Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har aldri brukt brodder før, men de siste dagene har det vært et lite ******* å gå tur med hundene, så jeg skjønner at jeg trenger det i vinter. Hvilke brodder er best? Jeg går med hundene i strikk og magebelte, så jeg får jo omtrent hjertestopp hver gang de trekker til, for jeg er så livredd for å skli og falle. Jeg er så ille at om jeg bare tror det er glatt, så nekter kroppen min å høre på meg, og selv om hodet mitt sier stopp fortsetter beina bare å gå :P

Skulle veldig gjerne hatt brodder så jeg kan fortsette med å gå med de i strikk og belte stort sett hele vinteren, Isak er en trekkmaskin, så da får armene mine slappet av og jeg og sinnet mitt orker å gå lengre turer :P

Hvilke brodder vil være bra for oss? Ser mange er fornøyde med Yaktraxbroddene, er det de som gjelder for oss hundefolk med hunder som trekker litt? :P

Skrevet

Har brukt mange slags brodder, men ingenting slår piggsko! Broddene mister man dessuten én etter én, så i lengden blir det neppe mye dyrere med sko ;-)

Skrevet

Kjøpte meg nettopp icebug sko, det er virkelig det beste jeg kunne kjøpt! Fantastisk grep, og skoene er gode å gå i og. 999,- på XXL.

I fjor vinter hadde jeg noen livsfarlige (som i spisse) brodder fra plantasjen, men med veldig godt grep :)

Skrevet

Jeg holder med de andre som sier at sko med pigger er absolutt best. Jeg har nettopp vært på tur med mine Icebugs støvletter og de sitter som støpt på veien og underlagt.

Men om du trenger noe billig og bra sånn i hurten og sturten, så fungerer faktisk broddene man får kjøpt på Rema, evt Biltema etc helt utmerket også - ei stund - til de mister piggene sine :).

Skrevet

Nordic grip har supre brodder =) koster fra 149-249,- hos xxl bl.a. Typen som heter Running, har ekstra pigger på tådelen, og de festes med borrelås i tillegg til standard "dra rundt skoa" greie. Sitter bra også under løping, og sklir lite. flott alternativ til piggsko (har icebugs som såklart er supre sko, (løpesko) men broddene er nok valget for gå-tur med hundene når det behov for det)

Skrevet

Etter en prolaps i ryggen ble jeg livredd for å gå på isen. og med to hunder som trakk som fy i fjor vinter når det var isholke over det hele kjøpte jeg meg disse broddene http://www.xxl.no/Root/Sko/Skotilbeh%C3%B8r/Brodder-og-pigger/nordic-grip-Nordic-grip-Walking%2C-isbrodder/p/1096179_1_Style

Anbefaler deg å kjøpe en størrelse mindre enn det du bruker i sko. de detter lett av.

IKKE kjøp de "broddene" som er spiral. De røyk etter 20 minutter på først turen. Sykt irriterende.

I år kommer jeg til å investere i sko med faste brodder. Er livredd for å falle og skli pga prolapsen. Tror jeg kommer til å kjøpe disse da de er rimelige: http://www.enklereliv.no/nordic-grip-joggesko.html

Skrevet

Har brukt mange slags brodder, men ingenting slår piggsko! Broddene mister man dessuten én etter én, så i lengden blir det neppe mye dyrere med sko ;-)

Helt enig! Mine icebug sko er suverene og fungerer utmerket til både tur og løping.

  • 2 weeks later...
Skrevet

Har du kjøpt enda?

Hvis ikke har disse fått terningkast 6 i jakt og fiske: http://www.xxl.no/Root/Sko/Skotilbehør/Brodder-og-pigger/snowline-Brodder-37-41/p/1077898_4_Style

De er laget for å gå i skog og ulent terreng da, så hvis du går mest langs veien blir de nok litt klumpete.

:)

Anbefaller disse! Har de fra friluftsmagasinet, men er nok samme greia! Har gått på speilblank is hvor både bikkjer og samboer sleit heftig med skliing, tryning og generelt dårlig grep! Jeg derimot gikk helt fint uten problemer! Lagde sprekker i isen da! I dag har jeg også "herja" litt med bikkjene på isen, null problem!

  • Like 1
Skrevet

Jeg har også Snowline brodder (de som blir linket til hos XXL). Endelig følte jeg meg trygg i skogen. Har prøvd alle de andre variantene, bortsett fra piggsko, men ingen ting holder skikkelig offroad synes jeg. Disse her vil jeg også tørre å gå i med strikk.

  • Like 1
Skrevet

Jeg går på veien og fortauet, så lenge du har sko med kraftige såler går det fint :-) Bare kjøp riktig str og pass på at de sitter 100%! Er de litt løse risikerer du å ødelegge de!!

  • Like 1
Skrevet

Anbefaller disse! Har de fra friluftsmagasinet, men er nok samme greia! Har gått på speilblank is hvor både bikkjer og samboer sleit heftig med skliing, tryning og generelt dårlig grep! Jeg derimot gikk helt fint uten problemer! Lagde sprekker i isen da! I dag har jeg også "herja" litt med bikkjene på isen, null problem!

Jeg har også Snowline brodder (de som blir linket til hos XXL). Endelig følte jeg meg trygg i skogen. Har prøvd alle de andre variantene, bortsett fra piggsko, men ingen ting holder skikkelig offroad synes jeg. Disse her vil jeg også tørre å gå i med strikk.

Vet dere om andre butikker enn XXL som selger disse (ikke nettbutikker)? Trenger de på torsdag og min XXL er utsolgt for str M :(

Edit: Felleskjøpet :heart: De er oransje da, men det får gå :P

Edit 2: OG enklere liv. 100 kr billigere enn FK.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
    • Hvis du ikke har vært borte mer enn en time nå, og så plutselig øker til en hel arbeidsdag så er det klart at det blir problemer. Jeg vil også påstå at de færreste valper takler greit en arbeidsdag alene ved 12 uker, og synes det er ganske dårlig av en oppdretter å påstå det. Det er også litt raseavhengig, men jeg ville aldri regnet med at hunden var klar til hele dager alene hjemme ved 12 uker, uansett rase. Man henter vanligvis valpen ved 8-10 uker. Den første uken bør man være sammen med valpen og legge et trygt grunnlag, og så gradvis legge til rette for at valpen takler at man går unna, enten det bare er i et annet rom, ut og hente posten, osv. Da er det veldig individavhengig hvor fort man kan gå fram, og går man for fort fram må man ofte gå mange steg tilbake igjen. Det ER mye jobb å ha hund, og uansett hvor forberedt man er så tror jeg mange får seg en overraskelse. 
    • Jeg har noen til å passe inni,men ikke noe fast. Jeg jobber skift, og hunden har noen å være med når jeg jobber natt. Han har også noen å være med litt på kvelden når jeg jobber ettermiddag. Det er de dagene jeg jobber dag som er problemet. Det er ikke sånn at jeg ikke har tenkt på at det er ansvar med hund. Men jo, jeg trodde han var klar for å være alene nå.. Oppdretter sa valpene klarte det greit etter ca 12 uker...med trening så klart. Mulig jeg ikke har trent godt nok..har jo aldri dratt lenge fra han. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...