Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hvis jeg skal melde meg inn i NKK hvor mye koster det sånn ca. i året? Gjelder medlemskapet på meg eller på hver enkelt hund om man har flere? Koster det like mye om jeg har en eller flere hunder?

Jeg vurderer å melde meg inn i NKK neste år i januar siden jeg da får 10%rabatt på Agria forsikring. Får man også 15% rabatt på all eukonuba for? Hvordan gjør jeg da dette? Skal også melde meg inn i raseklubben til hunden min.

Går hundene gjennom meg? Altså om jeg blir medlem så er automatisk alle hundene jeg eier medlemmer?

Ett annet spørsmål: Hvis man kjøper hund/valp i Sverige som da er medlem i SKK, hvordan omregestrerer jeg da hunden til NKK? Siden jeg bor i Norge så er det mest praktisk å være medlem i NKK enn i SKK.

Hva skjer/gjør tollerne med hunden? Hvilke papirer ol. Vet man skal chippe hunden, pass, ormbehandling hvis hunden er eldre enn tre måneder, levere kontraksskjema og selvfølgelig å betale toll.

Skrevet

Det er du som melder deg inn i NKK, ikke hundene dine. Du betaler bare en gang i året, og prisen er den samme om du har en hund eller 50 hunder. Hver enkelt hund som er knyttet opp mot ditt medlemsnr blir stående som dine. Du kan sende en mail til NKK for å knytte hundene opp mot medlemskapet ditt. Det koster ikke noe ekstra.

Skrevet

Du må melde deg inn i en underklubb for å bli medlem av NKK (raseklubb, sportsklubb e.l.). Det kan du gjøre på sidene til NKK. Det er du som er medlem, det har i prinsippet ingenting med hundene dine å gjøre, men hunder som er registrert i NKK med deg som eier blir liggende på siden din når du logger inn. Det koster 150 kr til nkk såvidt jeg husker, pluss hva nå medlemsavgiften er til den klubben du er medlem i. For eksempel 150 kr til terrierklubben pluss 150 kr til nkk, da blir det 300 kr. Fra 1. september og ut året er det halv medlemsavgift, så ingen grunn til å ikke melde seg inn med en gang. :)

Skrevet

Hvis jeg skal melde meg inn i NKK hvor mye koster det sånn ca. i året? Gjelder medlemskapet på meg eller på hver enkelt hund om man har flere? Koster det like mye om jeg har en eller flere hunder?

Jeg vurderer å melde meg inn i NKK neste år i januar siden jeg da får 10%rabatt på Agria forsikring. Får man også 15% rabatt på all eukonuba for? Hvordan gjør jeg da dette? Skal også melde meg inn i raseklubben til hunden min.

Går hundene gjennom meg? Altså om jeg blir medlem så er automatisk alle hundene jeg eier medlemmer?

Ett annet spørsmål: Hvis man kjøper hund/valp i Sverige som da er medlem i SKK, hvordan omregestrerer jeg da hunden til NKK? Siden jeg bor i Norge så er det mest praktisk å være medlem i NKK enn i SKK.

Hva skjer/gjør tollerne med hunden? Hvilke papirer ol. Vet man skal chippe hunden, pass, ormbehandling hvis hunden er eldre enn tre måneder, levere kontraksskjema og selvfølgelig å betale toll.

Når du kjøper valp i Sverige, må du sørge for at den har pass, chip, og at en dyrlege har gitt den dvergbendelormkur. Du må skrive en kontrakt med selger, få stamtavle og skrive under et eierskifte. Send dette inn til NKK, så vil du få en regning på 750 kr du må betale for å få den omregistrert. Da blir den registrert fra SKK til NKK, og fra forrige eier til deg. Du trenger ikke være medlem av svensk kennelklubb for å få den registrert i Norge.

Skrevet

Når du melder deg inn i raseklubben blir du også medlem i NKK, tror det er 350 kr for klubbmedlemskap + 150 kr til NKK, slik at du da blir medlem der, mottar hundesport i posten og kan bruke deres nett tjenester. For og omregistrere en svensk hund må du sende inn stamtavle og kjøpekontrakt til NKK pr post, så registrerer de også får du tibake stamtavle pluss eierbevis.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Fosterfugler har jo navn, og *hvis* jeg skulle ende opp med egne ville det nok enten blitt en foster som blir værende, eller uansett adoptert. Men det er denne avveiningen med å kunne reise bort mens jeg fortsatt er i stand til det da.
    • Ja, til fosterhjem!! Er alltid behov for det. Du er jo allerede i gang med læring ser jeg😄 Har du tenkt navn ennå...😜
    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
    • Fulger er veldig spennende dyr! Håper du finner en god vei inn i "miljøet". Også gleder jeg meg til nerdetråder om hvordan aktivisere/mosjonere/fore fugl. Du har jo hageplass nok til stort utebur (om det er innafor da, kan jo ingenting om sånt jeg), er vel viktig med variasjon for fugler også, så kan de få litt uteliv når forholdene er rett... Oi, kjente jeg ble litt engasjert nå😄  
    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...