Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg søker etter nytt hjem til Chuck, da han ikke fungerer sammen med resten av kaninene mine. Jeg bondet han sammen med de 2 andre kaninene mine i januar, og den dag idag så fungerer det ikke optimalt i trioen. Derfor søker jeg etter nytt hjem til den kaninen som kom til meg sist.

XkA6XRr.jpg

Chuck er en "frittgående" innekanin, jeg skriver "frittgående" da han har gått i en svær kaninbinge på ett par kvm i stuen min. Han er en nysgjerrig kanin som kan bli svært tam med mye håndtering. Kloklipp går også greit på han.

Chuck er kastrert, og er i overkant av 1 år. Håper det er noen som kan gi han ett godt hjem sammen med en kaninkompis og store muligheter for å få boltre seg rundt, slik kaniner skal ha. Jeg holder til i Notodden, og kan være behjelpelig med frakt. Ta kontakt om du lurer på noe mer ang. Chuck, eller ønsker å se flere bilder.

DfRVDu2.jpg

Skrevet

Herregud så lik kaninen jeg hadde! :cry::wub: Savner å ha kanin, men passer ikke å skaffe en nå dessverre. Håper du finner et perfekt hjem til han :heart:

Skrevet

Kanskje han kunne vært noe for @ og familien? Eller er det dumt med hannkanin+hannkanin selv om de er kastrerte? Skulle ønske jeg kunne selv! :)

Skrevet

Kanskje han kunne vært noe for @ og familien? Eller er det dumt med hannkanin+hannkanin selv om de er kastrerte? Skulle ønske jeg kunne selv! :)

Mono er ikke kastrert enda og det tar lang tid før hormonene er ute av kroppen , så det passer dårlig desverre :)

Skrevet

Mono er ikke kastrert enda og det tar lang tid før hormonene er ute av kroppen , så det passer dårlig desverre :)

Aah.. Tenkte ikke så langt! *klaske panne*

  • 3 weeks later...
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...