Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Kan den byttes i en overhormonell ridgeback tro?

*Ler* Løser få problemer med mindre ridgebacken liker å være alene hjemme i 11-12 timer hver dag :P

Skrevet

Åååh, mine foreldre insisterer på at de ikke skal ha ny hund før en av de går av med pensjon, men da jeg viste pappa bildene av hun tror jeg han var på nippet til å sette seg i bilen for å kjøre til Stord :D Kjempesøt, håper hun får et godt hjem!

Skrevet

Åååh, mine foreldre insisterer på at de ikke skal ha ny hund før en av de går av med pensjon, men da jeg viste pappa bildene av hun tror jeg han var på nippet til å sette seg i bilen for å kjøre til Stord :D Kjempesøt, håper hun får et godt hjem!

Hvor bor de? :)

Duuu? Når ble Hordaland til Nord-Norge? :whistle:

Og når ble det lurt å lage tittelen på en gruppe så lang at den ikke synes på mobil? *Skylde på gruppa* :lol: Dessuten var det en admin som godkjente annonsen :lol:

  • Like 1
Skrevet

Bergen. Men mamma insisterer som sagt på at en av de må bli pensjonist først :/

Åh =/ Vi kjører forbi Bergen 19. eller 20. om de vil hilse på ;) Men kan jo hende vi har et nytt hjem innen da :)

  • 4 weeks later...
Skrevet

Kunbe hun passet her tror du?

Nå blander jeg meg sikkert litt for mye her, beklager på forhånd, og det er 100% velment, men jeg tenker liksom at burde ikke dere heller finne dere en hund uten issues denne gangen? Så dere endelig får det hundeholdet dere ønsker dere, istedenfor et nytt "prosjekt" som i verste fall ender i en ny skuffelse for alle parter? :)

  • Like 3
Skrevet

Nå blander jeg meg sikkert litt for mye her, beklager på forhånd, og det er 100% velment, men jeg tenker liksom at burde ikke dere heller finne dere en hund uten issues denne gangen? Så dere endelig får det hundeholdet dere ønsker dere, istedenfor et nytt "prosjekt" som i verste fall ender i en ny skuffelse for alle parter? :)

Jo du har egentlig helt rett :)

  • Like 1
Skrevet

Oi, fikk aldri med meg denne diskusjonen. Tipsy flyttet til et veterinærpar i Oslo denne uken. De er veldig fornøyde foreløpig, så satser på at hun blir der :) Takk til alle som har engasjert seg og delt på facebook, det var til slutt jungeltelegrafen og ikke finn-annonsen som gjorde nytten :)

  • Like 3
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Interessant undersøkelse. Jeg lurer litt på hvor relevant spørsmål om kjønn er. Og er det uinteressant med folk som ikke eier hund per i dag, men kanskje passer, har hatt, skal ha osv?
    • Hei! Vi er en bachelor-gruppe fra Høgskolen i Østfold som skal utvikle en applikasjon for hundeeiere. 🐶 Målet med appen er å gi en bedre turopplevelse for deg og din hund, ved å gjøre det enklere og raskere å finne turstier som passer deres behov. Vi vil derfor stille hundeeiere noen spørsmål, og håper du vil ta deg tid til å svare på vår undersøkelse. Det vil ta rundt 3 minutter 😊 https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdBufjg3yT9ZUTtD9Qd1aG_mtBd6xKl91J0VVUJpInzE_nh-Q/viewform?usp=header
    • Har gått helt fint med tispen min, ho spiste andre dagen mer normalt og nå spiser ho som før igjen. Ho går veldig bra også er veldig aktiv nå både før også etter fjernet stingene så tror det er temmelig individuelt det der egentlig fra hund til hund. Tispen min har endelig lagt på seg mer igjen også etter operasjonen da ho gikk ned i vekt før operasjonen ettersom tilstanden så det begynner bli veldig bra 😊
    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...