Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvorfor har noen hunder så stort rumpehull?


Mari
 Share

Recommended Posts

  • Svar 160
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

The Miniature Bull Terrier, bred for ferocoius buttholes for centuries.

Sjelden er nå en ting (og er særs relativt begrep!), men la oss nå være ærlige... Når en stakkar har løpetid i tillegg liksom.

Posted Images

Jeg ser gjerne når de skal på do, for da da blir rumpehullet større og begynner å "puste" litt :lol::icon_redface:

Jeg må jo innrømme at min vennine sin store hund blir jeg veldig fasinert av hvor stor rumpehull han har og tar meg selv i å tenke ofte "nå skal han vel på do? Ikke? nei sant det, den er så stor hele tiden" :lol:

  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Angående puser så har vi en langhåret katt som fikk så magesjau at vi måtte inn til dyrlegen, få ham bedøvet og barbere hele rumpa på ham. Må ha vært ydmykende, stakkar.

Heldigvis er min katt såpass grei at jeg kan bare ta han i dusjen om det er riktig ille.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg VISSTE dette kom til å gi meg en god latter når jeg leste overskriften.... ha ha ha ha

Timo - pappa'n til Noah hadde det største ...ævholet jeg har sett - og selv med pels og hale flasha det rett i synet på meg rett som det var. Noah har normaltstort, Hermine - vel, de EKLESTE på Hermine er glufsa som bare blir MOTBYDELIG når hun har løpetid.D

Største rompehullet jeg har sett tilhører imidlertid en BoerBoel - og bakfra er den hunden tidvis pittelitt ulekker - pornopung i klaskeformat og det hølet er bare ikke fint *ler*. Forfra er han imidlertid verdens vakreste og herligste.

DER redda du deg serrrrrr med den siste setningen altså! Akkurat som noens rumpehull er ulekkert, han legger jo "lokk" på det gjør han. Og dessuten; vi snakker seriøst lekker pornopung som ikke klasker, den er fast og fin og begge nøttene er like store. 'Har da aldri tenkt over bakdelen på hunden' :shocked: Pittelitt ulekker????!!!? Nurk???!!! :blink: Nehei!

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hahaha oi for en tråd, jeg må le!! Det er godt vi hundefolk kan snakke om alt alt mulig som angår våre kjære små pelsdyr... :lol:

Er jeg den eneste her som har en svart langhåret hund med ROSA rumpehull?? Det sees som regel ikke, men når hun løper bærer hun halen litt høyt, eller den blir slengt litt oppi været under gallopp, jeg har slettet flere bilder hvor hun i fart har blottet rumpehullet. Når det er svart hund, så lyser liksom et rosa rumpehull... Så jeg har dessverre ikke noen bilder av det :P Men om jeg får tatt et nytt et skal jeg legge det inn her hehe...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

jesus-dog-butt2.jpg

:aww:

Jeg ler og ler så jeg fikk hikke :lol::lol:

De deiligste hundeballene i verden er forresten shiba-baller. Som helt runde og harde nøtter, kledd i den deiligste, mjuke fleece. :wub:

*ser for seg SEC som kooosemoser shibaballer* :lol::lol:

Ett av kriteriene da vi skulle få hund var at det ikke kunne være en krøllhale hund, for mamma ville ikke se Mr. Brown Eye på bikkja :lol:

Jeg er veldig glad i pelshunder, jeg :P Og dritt i pelsen, det skjer ikke ofte. Kun med skikkelig rennaræv må de en tur i dusjen, og jeg tar heller et par dager i året med rumpedusj enn 365 dager i året med ******-utsikt :sleep:

Inya har løpetid nå, og jeg er veldig, veldig glad hun har mye pels. For gud hjelpe meg for ei glufse den lille bikkja har :blink: Veldig glad jeg slipper å se den med mindre hun går inn for å vise den frem :x

Hun lå på rygg og viste seg frem en kveld foreldrene mine var her, og de ble helt :blink::| da de så størrelsen på glufsa :lol: (diskresjon er ikke Inyas sterkeste side)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Haha, for en tråd :D

Pax har et veldig diskret rumpehull syns jeg, til tross for kort pels og hale som stort sett bæres høyt. Alltid vært veldig fornøyd med akkurat det faktisk, hehe. Har sjelden vært noe som har kommet opp i samtalen da, når en snakker om hva en liker ved bikkja :P

