Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Bananen : naboen har det fra XXL etter et par turer farget det visst skikkelig av! La det i vann i mange omganger for få bort fargen men,nei like rødt vann hver gang bare så du er litt obs på det :)

Skrevet

Skal vi se, jeg har faktisk ikke et eneste bilde av disse båndene i bruk. xD Ganske utrolig til meg å være :P

Fant et gammelt bilde fra 2009 derimot, var vel rundt da jeg kjøpte mitt første :P

Uten refleks dette da. Det blå og sorte. Det er rundt og sydd sammen med noe lær greier ved kroken og håndtaket.

htkf.jpg

Å jaaa, de har jeg vært borti :)

Ei i fysioterapi klassen min hadde sånne bånd og siden jeg ikke fant dem her så kjøpte hun med til meg, de er kjempe gode.

Finnes i flere fargevarianter. Som jeg har sett:

Helfarget grønt, blått, beige, rødt, sort.

Tofarget med sort og rødt, blått, beige.

Med refleks: Sort, blått, beige, rødt.

Å jaa de båndene har jeg vært borti ;)

Ei i fysio klassen min hadde sånne bånd til hundene sine og siden jeg ikke fikk tak i her så kjøpte hun med et til meg, de er så utrolig gode.

Jeg har også et par kobbel fra canis som er nesten like, men de fra coop er lengre og mye mykere, liker dem fra canis godt, men måtte jeg velge så hadde jeg valgt det fra coop :)

  • Like 1
Skrevet

Bananen : naboen har det fra XXL etter et par turer farget det visst skikkelig av! La det i vann i mange omganger for få bort fargen men,nei like rødt vann hver gang bare så du er litt obs på det :)

Oi, takk for at du sa det. Ikke fått det enda, men greit å være obs. Kanskje ikke så rart at det var så billig ...

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
    • Har du forsøkt med bare en hund alene med en kattunge? Jeg har heller ingen erfaring med dette, men fra å introdusere miniatyr valp til voksen mellomstor hund. Det tok litt tid før de var gode venner. Jeg ser for meg at kanskje senior alene med en kattunge i fanget..? Samtidig øker det jo stress veldig om den andre holder konsert i rommet ved siden av.   Edit: Har du forsøkt kattungene i bur med hundene fri? Jeg husker det sjalusidrapet en rottweiler begikk på en toåring for noen år siden, hvor jeg er hellig overbevist om at måten de brukte buret på var en tungt medvirkende årsak. Når ungen kom på besøk ble hunden satt til side i bur i sitt eget hjem, i stua, mens mamsen dens ignorerte den og begikk kos og lek med ungen på gulvet og i sofaen rett foran den. Drapet ble begått en dag hunden var forvist til hagen mens ungen var inne med matmor og fikk forsyne seg selv fra fryseren midt i glaninga på hunden, hvorpå det bikket fullstendig over for den. Jeg tror ikke det var jakt, men ren sjalusi og ressursforsvar.
    • Riesenschnauzer krever ihvertfall ganske mye. Kanskje ned mot en time i uka som rent kjæledyr for å holde tovefri, korte poter, rent skjegg, ren stump og visuell sikt. En time høres lite ut, men det er et minimum, og plutselig mye om en er vant til stellfri pels. Skal en holde i korrekt utstillingspels kreves en del mer tid. Typisk rase en ikke skaffer seg om en tenker at den må friseres, men flott om en har en indre frisør som liker at den kan friseres. Profesjonellt utstillingsstell på riesen er kostbart fordi det er tidkrevende, men kan være verdt pengene om en bare skal stille noen få ganger. Ikke bare, bare å få til et jevnt og pent resultat.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...