Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Har blitt syk igjen (andre gangen nå etter kalde tirsdagstreninger!), så det ble en rolig dag. Glemte også og ta bilder noen timer på ettermiddagen, men here goes!

Er på jobb før åtte, og har med meg alle remedier som behøves for å komme gjennom dagen som forkjølet.

2013-11-01%2008.11.42.jpg

Jeg synes fortsatt vi har en herlig utsikt (på ene siden av bygget) på jobb, mot elva og åsene.

2013-11-01%2011.30.44.jpg

Siden jeg synes synd på meg selv så er det tid for litt egenmedisinering - grønn sitronte og sjokolade med ostekake-smak.

2013-11-01%2011.33.54.jpg

På ettermiddagen er det tid for en sonen-pause...

2013-11-01%2013.09.34.jpg

Deretter glemte jeg å ta bilder, sånn ca i perioden 14:00-17:00. Men skjedde ikke noe mer spennende enn at det ble travelt på jobb, reiste hjem, handlet og spiste middag.

Her er en pjuskete og halvfornøyd Ozu hjemme igjen fra tur, sånn litt over seks. Orket bare 40 minutter i dag, satser på at jeg blir bedre i helgen.

2013-11-01%2018.07.00.jpg

Bonusbilde: Spisshund-smil! (Og verdens rareste sittestilling...).

2013-11-01%2018.12.17.jpg

Etter både Ozu og jeg er varme og tørre igjen, så er det tid for sofa og kos. Setter meg ned med ny bok kjøpt på Amazon kindle (Ender's Game) og kanelboller, godt pakket inn under teppet.

2013-11-01%2018.33.04.jpg

Pus koser seg også i sofaen, mens jeg fortsatt leser. Klokken er vel litt over åtte.

2013-11-01%2020.10.10.jpg

Litt over ni: Spisshund-smil!

2013-11-01%2021.04.26.jpg

Litt over ti: Ute på siste kveldsrunde, så er det tid for seng og lese litt til.

2013-11-01%2022.23.33.jpg

  • Like 4
Skrevet

Ja, var en ganske bra dag likevel. Sjokoladen er kjøpt på Dropsen, en godtebutikk vi har her. :)

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk 4

Skrevet

Ja, var en ganske bra dag likevel. Sjokoladen er kjøpt på Dropsen, en godtebutikk vi har her. :)

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk 4

Vi har ikke noe som heter Dropsen her :cry:

Skrevet

Vi har ikke noe som heter Dropsen her :cry:

Har dere noen annen type godtebutikk? Mulig den kan kjøpes på nettet. Den er i hvert fall veldig god. :lol:

Skrevet

God bedring! Kjedelig å være syk..

Men der ser ut som om du har det som skal til for å bli frisk igjen :)

Smaker den sjokoladen ordentlig ostekake? Tror jeg aldri har hørt om den før altså, men det hørtes godt ut :)

Skrevet

Takker! Ja, begynner å bli bedre nå, så det går veien.

Den smaker litt som Soho, bare mer søt i stedet for syrlig. Er det nærmeste jeg kan forklare. Med litt jordbærsmak også.

Skrevet

De er så søte når de sitter sånn rart :lol: Og for en vakker pus :wub:

Ja, de er det. Ikke ofte han sitter sånn, raringen. :lol: Og takk, synes også Talos er veldig pen. :wub:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...