Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hvis noen har noen filmer de har lagd eller noe, så kan det deles her :)

Jeg øver meg på AMVer (Anime Music Videoes) for jeg har planer om å bli med på en konkurranse på et con til våren.. Brukte Final Cut Pro, og dette var første gangen jeg brukte det så jeg kan ingen verdens ting. Så det ble en enkel video denne gangen, for å teste litt og for å se hvordan ting fungerer.

Skulle prøve på ny nytt og mer actionfyllt ikveld, men FCP nekter å samarbeide så jeg blir bare irritert og oppgitt! :P Så nå tar jeg meg en pause kjenner jeg...

Bare for å vise litt hvor jeg vil hen etterhvert som jeg lærer meg mer, og får programmet til å fungere :P

http://www.youtube.com/watch?v=uhunwiMoN_w

Denne var trippy men veldig kul! En som har brukt 6-9 mnd på den

  • Like 1
Skrevet

Nå kan jeg ikke noe om dette, men må si den første filmen var fantastisk! Ble rørt av historien. Kan ikke tro noen kan kalle det for "enkelt", ser jo at dette krever skikkelig talent og kunnskap! Imponert rett og slett :thumbs: Du er dyktig, og misunner deg litt for at du er så flink merker jeg :teehe:

Skrevet

Nå kan jeg ikke noe om dette, men må si den første filmen var fantastisk! Ble rørt av historien. Kan ikke tro noen kan kalle det for "enkelt", ser jo at dette krever skikkelig talent og kunnskap! Imponert rett og slett :thumbs: Du er dyktig, og misunner deg litt for at du er så flink merker jeg :teehe:

Aw, takk! :) Var meningen at den skulle være litt emosjonell, så det var bra :D

Hvordan lager dere dette? Tegner dere selv?

Ikke tegnet selv. Det går på klipping og editering i AMVs, så da låner man bare bilder fra forskjellige animer.

Kan legge inn denne, som jeg lagde ifjor sommer :)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...