Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Tenkte jeg skulle engasjere sonisene i litt idémyldring. Kom med forslag til et k&h-prosjekt jeg kan gjøre med en klasse som snakker lite norsk. Dvs det må ikke være kompliserte prosesser som må forklares. Det er for mange til at de kan sy. Leire kan kanskje gå, men uten at det glaseres. Gjøres over to halve dager, så ikke noe monsterprosjekt.

Any ideas?

Skrevet

Male fantasidyr på små glassplater som henges i fiskesnøre fra taket. Røros turisthotell har en sånn installasjon hengende, og den er utrolig fin! (Kunstner som har laget den da, men fantasidyr er fantasidyr!)

  • Like 1
Skrevet

Altså, jeg kan ikke å strikke. Da utgår å lære elevene det :lol:

Men glassmaling kan være en idé, eller glassprosjekt med mosaikk kanskje... Det har vært gjort før, og vi har noe biter av farget glass. Jobbe sammen to og to om et bilde kanskje, og så få hengt det opp på klasserommet deres etterpå..

  • Like 2
Skrevet

Og det er enkelt å forklare til 20 stykker som ikke kan norsk?..

Tja, tenkte ikke at det skulle være så komplisert. Men jeg vet ikke, foreslo bare noe jeg synes er gøy :)

  • Like 4
Skrevet

Fimo leire (Polymer clay) er jo artig da? Mange farger, lett å jobbe med å Fimo har jo diverse brosjyrer med ideer. Samt at youtube og deviantart florer av tutorials for enkle ting man kan lage, alt fra miniatyr mat, godteri, figuer og pokemons.

Den skal stekes i vanlig stekovn på 110grader i 15 minutt. Ferdig. trenger ikke glasseres eller noe.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...