Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Er det noen som har tid og lyst til å hjelpe meg med julegaven til Idamin? Hun ønsker seg en sånn her:

8b78158145ed63c9fea3bed66978321e.jpg

Men hun har en mamma som overhodet ikke får til å hekle... Betaler selvsagt for arbeid og materialer.

  • Like 3
  • Svar 80
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Å herremin - hun har lært seg kassemetoden, jo :lol:

Elisabeth, jeg heklet den til Ida, men hør med IW og bones først, tipper de kan konkurrere på pris. Jeg heklet i ren merino til Ida, og bare utstyr med garn, frakt, fyll og øyne ble på over 400 kroner

Har egentlig ikke tid, og jeg tok 450,- for den forrige jeg lagde. Ville nok også uansett tatt hvertfall 500,- for en nå, for det er noe av det beste og fineste jeg har laget noen gang . Sammenli

Skrevet

Hadde jeg ikke hatt så himla mange julegaver å strikke og hekle til egne skulle jeg gjerne gjort det, håper andre føler kallet :D

Den består av bare afrikaruter/afrikansk blomst og er ikke vanskelig i det hele tatt. Kun stavmasker, luftmasker og fastmasker :)

Skrevet

Den er supersøt! IW og Bones har heklet slike, så de har allerede oppskriften (som ikke er gratis). Bare av ren nysgjerrighet, hva ville du betalt for en slik? :)

Huff, det er vanskelig å svare på - men en plass mellom 300 og 500 er nok ikke urimelig. Spørs jo litt hvor stor den faktisk er og hvor lang tid det tar å lage.

Skrevet

Må være ferdig til jul? Hvilke farger ser du for deg? Og hva slags fiber (ull, bomull, etc?)

Nei, ikke så viktig med tidsfrist egentlig. Man trenger vel ingen grunn til å gi noe sånt. Og aner ikke hva som blir bra på sånt jeg - ser for meg noe som bør tåle en omgang i vaskemaskina. Farger tenker jeg litt sånn som på bildet, med lill/rosa/blå ol. - men kan godt være enda mykere i fargene enn på bildet.

Skrevet

Nei, ikke så viktig med tidsfrist egentlig. Man trenger vel ingen grunn til å gi noe sånt. Og aner ikke hva som blir bra på sånt jeg - ser for meg noe som bør tåle en omgang i vaskemaskina. Farger tenker jeg litt sånn som på bildet, med lill/rosa/blå ol. - men kan godt være enda mykere i fargene enn på bildet.

Hvor mange farger ser du for deg ca? Det ser ut som den på bildet har brukt 5. Du tenker enda mer pastell enn på bildet? Hovedfarge i lyserosa? Vaskemaskina ja... Enten superwash ull eller bomull da Slike ting bør som regel håndvaskes for å holde fasongen og garnet i best mulig stand. Aldri hardere enn ullprogram i maskina, og jeg tør ikke garantere at den fortsatt ser ut som en flodhest etterpå. :lol:

Skal sjekke litt garnpriser jeg. :)

Skrevet

Bomullsgarn, vet ikke hvilket. Skal inkludere IW i tråden jeg :)

På 5 farger (så for meg DK) så tror jeg ikke jeg klarer å komme ned i så lite og samtidig bruke grei kvalitet og naturfiber. Er absolutt åpen for tips ja.

Hvor mye garn bør man regne med på 5 farger flodhest? Ett 50 gr nøste i hver farge, to nøster i hovedfargen? Eller mer hovedfarge? Jeg ser oppskriften sier fingering/sport/sock på nål 2, men jeg så for meg DK på pinne 3 selv.

Skrevet

Og Raksha, jeg kan hekle den for deg jeg. :) Så lenge vi blir enig om pris og tidsskjema. Sånne småttiser vet jo ikke akkurat når jula er, så bare hiv litt glitter på en plante og kall det jul om jeg ikke blir ferdig. She'll never know the difference. :D

Har jo litt selv som skal lages til jul. :)

  • Like 2
Skrevet

Jeg brukte merinoull på min, men man kan vel bruke hva man vil. Jeg er ikke sikker på hvor mye garn jeg brukte for jeg brukte mange farger og bare litt fra hvert nøste. I oppskriften står det at det ble brukt i overkant av 130 gram ull.

Jeg brukte heklenål 2,0 mm og garn av typen 4ply. Brukte et og et halvt nøste av hovedfargen.

  • Like 1
Skrevet

Takk! Da tipper jeg at jeg må kjøpe 1 nøste av fire farger og to av hovedfargen av DK også.

Hvor stor ble den på nål 2? Og hvor stor vil du ha den, Raksha?

Skrevet

33 cm lang og 16 cm høy, men jeg hekler ganske fast eller hva jeg skal si. Tror det stod 17 cm høy og 37 cm lang i oppskriften med det samme garnet og samme størrelse på heklenålen.

  • Like 1
Skrevet

Nå kjente jeg at den dårlige samvittigheten min rettet mot andre siden av den lille dammen ble røsket i igjen :cry:

Me want one!!!

