Gå til innhold
Hundesonen.no

Kaisa (7) var som ei filledokke i munnen til ulven


Margrete
 Share

Recommended Posts

  • Svar 89
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Det hadde det nok ikke. Ulven har alltid vært en syndebukk, og at folk er unaturlig redd for ulv stammer fra lang tilbake i vår kultur. Ulven er ikke det dyret som tar livet av flest husdyr i Norg

Hunden ble tatt 20-25 m fra eier, som attpåtil hadde med seg flere løpekompiser. 20-25 m er IKKE langt fra eier altså. Noen burde skyte litt salt på den ulven så den lærer å holde seg unna.

Ulvheysteri <3 Nei jeg kommer nok fortsatt til å farte laaangt inne i østmarka. Skjer det noe med Mana er det helt og holdent MIN feil.... Og jeg kommer aldri til å klandre ulven.

http://no.wikipedia.org/wiki/Ulv Denne sier at ulven veier ca 40 kg så da må det være enten en forvokst ulv elelr en dverg til setter. Selv om setterne har krympet så bruker dem da å ligge på 18 . 20 kg

Jajo, men vil tro at en ulv har rimelig grei vinterpels nå, så tviler ikke på at den ser ut som den er litt større enn den er. Spesielt når man er tkjåka full av adrenalin og redd for å miste hunden sin.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Kåre Lise

Må ha vært en veldig stor ulv, for den var tre ganger så stor som setteren.

Gigantisk faktisk. De blir sikkert større og større av alle hundene de spiser.

Spiller det noen rolle hvor stor ulven er, når den angriper en hund?

Er det noen god grunn til å spre frykt enn høyst nødvendig? Dette er jo bare mat for ulvemotstanderne.

Nærgående når det kommer en hund løpende?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Men det jeg reagerer på ulven her er at den er såpass nærgående, hvorfor det? Det er ille for både hund og eier når sant skjer men alikevell så regerer jeg på det at den er nærående ike bare en gang men flere mot menneskene

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Akkurat, ta ut ulven. Sånne førstesideoppslag tjener bare en hensikt: Å skape hysteri og irrasjonell frykt, og så har vi det gående igjen med ulovlig jakt og nedskyting. Nå er folk oppmerksom på at ulven fins der, og så får jo hundeeierne ta sine forholdsregler og ikke slippe hunden for langt fra seg. Lett nok å si for meg som ikke bor i ulveland, men jeg blir litt oppgitt over disse krigstypene på førstesidene, når et rovdyr oppfører seg helt normalt...

  • Like 4
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Kåre Lise

Står fortsatt for at ulven skal tas. Så nærme mennesker uten å vise frykt.

Uten å vise frykt imå sees i sammenheng med hendelsen her tenker jeg.

Sånn jeg tenker det så er det mye som tyder på at ulven her først er blitt oppmerksom på hunden og gått i en kamp med den. Da er det ikke så rart når den er i en tilstand den ikke bryr seg så mye som den ellers ville gjort som hvis den f.eks først fikk ferten av menneskelukt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Akkurat, ta ut ulven. Sånne førstesideoppslag tjener bare en hensikt: Å skape hysteri og irrasjonell frykt, og så har vi det gående igjen med ulovlig jakt og nedskyting. Nå er folk oppmerksom på at ulven fins der, og så får jo hundeeierne ta sine forholdsregler og ikke slippe hunden for langt fra seg. Lett nok å si for meg som ikke bor i ulveland, men jeg blir litt oppgitt over disse krigstypene på førstesidene, når et rovdyr oppfører seg helt normalt...

Om jeg leser artikkelen rett var ikke hundeeier så veldig langt unna. Hadde han vært langt unna, hadde neppe hunden overlevd kun med å bli ristet litt.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nei, og hadde ulven vært så jækla farlig som mange påstår, hadde aldri et menneske klart å skremme den bort fra byttet. Da hadde både hund og eier blitt ulvemat.

For hver gang denne ulven opplever en slik situasjon øker sjansen for at ulven kan gå til angrep. For den blir raskt klar over av at mennesker ikke har mulighet til å forsvare seg. Når et rovdyr ikke er sky lenger har det gått altfor langt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Gråtass

Nei, og hadde ulven vært så jækla farlig som mange påstår, hadde aldri et menneske klart å skremme den bort fra byttet. Da hadde både hund og eier blitt ulvemat.

Nå er det vel ingen som påstår at ulv er farlig for voksne mennesker. Men at den er høyst farlig for hunder og andre dyr er vel hevet over en hver tvil?!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Syns stadig vekk eg hører om ulv i det området, så skjønar ikkje heilt kvifor folk slepper bikkjene sine der?

Vi bodde der ute i 2,5 år og det var stadig streifdyr i Enebakk/Østmarkaområdet. Området er også ganske stort. Så om ryktene snakket om en ulv ved Vangen i går, slapp jeg da mine hunder ved Tangen i dag. Det er i grunnen mer gaupe og ikke minst grevling uti der, uten at du gikk og var redd for å møte på dem hele tiden, heller :)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Står fortsatt for at ulven skal tas. Så nærme mennesker uten å vise frykt.

Det er pga hunden. De gjør alt for å kvitte seg med inntrengere, som da er hunden. Da går ulven inn i en modus og fokuserer kun på hunden, enser ikke menneskene 100%. Ulv+hund i ulvens territoriet=trøbbel uansett om det er folk der eller ikke!

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...