Gå til innhold
Hundesonen.no

Barmarksløp på Mangen i Aurskog i morgen, søndag 27.10.13


Recommended Posts

Skrevet

Norsk Siberian Husky Klubb og Norsk Alaskan Malamuteklubb arrangerer barmarksløp i morgen.

Det opprettes klasser etter behov, egne klasser for renrasede polarhunder (B og C).

les mer her

  • Like 1
Skrevet

Jobber, hvis ikke hadde det vært kjekt å se noe slikt en gang.

Til vinteren blir det sledeløp i hadelandsåsen! Så da trenger du ikke reise langt en gang :) Hakadal sledehundklubb arrangerer "hakasleppet", 250 km sledehundløp, i februar

  • Like 1
Skrevet

Det var supergøy! Resultatene våre ble så som så, men med urutinerte (og en veldig ung) hunder og løpetid hadde jeg ikke forventa så mye. Vi fikk en god opplevelse :) Gleder meg til neste løp!

Skrevet

Ja kom igjen! Alle hunder er velkomne :) En fordel om de kan passere andre hunder uten å lage krøll (eller man går av og holder dem om ikke :) )

Vi møtte i hvertfall bare blide folk og hunder i løypa og rundt om, selv om regnet hølja ned. Legger inn bestilling på bedre vær neste år, tror bestillinga i år ble borte et sted

Skrevet

Ja kom igjen! Alle hunder er velkomne :) En fordel om de kan passere andre hunder uten å lage krøll (eller man går av og holder dem om ikke :) )

Per i dag kun aktuelt med whippeten, med andre ord... men jobber med andre trollet også :D

Skrevet

Per i dag kun aktuelt med whippeten, med andre ord... men jobber med andre trollet også :D

Det går som regel bra selv om man har en nysgjerrig sjel med lang nese :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...