Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Litt over 11 kom jeg på efit, vi hadde nesten akkurat stått opp og gjorde ikke stort..

A86D5EFB-0CC6-4580-B09C-B08E28AC9578_zps

Ca 12 er Leo ute og sier hade til snøen..

6B547588-60F3-47CE-8B37-CC04687DEBC4_zps

13 er vi i bilen på vei hjem, masse snø og sluddeføre.

2D3B1094-663F-4A7B-90A8-DE6C0A9C7029_zps

14 er vi fortsatt i bilen, men nå null snø..

B4F0BBF5-DB4D-47DF-956F-FDC39BD889CA_zps

15 er vi fortsatt i bilen

BE9E8F81-1260-41BE-8BEF-FF5BF7E45E12_zps

16 er vi også fortsatt i bilen, men er nesten hjemme.. Kjører opp i feltet vi bor i.

8DA2D395-64B3-4DAA-AF68-9CC643CD28F5_zps

17 sløver vi..

0AF88E2D-1CB2-4115-B869-753F5FE0AD1C_zps

Også husker jeg ikke helt tider, men jeg så på Narnia

9F4CF390-F918-4715-A584-08A2AC55F5AF_zps

Spiste pepperkakefisk

F55B8D3B-D878-4D94-8FB3-F4685C3D7C39_zps

Ble okkupert av My

91C4FD12-C727-485B-BD1B-E128D77B4804_zps

I 2 timer :ahappy:

AA261E73-03EA-49B3-B808-A01280715593_zps

Og ca 11 var det natta :)

A439B151-101B-4FA1-890A-9E8E67DA7850_zps

  • Like 8
Skrevet

Åh, skikkelig ferie-EFIT! Kjøredager er kjipe, men koselige på sitt vis også :) Tipper Leo helst skulle tatt med seg snøen hjem :P

Skrevet

Åh, skikkelig ferie-EFIT! Kjøredager er kjipe, men koselige på sitt vis også :) Tipper Leo helst skulle tatt med seg snøen hjem :P

Kjøredager er kjempe kjedelige ja, særlig når man skal hjem.. Og nå var det jo ekstra dårlig føre så tok en del lenger tid også..

Han ville veldig gjerne ha med litt hjem, eller aller helst blitt lenger.. Herre å han somlet med å gå inn i bilen nåe vi skulle dra, han skulle bare, måtte bare, ville bare og gned seg bortover, rullet rundt og la seg ned å bare tittet på oss :lol:

4A2A2DE7-7B7A-4DDA-ACB7-2CAEDDEDDA7D_zps

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...