Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Fikk noe prøveposer på Ziwi Peak å D4A. Bikkjene gikk jo bananas. Det er dyrt ser jeg på ulike nettbutikker som selger det. Rimligst er 229 for 1kg. I følge anbefalt mengde pr dag, vil en slik sekk vare 11 dager for ene hunden her i huset. dvs 20kr dagen. Og det synes jeg er i overkant dyrt. Men, fra tid til annen, og på turer, tenker jeg at det kunne vært greit med noe tørrfor som ikke inneholdt diverse som bikkjene ikke har så godt av.

Er det noen som har prøvd dette som fullkost til hundene? Erfaringer?

Testet Orijen, men interessen for maten var ikke så stor og det som kom ut var mye mer enn forventet, samt at de lydløse gassutslippene deres kunne blitt brukt i kjemisk krigføring.

Skrevet

Har prøvd Ziwi Peak etter å ha fått noen prøver, og det falt i smak. Det var nok mer JEG som synes at formatet var litt merkelig, også det at det skulle bløtlegges.

Valgte også å ikke bruke det pga pris, men trur nok det er veldig bra reint ernæringsmessig. Samtidig blir jeg litt lattermild av alle disse ekstremt langreiste hundefôrene en kan få tak. :P

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...