne en dekkende overskrift..

Hundeklubben min har fått nytt klubbområde - endelig noe som er egnet til hundetrening. Vi skal blant annet ha:

- Utebane

- Klubbhus

- Rubbhall

- Gjerde rundt hele området

- Lys

Så, jeg er sikker på at andre her har vært med på det samme? Finnes det steder vi bør lete, gode råd for hva man bør gå for, o.l.? Vi er allerede godt i gang med endel planlegging, men flere innspill hadde vært supert.

Edit: Området har vi altså, i leie av kommunen.

Skrevet

Ta kontakt med kommunen (plan og bygningsetaten) og spør om de kjenner til områder som kan være aktuelle. Oslo og omegn dressurklubb disponerer bla. et område som tilhører kommunen.

Skrevet

Ta kontakt med kommunen (plan og bygningsetaten) og spør om de kjenner til områder som kan være aktuelle. Oslo og omegn dressurklubb disponerer bla. et område som tilhører kommunen.

Ser jeg var litt uklar. Vi har fått område av kommunen. :)

Skrevet

Jeg sliter med å forstå hva det egentlig er du lurer på..? Tips til aktiviteter? Hvor dere skal kjøpe gjerder/annet utstyr? Om dere skal gå for grass eller grus? Sånne type ting? Eller noe helt annet? :icon_confused:

Skrevet

Jeg sliter med å forstå hva det egentlig er du lurer på..? Tips til aktiviteter? Hvor dere skal kjøpe gjerder/annet utstyr? Om dere skal gå for grass eller grus? Sånne type ting? Eller noe helt annet? :icon_confused:

:lol: Det var tydeligvis ikke bare overskriften som var et problem. Alle sånne ting ja, bortsett fra aktiviteter. utarbeiding av området. Når jeg snakker om det med folk spruter de ut med tips og råd til hvordan vi kan få underlag, lys, etc billig så tenkte noen her hadde erfaring med det samme :)

Skrevet

:lol: Det var tydeligvis ikke bare overskriften som var et problem. Alle sånne ting ja, bortsett fra aktiviteter. utarbeiding av området. Når jeg snakker om det med folk spruter de ut med tips og råd til hvordan vi kan få underlag, lys, etc billig så tenkte noen her hadde erfaring med det samme :)

Haha, det kan hende det bare er jeg som ikke skjønner en dritt i dag. Og jeg har dessverre ingen tips, jeg ble bare veldig nysgjerrig og tenkte rett og slett bare jeg skulle blande meg litt. Sorry :teehe:

Skrevet

Haha, det kan hende det bare er jeg som ikke skjønner en dritt i dag. Og jeg har dessverre ingen tips, jeg ble bare veldig nysgjerrig og tenkte rett og slett bare jeg skulle blande meg litt. Sorry :teehe:

Sonisene var ikke så fulle av tanker allikevel :lol:

Skrevet

Ang klubbhus, så kan det lønnes å kjøpe brukte Moelvenbrakker og sette sammen, Ferdig elektrisk opplegg, isolert, dører og vinduer. Kan bygges sammen i det uendelige.

Ang grus, om noen dere kjenner eier lastebil, vil dere spare STORE penger på å hente selv, istedenfor å få det tilkjørt! Om noen har vedskog, eller kjenner noen som har, kan man hogge gjerdestolper selv.

  • Like 1
Skrevet

Husk på at dere må søke on hytte/hall etc. selv om dere har fått området av kommunen. Det koster mye å sette opp hall og pass på at dere får en som tåler vær og vind godt.

Skrevet

Takk Tulip!

Måtte lese gjennom hundre ganger før jeg skjønte du ville ha tips og triks :P haha. Men vil følge tråden! :)

Jajaaja :lol:

Husk på at dere må søke on hytte/hall etc. selv om dere har fått området av kommunen. Det koster mye å sette opp hall og pass på at dere får en som tåler vær og vind godt.

Selv om det er rubbhall som kjøpes ferdig og bare "settes" ned på grus?

Skrevet

@soelvd

Jeg kjenner ikke alt av haller, men jeg sjekka en del på dette tidligere.

Alle haller må vel festes? Enten med en "grunnmur" eller jordspyd?

Grunnen den skal stå på må også være egnet ellers må det graves opp og legges riktig materiale.

Så koster det å få satt de opp, har man noen med tilgang på utstyr kan man sikkert gjøre en del med dugnad etc. Men en del må nok gjøres av proffen uansett for at det skal være sikkert. Husk også på frakt av hallen til stedet.

Nå kan det jo hende klubben din er full av penger, men det koster ganske mye i tillegg til hallen. Hallene koster jo også en del. Vil ikke anbefale å kjøpe en veldig liten hall for da synker brukervennligheten veldig. Det er kjedelig å kjøpe en hall som veldig få kan trene i på en gang.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...