Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Sara og jeg (og kanskje sønnen) skal på vestlandsferie i august neste år. Anledningen er feiring av en syttiårsdag, stedet er Rosendal. Vi kjører bil, og tar kanskje med campingvogna. Siden vi ikke har sjekka ut vestlandet noe særlig før, så ønsker vi innspill om veier vi bør kjøre og steder vi må se. Vi vil ha vakker natur for alle penga! :)

Skrevet

Hvis du kommer via Bergen ville jeg kjørt over Kvamskogen og innover til Hardangerbroen og derfra til Odda og gjennom folgefonntunnelen. I Rosendal bør du ta deg en tur til Baroniet :)

  • Like 1
Skrevet

Om dere kjører til Odda, burde dere absolutt stoppe og gå opp til Folgefonna, vi gikk opp til delen som heter Burbreen.

Nå er ikke jeg spesielt god i geografi eller kart, men dere burde også kjøre innom Kinsarvik og gå opp til 3 store fosser, vakker tur og nydelige fosser.

Vi kjørte rundt på vestlandet både i fjor og i år.

Er litt bilder og sånn på bloggen til Leo fra begge turene.

http://leo-lapphund.blogspot.no/2012_08_01_archive.html

Skrevet

Hvis du kommer via Bergen ville jeg kjørt over Kvamskogen og innover til Hardangerbroen og derfra til Odda og gjennom folgefonntunnelen. I Rosendal bør du ta deg en tur til Baroniet :)

... og hvis dere skal til Odda og vil ta en fjelltur, så anbefaler jeg denne turen:

944730_10152924731405154_907865648_n.jpg

  • Like 2
Skrevet

... og hvis dere skal til Odda og vil ta en fjelltur, så anbefaler jeg denne turen: 944730_10152924731405154_907865648_n.jpg

Den turen der må samboer og jeg få tatt neste år!

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
    • Takk. Hva med Pumi og gemyttet der? Jeg driver med lydighet.
    • Eurasierene er selvstendige hunder som kan være krevende å trene, særlig til å holde seg i nærheten/være løs. De kan ha en del jaktinstinkt også. Det har vært en del svakheter på rasen med frykt og usikkerhet, men jeg vet ikke hvordan status er for tiden.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...