Skrevet

Og Raksha, jeg kan hekle den for deg jeg. :) Så lenge vi blir enig om pris og tidsskjema. Sånne småttiser vet jo ikke akkurat når jula er, så bare hiv litt glitter på en plante og kall det jul om jeg ikke blir ferdig. She'll never know the difference. :D

Har jo litt selv som skal lages til jul. :)

Hurra :D Hun skal døpes 2. februar så hun kan jo eventuelt få den til det - eller påskeflodhest eller noe sånt :aww::D omtrent den størrelsen bones hadde hørtes fint ut? Og 4-5 pastellfarger i superwash eller bommul høres supert ut, håndvask kan vi fikse. Jeg er ikke så skrekkelig opptatt av nøyaktig hvilke farger - men pastell var ordet jeg ikke fant i stad :lol: Gjerne lilla eller rosa som hovedfarge - og så er jeg fullstendig ubrukelig på hvaslags farger som passer sammen. :icon_redface: Send meg en pm med hva du regner med prisen blir så blir vi helt sikkert enige. Og legg på det du må betale for oppskriften.

Skrevet

Mari (eller noen andre), om du orker, så ønsker jeg også :) Søsteren min venter ny baby i februar/mars, hadde vært perfekt gave til nyfødtbaby :)

Det kan jeg sikkert. :) Kan du ikke kontakte meg over nyttår om du ikke har fått noen andre til å gjøre det? Har du noen fargepreferanser?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hei. En 12-ukersvalp skal ikke alene en hel arbeidsdag. Start på sekunder og gå tilbake før den piper. Når dere senere faktisk går ut: spør en nabo, eller la en gammel iPhone ligge i gangen med skjermen på, så dere vet om det er 20 sekunder eller 20 minutter. Jeg har laget en liten iPhone-app for akkurat det: BarkPing. Varsel når den bjeffer. Ingen kamera. Den får ikke bjeffingen til å slutte — den gjør bare at du vet. https://apps.apple.com/se/app/barkping-dog-monitor/id6798404076
    • Første spørsmål er jo om du har bilder av hunden og om hunden faktisk er undervektig eller bare en slank, men frisk og helt funksjonsbeskrivelse type. Det er jo ikke til å stikke under en stol at de aller fleste hunder er tjukke i varierende grad og at de aller fleste som synes hunden sin er tynn egentlig har en helt frisk hund i ok vekt, om enn på den slanke enden av skalaen.  Så er det noen som har en bygning/kroppsholdning som kanskje fremhever bein osv litt mer enn andre også. Karperygg, hoftebein som stikker ut litt selv når hunden ikke er påfallende de tynn osv. I tillegg er jo hunden din relativt ung enda og det tar litt tid å få på plass skikkelig muskelmasse osv på en del hunder. Det er sjeldent hunder sulter foran matskålen , men er man urolig så er selvsagt veterinær en grei plass å starte.  Utover det. 1. Avklare om hunden faktisk er undervektig eller om det bare er utenfor din preferanse eller hva du er vant til. 2 bygge muskler. Både gjennom målrettet trening/aktivisering og ved å sørge for at hunden får i seg ett godt for med nok proteiner osv. 3. Om hunden faktisk er for tynn, få i den mer kalorier. Det kan være å gå over på feks høyenergi fôr, mer kalorier, mer fett, mer proteiner uten å øke mengde mat fysisk.altså enklere å få i hunden mer. I verste fall kan man tilsette rent fett. Har hunden god matlyst så er det selvsagt bare å øke mengde også.  Er det en hund som har tendenser til å stresse litt så kan det hjelpe mye å trene litt på å stresse ned også. Stress brenner mange kalorier 
    • Tilvenn munnkurv, ha halsbånd og ett litt kort bånd hengende på hunden om det kan hjelpe deg å få lettere kontroll uten å bli fysisk med hunden. Bur, grind og gitter kan også brukes når man trenger det. Evt ha en plass å binde fadt hunden i bånd på plassen sin.  Her trengs det nok også en del rotrening, lydighetstrening og grensesetting for å hjelpe hunden å skru av litt å roe ned. Kanskje er det også nødvendig å se litt på mengde aktivitet, om hunden får nok positivt outlet samt type aktivitet, om det er aktivitet som bygger oppunder en godsliten og fornøyd hund eller om det er aktivitet som bygger opp stress og uro.  Mange unghunder kan streve med ganske mye stress i perioder gjennom pubertet,  så det kan "bare" være derfor, noen hunder er generelt mer stresset og er litt sånn hele livet også. Men ofte kan det jo påvirkes delvis av oss iallefall.   Uansett så er det nok på tide å få "tatt noen kamper" og ikke bare prøve å unngå det. Tren der det er vanskelig og der reaksjonene kommer litt. Bruk hjelpemidler (bånd, munnkurv), vær tålmodig. Jobb med impulskontroll, lydighet og generell kontroll. Er du usikker på hvordan så ville jeg tatt kontakt med noen kompetente hundetrenere og fått hjelp i hjemmemiljø   
    • Nå er Zelda rett nok bare valp enda, men jeg opplever rasen som mer som en varsler enn vokter, og foreløpig er det igrunn lite varsling og på min iallefall.  Lite alvor.. Helt sikkert noen individuelle forskjeller selvsagt,  men generelt sett. Virker som hyggelige hunder, glad i folk, mye lyd dog (i lek osv når de blir ivrige). Min oppfatning av rasen er at det er ganske moderate og relativt enkle hunder med passelig aktivitetsnivå for folk som liker å være ute og kanskje trene litt hundesport, men uten å bli ekstremt liksom.  Litt avhengig av hvordan man definerer ting og hva man sammenligner med. Veldig fysiske og sprettne hunder med mye humor og tøys. 😄 
    • Velkommen tilbake!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...