Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg er mye ute (både med og uten bikkje), og bruker da endel lue. Greide å ødelegge favorittlua mi i vask her om dagen, så nå skal jeg ha ny lue. Sært å lage tråd om? Eh, ja :lol:

Jeg har masse fine strikkaluer, men synes det er litt "varmt" for dem enda, liker de best når det er skikkelig kaldt.

Ønsker meg ei helt vanlig, ikke for trang lue, med eller uten dusk. Ikke noe krav om at den er vindtett, men helst ikke ren ull (=varmt). Og, det viktigste kravet - fresh farge og gjerne morsomt trykk!!

Hatt diverse luer fra Norrøna og Bergans med dyretrykk/logo etc., og liker den stilen.

Linker, please?

Guest lijenta
Skrevet

Få noen til å strikke romslig lue i tynn ull. Ja du sa det var varmt men det stor forskjell i forhold til garn som blir brukt

Skrevet

De har kule beaniesluer på ebay til 20 kr i freshe farger :D Helt enkle da, men fine på denne årstiden, ikke for varme :)

Har du link? Ebay er skummelt!

Skrevet

Takker for morsomme tips!
Har allerede noen tynne ull-luer, men synes altså de er litt varme enda jeg altså. Men har hatt endel luer med 50% ull i, de er litt mer behagelige. Men nå snør det nesten her, så jeg trenger kanskje ull fortere enn jeg tror!

Elsket de ugleluene, er det lov for oss voksne og bruke dem også??? :fear:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er veldig vanskelig å si hva som er "bedre" uten å vite hvordan forutsetningene ser ut. Hvis det er hjelp til rasevalg du vil ha så er det kanskje greit å lage en egen tråd til det med informasjon om hvilken erfaring du har med hund, hvordan hverdagen din ser ut, hvor mye aktivitet vil hunden få, har du planer om noe målrettet aktivitet/sport osv. Hvilke kriterier har du mtp. lyd, pelsstell, støvsuging, størrelse på hunden?  Med denne informasjonen er det lettere å gi råd om en rase som kan passe til ditt potensielle hundehold. Det er helt sikkert flere raser som kan passe kriteriene, og mange som ikke gjør det. 
    • Svarer dere begge to her. Ser at dette kanskje er en god grunn til å vurderer andre raser. Kanskje Aussie eller Collie er bedre?
    • Har ofte erfaring med at de jeg spør på utstillinger eller andre stevner bare roser hunderaser helt og forteller kun det positive. De jeg snakka med på messen var kun positive til rasen.
    • Jeg har møtt noen fine individer, men ikke nok til at jeg tenker at rasen er en fin og god brukshund. Alt for mye merkelig mentalitet ute å går, og allergi og hd
    • Hunder lever fint med tre ben, jeg ser ikke at en amputert tå vil utgjøre store problemer for en såppas sprek rase. Hvis hunden ellers er frisk og sprek ville jeg gjort det, selv om den er godt voksen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...