Gå til innhold
Hundesonen.no

Ingvilds 1. desember


Recommended Posts

Skrevet

Står opp ca. halv ni etter å ha sløvet en halvtimes tid. Det første jeg gjør er å skrape første luke i Flax-kalenderen min. Ingen gevinst i dag dessverre. :(

11161021125_6c03d0e644_c.jpg
Klokka halv ti går vi ut på tur i sola.
11161055406_995662f33f_c.jpg
Og litt før halv elleve er vi på vei hjem igjen. Det blåste litt i dag!
11161024835_7f4bda9ee6_c.jpg
Halv tolv er det tid for formiddagsmat.
11161219493_d22d1eff42_c.jpg
Kvart over tolv har jeg benket meg i sofaen med hekletøy, klar for mennenes jaktstart i langrenn.
11161090204_bfce6308c7_c.jpg
Halv to: Geo- og klementintid.
11161071226_e7f848df26_c.jpg
Halv tre: Leser geologi. Yay!!
11161231553_6a91db20ea_c.jpg
Halv fire - Geo snek seg opp i sofaen for litt kos (den er egentlig off limits for ham, den gamle sofaen som jeg har arvet av min farmor skal være så hundehårsfri som mulig). Jeg har en av temmelig mange lesepauser... I morgen må jeg komme meg på lesesalen så jeg kan få konsentrert meg litt bedre.
11161233053_02546fdeb0_c.jpg
Halv fem: Middag - rester av paien jeg lagde i går. Også har jeg tent det første lyset på adventsstaken min. :)
11161103654_b9de2054a2_c.jpg
Halv seks - geo-lesing og Geo-soving.
11161235733_4ea800574e_c.jpg
Sånn rundt kvart over seks har jeg dratt bort til et par kompiser. Her henger Håkon opp julekuler til pynt. Veldig fornøyd med det, tydeligvis!
11161046065_9ba12aaee5_c.jpg
Når klokka nærmer seg halv åtte ser vi på Dagsrevyen.
11161048005_469dce4a8e_c.jpg
Kvart over åtte: Gløgg, pepperkaker og The Nightmare Before Christmas.
11161049995_e0b8365bfb_c.jpg
Da den filmen var ferdig, satte vi på Love Actually. Så den satt vi og så på både kvart over ni
11161243493_6e24d12738_c.jpg
og kvart over ti
11161245003_cc9fda310a_c.jpg
Halv tolv var jeg hjemme igjen. Og nå er det sengetid!
11161115274_8efa52c2fb_c.jpg
  • Like 11
Skrevet

Kjempe fint bilde av Geo i solen :ahappy: Blåste det så mye at bladene fløy så høyt? Eller er det fugler? Nam :drool: Den lunsjen så supergod ut! Jeg har hatt lyst på slikt leeenge!

Skrevet

Har Geo sin egen lampe ved senga? :D

:lol:

Nei, jeg fant aldri noe passende sted å sette den da jeg flyttet inn for halvannet år siden, så den har bare stått der siden da. :icon_redface: Radioen min står også på gulvet ved siden av hundesenga, men det er fordi det er der jeg får inn p3 best av en eller annen grunn. :P

  • Like 1
Skrevet

Kjempe fint bilde av Geo i solen :ahappy: Blåste det så mye at bladene fløy så høyt? Eller er det fugler? Nam :drool: Den lunsjen så supergod ut! Jeg har hatt lyst på slikt leeenge!

Det er blader, ja. Geo syns det var litt for vindfullt over jordene i dag, så han gikk for det meste med ørene nede og surmulte i beina mine. Måtte jage ham unna litt så jeg fikk tatt det bildet. :lol:

Jeg har skikkelig dilla på lomper med pålegg for tiden. Sykt enkelt og sykt godt! Smøreost, røkalaks og salat = nam nam.

  • Like 1
Skrevet

Når jeg ser på EFIT'ene dine savner jeg alltid å studere. Og så får jeg snapchats av Marion som har nattlige meltdowns pga eksamen på samme studiested, og så går det litt over. :D

Jeg vet av morsommere ting å gjøre en søndag enn å lese geologi jeg, da. :P Men stort sett er det suverent å være student! Gruer meg litt til å begynne i arbeidslivet, tenk så skummelt å være forpliktet til å møte på jobb hver dag. :o:lol:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Koselig EFIT! Første advent, klementiner, tur og film ved siden av lesing. Deilig søndag det egentlig :)

Skrevet

Ååh, så fine bilder! Du fikk meg nesten til å savne studenttilværelsen nå altså :) Nightmare before christmas var standard på Samfundet hver 1 desember og sånn :)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...