Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg søker etter nytt hjem til Chuck, da han ikke fungerer sammen med resten av kaninene mine. Jeg bondet han sammen med de 2 andre kaninene mine i januar, og den dag idag så fungerer det ikke optimalt i trioen. Derfor søker jeg etter nytt hjem til den kaninen som kom til meg sist.

XkA6XRr.jpg

Chuck er en "frittgående" innekanin, jeg skriver "frittgående" da han har gått i en svær kaninbinge på ett par kvm i stuen min. Han er en nysgjerrig kanin som kan bli svært tam med mye håndtering. Kloklipp går også greit på han.

Chuck er kastrert, og er i overkant av 1 år. Håper det er noen som kan gi han ett godt hjem sammen med en kaninkompis og store muligheter for å få boltre seg rundt, slik kaniner skal ha. Jeg holder til i Notodden, og kan være behjelpelig med frakt. Ta kontakt om du lurer på noe mer ang. Chuck, eller ønsker å se flere bilder.

DfRVDu2.jpg

Skrevet

Herregud så lik kaninen jeg hadde! :cry::wub: Savner å ha kanin, men passer ikke å skaffe en nå dessverre. Håper du finner et perfekt hjem til han :heart:

Skrevet

Kanskje han kunne vært noe for @ og familien? Eller er det dumt med hannkanin+hannkanin selv om de er kastrerte? Skulle ønske jeg kunne selv! :)

Skrevet

Kanskje han kunne vært noe for @ og familien? Eller er det dumt med hannkanin+hannkanin selv om de er kastrerte? Skulle ønske jeg kunne selv! :)

Mono er ikke kastrert enda og det tar lang tid før hormonene er ute av kroppen , så det passer dårlig desverre :)

Skrevet

Mono er ikke kastrert enda og det tar lang tid før hormonene er ute av kroppen , så det passer dårlig desverre :)

Aah.. Tenkte ikke så langt! *klaske panne*

  • 3 weeks later...
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...