Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Tenkte jeg skulle engasjere sonisene i litt idémyldring. Kom med forslag til et k&h-prosjekt jeg kan gjøre med en klasse som snakker lite norsk. Dvs det må ikke være kompliserte prosesser som må forklares. Det er for mange til at de kan sy. Leire kan kanskje gå, men uten at det glaseres. Gjøres over to halve dager, så ikke noe monsterprosjekt.

Any ideas?

Skrevet

Male fantasidyr på små glassplater som henges i fiskesnøre fra taket. Røros turisthotell har en sånn installasjon hengende, og den er utrolig fin! (Kunstner som har laget den da, men fantasidyr er fantasidyr!)

  • Like 1
Skrevet

Altså, jeg kan ikke å strikke. Da utgår å lære elevene det :lol:

Men glassmaling kan være en idé, eller glassprosjekt med mosaikk kanskje... Det har vært gjort før, og vi har noe biter av farget glass. Jobbe sammen to og to om et bilde kanskje, og så få hengt det opp på klasserommet deres etterpå..

  • Like 2
Skrevet

Og det er enkelt å forklare til 20 stykker som ikke kan norsk?..

Tja, tenkte ikke at det skulle være så komplisert. Men jeg vet ikke, foreslo bare noe jeg synes er gøy :)

  • Like 4
Skrevet

Fimo leire (Polymer clay) er jo artig da? Mange farger, lett å jobbe med å Fimo har jo diverse brosjyrer med ideer. Samt at youtube og deviantart florer av tutorials for enkle ting man kan lage, alt fra miniatyr mat, godteri, figuer og pokemons.

Den skal stekes i vanlig stekovn på 110grader i 15 minutt. Ferdig. trenger ikke glasseres eller noe.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...