Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Selger unna klær som ikke passer til minien.

Kun prøvd på Back on track dekken
post-12727-0-56165200-1384098600.jpg

Vann og vindtett Hurtta overall, kun prøvd på
post-12727-0-94529100-1384098606.jpeg

Har og andre klær, av ukjente merker :) Ta kontakt for bilder!

Skrevet

Sikkert lurt å skrive størrelse :)

Er muligens interessert i BOT, om det er stl 25.

Bot er 21 cm, men stort syns jeg. Hurtta er 21 det og. Tilde bruker omkring 21 men i BOT'en drukner hun... :)

Skrevet

Tror du BOT-dekkenet kan passe en hund som er 25 cm fra manken til halerota? Og evt hurttadekkenet?

Min hund er 25 i rygglengde, og 40 rundt brystet. Hun har 25 i BOT dekkenet, og det sitter slik på henne:

17337fae234e11e2992f22000a1fb823_7.jpg

Så om det passer avhenger litt av hvor stor hunden din er ellers også. Jeg ville absolutt prøvd i butikk først.

Skrevet

Tror du BOT-dekkenet kan passe en hund som er 25 cm fra manken til halerota? Og evt hurttadekkenet?

Har hunden din halen "ned eller opp?" Hvilken rase er det? Hurtta blir nok for lite.

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...