Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Noen som har tips til kompaktkamera som tåler litt? Hadde olympus though tg-2, det tok OK bilder, og tålte mye, men nå trenger jeg altså et nytt. Kameraet må få plass på innerlomma (er ofte ute i kulde og snø) og tåle vann (regn).

Tips?

Skrevet

Må bare spørre: ble tg-2 ødelagt? Har nettopp kjøpt det og tenkte de skulle leve lenge? :huh:

neei :) Jeg har mistet det og finner det ikke igjen :) (jeg mistet det i bakken en gang, under trening av hundespannet. det gikk helt fint med kameraet. sånn sett kan jeg godt ha et tg-2 igjen, men lurer på om noen har andre tips)

Skrevet

Jeg har hatt to Olympus kameraer og har vært veldig fornøyde med de.

Har vært ute i regn, sludd, kulde og jeg mistet den i søle på stallen en gang, overlevde det også.

Skal jeg ha kompaktkamera igjen, så kommer jeg til å velge et "extreme kamera" fra Olympus ;)

Skrevet

Jeg har som sagt Olympus tg-2 og er veldig fornøyd med det :) Men hvis du vil ha et annet merke er Nikon Coolpix AW100 og Panasonic Lumix FT5 de to kameraene som kan måle seg med det ifølge tester jeg leste på forhånd :)

Skrevet

Huff..nå fikk jeg lyst på g-2 som lommekamera...

Tar det lang tid fra dere trykker på knappen til den tar bilde?

Syntes ofte det er det de små kameraene "feiler" i forhold til speilrefleks...

Skrevet

Huff..nå fikk jeg lyst på g-2 som lommekamera...

Tar det lang tid fra dere trykker på knappen til den tar bilde?

Syntes ofte det er det de små kameraene "feiler" i forhold til speilrefleks...

Nei jeg synes ikke det - selvfølgelig ikke så fort som på en speilrefleks men autofokusen har overrasket meg på mitt tg-2 :) Men du kan jo gå innom en fotobutikk og prøve? :)

Skrevet

Nei jeg synes ikke det - selvfølgelig ikke så fort som på en speilrefleks men autofokusen har overrasket meg på mitt tg-2 :) Men du kan jo gå innom en fotobutikk og prøve? :)

Det tenkte jeg ikke på, å gå innom en butikk og prøve, takk for tips, sånn blir dert når man er vant med å handle på nett ;)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
    • Er det lurest å ha gjerde der man parkerer bilen også? Da må man ha port. Eller lurest å kun ha gjerde der man ikke kjører bil?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...