Gå til innhold
Hundesonen.no

Søker rolige og snille hunder til sosialisering


Recommended Posts

Skrevet

Er det noen her inne som har rolige og fine hunder som kan hilse på en snart 10 ukers gammel valp? Hun er veldig liten (860 gram) og trenger sosialisering med andre hunder. Det hadde vært fantastisk om noen kan tenke seg å stille opp med hunden sin :)

Guest Klematis
Skrevet

Har en snill miniatyr som elsker andre hunder jeg. Han ble operert for litt siden, så han er ikke helt klar for å treffe andre hunder akkurat enda, men etterhvert.

Men, så bor jeg ti mil unna Oslo, så det blir vel litt langt unna kanskje..

Skrevet

Ida: Flott, tusen takk - da sender jeg pm til deg :)

Klematis: Din miniatyr høres ut som en min gjerne ha fått truffet. Det er kjedelig at du bor så langt unna, for jeg har ikke bil. Om du skulle komme til Oslo en tur, send gjerne pm til meg!

Er det noen flere som kan tenke seg å stille opp for at valpen min skal få en fin sosialisering? :)

Skrevet

Mulig det er tirsdagstreningene i Sinsenhallen det er snakk om? Hmm.

Tirsdager er det kun kurs for Oslo Hundeskole og treninger med terrierklubben i hallen, såvidt jeg vet. Jeg vet at Hundeakademiet har noe mer opplegg ut mot Lillestrøm, men ikke i nærheten av Oslo?

Edit: Tomt gård, ikke så nære Oslo: http://www.hundeakademiet.no/i/i.aspx?id=170&tid=316

Skrevet

Hmm. Det er sikkert de med terrierklubben jeg tenker på da. Der man betaler 30 kr eller noe per gang. Har ikke fått vært med der selv enda, men kan ikke se for meg at det er noe særlig å dra med en valp på, om man bare er ute etter å sosialisere.

Skrevet

Hmm. Det er sikkert de med terrierklubben jeg tenker på da. Der man betaler 30 kr eller noe per gang. Har ikke fått vært med der selv enda, men kan ikke se for meg at det er noe særlig å dra med en valp på, om man bare er ute etter å sosialisere.

Det er terrierklubben. Knall for miljøtrening, ikke noe frilek der.

  • Like 1
Skrevet
Ble gledelig overrasket da jeg sjekket her. Så mange hjelpsomme sjeler! Tusen hjertelig takk for alle tips. En del av dem visste jeg fra før. Blir ikke det for blått å dra på sånt når hun ikke har truffet mange hunder enda?
Da sender jeg pm til de som har tilbudt hunden sin. Utrolig snilt! :)
Skrevet

Ble gledelig overrasket da jeg sjekket her. Så mange hjelpsomme sjeler! Tusen hjertelig takk for alle tips. En del av dem visste jeg fra før. Blir ikke det for blått å dra på sånt når hun ikke har truffet mange hunder enda?
Da sender jeg pm til de som har tilbudt hunden sin. Utrolig snilt! :)

Jeg har en snill hund også :) Vet ikke helt hvordan hun er med valper, for har ikke møtt så mange, men hun er ihvertfall ikke slem ;)

Forrige valpen hun møtte syns hun bare var uinteressant :P Men kan vel kanskje være greit det og?

  • Like 1
  • 3 weeks later...
Skrevet

Siden få svarte på pm jeg sendte til dem, prøver jeg på nytt. Er det noen som har rolige hunder som valpen min kan møte? Hun har vokst mye siden sist, og blitt 'stor' jente på 1 kilo. Meget glad valp. Hun har ikke møtt så mange hunder enda. Trenger derfor mer sosialisering.

Hunder av alle former og størrelser er av interesse! :)

Skrevet

Siden få svarte på pm jeg sendte til dem, prøver jeg på nytt. Er det noen som har rolige hunder som valpen min kan møte? Hun har vokst mye siden sist, og blitt 'stor' jente på 1 kilo. Meget glad valp. Hun har ikke møtt så mange hunder enda. Trenger derfor mer sosialisering.

Hunder av alle former og størrelser er av interesse! :)

Vi kan... :)

Skrevet
Blir ikke det for blått å dra på sånt når hun ikke har truffet mange hunder enda?

Nei, det er jo akkurat det de treffene er til for. Da kan dere sitte og titte litt for dere sjøl, og så kan hun oppsøke dersom hun har lyst. :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...