Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Tja, enten er mannfolka på bærtur eller så er hundeeieren på bærtur. Uansett er det slettes ingen hyggelig situasjon for noen av de involverte.

Skrevet

Om historien stemmer så er hun iallefall ikke helt vell bevart... Og veldig betryggende at hun både avler og driver opplæring av andre..

Om det ikke hadde vært tre involverte som beskriver ulike episoder, og ettersom det var dugnad på stedet og dermed antagelig flere vitner, så hadde jeg KANSKJE trodd på at det kunne vært flere sider av historien, en uoverenskommelse som har endt i trakassering, osv. Men tror hun stiller dårlig her ja.

Skrevet

Om det ikke hadde vært tre involverte som beskriver ulike episoder, og ettersom det var dugnad på stedet og dermed antagelig flere vitner, så hadde jeg KANSKJE trodd på at det kunne vært flere sider av historien, en uoverenskommelse som har endt i trakassering, osv. Men tror hun stiller dårlig her ja.

Ja, jeg tror det heller ikke, men ettersom jeg ikke sitter på fasiten så er det greit og ikke være for påståelig.

Guest Gråtass
Skrevet

Skikkelig sjarmtroll den der...

Også 7 akita inu da, merkelig at ingen vet hvem hun er når hun har en så stor andel av norges akitaer. :/

Kanskje hun ikke vet forskjell på Akita og GJD?!

Guest Gråtass
Skrevet

Det heter vel amerikansk akita og akita i dag. Både great japanese dog og akita inu er rasebenevnelser som er borte.

Da overrasker det meg ikke om det er en journalistisk glipp. Fort gjort med så like navn.

Skrevet

Det heter vel amerikansk akita og akita i dag. Både great japanese dog og akita inu er rasebenevnelser som er borte.

Mnja, mange sier bare Akita uansett hvilken rase de snakker om. Har flere ganger måtte spurt om de mener amerikansk eller inu når jeg har snakket med folk. :P

Skrevet

Avisen har nok fått noen klager for nå er navnet på eieren fjernet fra artikkelen.
Jeg pleier å være forsiktig med å henge ut eller snakke om saker der vi ikke alle sidene av en sak. Men her virker det så åpenbart.

Skrevet

Jeg blir FLAU!!!! For et arrogant kvinnemenneske. Hadde jeg i det hele tatt hatt EN hund som hadde oppført seg truende mot en person hadde jeg tatt imot all dritten med min fulle ydmykelse! Noen folk er ikke helt riktig skrudd sammen altså :huh:

Skrevet

Også 7 akita inu da, merkelig at ingen vet hvem hun er når hun har en så stor andel av norges akitaer. :/

Skikkelig sjarmtroll den der...

Kanskje hun ikke vet forskjell på Akita og GJD?!

Utifra bilde i den linken der ser det for meg ut til å være Amerikansk Akita.

Skrevet

Hun har hengt opp til salgs skilt på eiendommen samtidig som hun sier hun skal gjerde den inn? Skal hun flytte eller ikke?
Slike holdninger hun har klarer jeg bare ikke å svelge!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har ikke vært borti det selv personlig, men har hørt om andre som har det; og som da har betalt 'ekstra'. Dette har vært blandingsrase i tillegg.   Men som Simira skriver, avtalebrudd ja.
    • Det er avtalebrudd. Jeg har aldri hørt om eller vært borti det, men hvis de har annonsert en "vare" til en pris så er de forpliktet til den prisen hvis de har inngått en avtale med kjøper uten at noe annet er nevnt.  Hvis de FØR avtale om kjøp sier at annonsen bare er veiledende og valpen koster så mye mer så er det noe annet.  Jeg ville uansett tenkt meg grundig om før jeg evt. kjøpte av en slik oppdretter.
    • Jeg har opplevd det selv, nær familie har opplevd det, og mange jeg kjenner.    De er interessert i et kull, setter seg på valpeliste, blir godkjent som valpekjøpere, møter oppdretter. Oppdretter kyder av kjøper,og forteller at det er akkurat slike kjøpere hen er ute etter, og er veldig nøye med hvem hen selger til. Så skal valpen hentes, penger overleveres- og da har prisen vært en annen en det som sto i annonsen.  Oppdretters unnskyldninger er: Det er veldig gode valper Alle andre tar de prisene Raseannonsen er bare veiledende De har så mange på liste at de velger de som betaler mest   Og hvis en setter spørsmåltegn med det så: Ja hvis du ikke gidder å betale så mye så har jeg mange andre i kø Disse linjene selges ikke til hvilken som helst pris har du  et problem med det så er du ikke rett kjøper..   Har dere vært borti dette? 
    • Det kommer an på hunden, treningen og målet.Jeg vil alltid belønne innkalling og innkallingstrening med noe av de beste godbitene hunden kan få, fordi det er den absolutt viktigste treningen. Men belønning er ikke bare godbiter. Belønning er alt hunden vil ha. For noen hunder er det kos, mange liker leker, men godbiter er ofte den beste måten å belønne presist på. I valpe- og unghundtiden ville jeg alltid hatt en godbitpose tilgjengelig på meg, og gjerne en draleke/tauleke. De fleste som driver aktivt med hund bruker godbitposer som er enkle å åpen og lukke, og som flyttes over i lommen på det man har på deg. De første par årene er det mye godbiter "hele tiden", fordi hunden skal lære så mye nytt. Hva slags godbiter kommer an på hvor matfokusert hunden er og hva den liker. Her må du prøve deg fram litt. Til enkle hverdagsøvelser som "sitt", "gi labb" osv. kan du godt bruke tørrfõr fra dagens matrasjon hvis hunden er matglad. Godbiter fra butikk eller dyrebutikk er som oftest helt ok, men å skjære opp rent kjøtt fra påleggsskiver eller ost for eksempel er gjerne billigere. Rester av pannekaker, fiskepudding, pølser osv. er fint. Skinkeost på tube er en annen variant. Variasjon er også generelt fint. Ferske godbiter er ofte mer populært og sterkere enn tørre godbiter.  Når valpen/hunden har lært en øvelse kan man fase ut belønningen, men det kan være lurt å belønne innimellom og forsterke øvelsene over tid. Om belønningene plutselig forsvinner kan hunden miste motivasjonen for det, om den ikke finner belønning i øvelsen i seg selv. Jeg belønnet fortsatt mine hunder på 13 og 17 for innkalling (alltid), og innimellom for kontakt, lydighetsøvelser osv., men ikke hver gang slik jeg ville gjort med en valp eller unghund for eksempel.
    • Hei!  Sikkert dumt spørsmål, men jeg er likevel usikker. Det står at man skal bruke godbiter og belønne alt i starten, det er jeg helt med på, men hva slags godbiter belønner man med? Tenker på helseaspektet, dette kommer jo i tillegg til for. Hva slags godbiter bruker man til valp, og har man alle lommer fulle til en hver tid, belønner man hele tiden i lang periode? Når faser man ut? Hva slags godbit bruker man? 😊
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...