IMG_1118_1_zps4c4e2b98.jpg?t=1382358113

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Haha, for en tråd :D

Pax har et veldig diskret rumpehull syns jeg, til tross for kort pels og hale som stort sett bæres høyt. Alltid vært veldig fornøyd med akkurat det faktisk, hehe. Har sjelden vært noe som har kommet opp i samtalen da, når en snakker om hva en liker ved bikkja :P

IMG_1118_1_zps4c4e2b98.jpg?t=1382358113

Da jeg så dette bilde i liten stl på mobilen, så var jeg sikker på at hunden din hadde verdens største baller :lol:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Spørsmål: i dag dro jeg og Lita til min familie på besøk. Der var jo Ojda, tispe på ett år og 4 mnd, og når Lita hoppet ut av bilen hadde hun høy hale og rumpehullet var liksom større. Bula på en måte ut. Er dette noe hundene gjør når de skal vise seg, i dette tilfellet vise at "jeg er sjef?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Spørsmål: i dag dro jeg og Lita til min familie på besøk. Der var jo Ojda, tispe på ett år og 4 mnd, og når Lita hoppet ut av bilen hadde hun høy hale og rumpehullet var liksom større. Bula på en måte ut. Er dette noe hundene gjør når de skal vise seg, i dette tilfellet vise at "jeg er sjef?

Hos DPene buler det ut når hunden bjeffer, eller gjør bevegelser som skaper trykk i kroppen, f.eks hosting og sånt. Eller må drite.. :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Boris "blåser" sitt opp når han ser en "foooxehhh laadyy" men hele han blåser seg opp igrunn. Jeg legger bare enormt merke til det grå/rosa/brune som bare lyyyyyser opp.... Vi kan gå forbi en tispe og han "blåser opp" og femti meter oppi gaten er det normalt igjen :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Belgerpia

DER redda du deg serrrrrr med den siste setningen altså! Akkurat som noens rumpehull er ulekkert, han legger jo "lokk" på det gjør han. Og dessuten; vi snakker seriøst lekker pornopung som ikke klasker, den er fast og fin og begge nøttene er like store. 'Har da aldri tenkt over bakdelen på hunden' :shocked: Pittelitt ulekker????!!? Nurk???!! :blink: Nehei!

https://scontent-b.xx.fbcdn.net/hphotos-prn1/1010265_4799519360931_289917042_n.jpg

(de er svææææære selv om de ser nette ut her *ler*)

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/998247_4756267679666_1604321067_n.jpg

Men verdens skjønneste forfra........ *elsk*

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Må han være der? Jeg tenker det kan være greit som en del av alenetreningen etterhvert, men så lenge dere er hjemme disse første ukene så ser jeg ingen grunn til å stenge ham inne der med mindre dere har behov for å skjerme ham for noe, unna gulvvask, støvsuging og sånt. Men selv det er også ting han bør bli vant til, strengt tatt. La valpegrinda være åpen så mye som mulig både dag og natt, så lærer han nok å finne roen etterhvert.
    • Valpen vår på snart 10 uker er vandt med valpeinnhegning med et bur inni(dør åpen til buret) på batteristandard. Vi sover enn så lenge på madrass på utsiden av innhegningen. Men på dagtid blir han helt rabiat når han blir satt i innhegningen. Hyler og skriker i evigheter selv når han ser oss. Vi vet han både har er mett, har tisset og bæsjet og behovene hans er fylt. Hvor lege skal han få lov å holde på før jeg gir opp? Valpehjerte får jo vondt av han, men vil jo heller ikke gi opp for lett. Vi vet det enda er tidlig og vi har fri helt frem til nytt år for å være hjemme med han. Gode tips og råd mottas med takk. 
    • Kan stedet jeg beordrer hunden for irettesettelse være den vanlige dagsenga i stua eller bør det være et separat sted/seng?
    • Jeg har hentet flere valper gjennom årene og har aldri tenkt over at det er noe problem at tisper i huset har løpetid.  Tror det går fint med både tispe og valp.
    • Ja han har teppe fra dem. Han koser seg fint i buret sitt på dagtid.  hittil må vi ut med ham rundt kl 02 og igjen kl 05.30 når han våkner på morningen. Han blir tatt ut for å tisse og legger seg raskt tilbake i buret. Men går 3-5 minutter så kommer han tuslende over på madrassen. Vi får prøve å legge oss utenfor å se hvordan det går. Bare håpe. Vi ikke vekker han for mye da når vi flytter madrassen vi skal sove på.
×
×
  • Opprett ny...