Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Selger unna klær som ikke passer til minien.

Kun prøvd på Back on track dekken
post-12727-0-56165200-1384098600.jpg

Vann og vindtett Hurtta overall, kun prøvd på
post-12727-0-94529100-1384098606.jpeg

Har og andre klær, av ukjente merker :) Ta kontakt for bilder!

Skrevet

Sikkert lurt å skrive størrelse :)

Er muligens interessert i BOT, om det er stl 25.

Bot er 21 cm, men stort syns jeg. Hurtta er 21 det og. Tilde bruker omkring 21 men i BOT'en drukner hun... :)

Skrevet

Tror du BOT-dekkenet kan passe en hund som er 25 cm fra manken til halerota? Og evt hurttadekkenet?

Min hund er 25 i rygglengde, og 40 rundt brystet. Hun har 25 i BOT dekkenet, og det sitter slik på henne:

17337fae234e11e2992f22000a1fb823_7.jpg

Så om det passer avhenger litt av hvor stor hunden din er ellers også. Jeg ville absolutt prøvd i butikk først.

Skrevet

Tror du BOT-dekkenet kan passe en hund som er 25 cm fra manken til halerota? Og evt hurttadekkenet?

Har hunden din halen "ned eller opp?" Hvilken rase er det? Hurtta blir nok for lite.

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...