Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Selger unna klær som ikke passer til minien.

Kun prøvd på Back on track dekken
post-12727-0-56165200-1384098600.jpg

Vann og vindtett Hurtta overall, kun prøvd på
post-12727-0-94529100-1384098606.jpeg

Har og andre klær, av ukjente merker :) Ta kontakt for bilder!

Skrevet

Sikkert lurt å skrive størrelse :)

Er muligens interessert i BOT, om det er stl 25.

Bot er 21 cm, men stort syns jeg. Hurtta er 21 det og. Tilde bruker omkring 21 men i BOT'en drukner hun... :)

Skrevet

Tror du BOT-dekkenet kan passe en hund som er 25 cm fra manken til halerota? Og evt hurttadekkenet?

Min hund er 25 i rygglengde, og 40 rundt brystet. Hun har 25 i BOT dekkenet, og det sitter slik på henne:

17337fae234e11e2992f22000a1fb823_7.jpg

Så om det passer avhenger litt av hvor stor hunden din er ellers også. Jeg ville absolutt prøvd i butikk først.

Skrevet

Tror du BOT-dekkenet kan passe en hund som er 25 cm fra manken til halerota? Og evt hurttadekkenet?

Har hunden din halen "ned eller opp?" Hvilken rase er det? Hurtta blir nok for lite.

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...