Gå til innhold
Hundesonen.no

Ordinær-frist-dag EFIT


HHC
 Share

Recommended Posts

Sov lenge, men kl 11 stod jeg opp - og da var det naturligvis rett inn på dogweb arra

2013-10-01113500_zps371158d3.jpg

Videre ordner jeg noen kvitteringer og oppdager hvor mamma har gjemt unna stamtavlen til Ace

2013-10-01130652_zps0847091a.jpg

Ace syntes jeg er kjip, men et okseøre gjør meg populær igjen ;)

2013-10-01130744_zpsb1bcadab.jpg

Planen var å henge opp helgens rosetter, gadd ikke hente hammer - BIR-pokal gjør samme nytten ;)

2013-10-01131921_zps29be5578.jpg

Ferdig, men ikke fornøyd! Har noen andre forslag til hvordan dette kan se noe ryddigere ut??!

2013-10-01132731_zps79ed20aa.jpg

Mer Arra - voffsen mener mor er kjip (like etter godis søk i hagen, glemte å ta bilde) siden han ikke får flere pølsebiter :)

2013-10-01135709_zps1411fab9.jpg

Rydder litt - bildet sier vel hvorfor mine foreldre gleder seg til utstillingen er over ;)

2013-10-01145315_zps37eab180.jpg

Mellom her hentet jeg bilen min fra verksted (liten garantisak) - glemte å ta bilde

Litt senere er jeg på veien

2013-10-01172845_zpsaffb90aa.jpg

Nærmer meg Tønsberg - sammen med hits for kids 4 feirer jeg ny bil med denne klassikeren:

2013-10-01175607_zps5d110b44.jpg

Like før Hønefoss står jeg i kø for asfaltarbeid

2013-10-01190649_zpse997524e.jpg

På Vik hadde jeg spisepause med en kompis jeg kjørte kolonne med til Lillehammer, glemte bilde igjen.

Fremme på Lillehammer - samboer har gjort det koselig å komme hjem :D

2013-10-01215951_zps4790c106.jpg

Litt sulten mens jeg sjekker Arra igjen - innser at mine to øverste hyller er ganske tomme etter et lite opphold hjemme

2013-10-01225750_zps674a04ac.jpg

Ser (litt for mange) serier på senga før jeg tar kvelden - glemte igjen bilde...

---

Har jo ikke fått med all hjelp til påmelding jeg har bedrevet ila dagen, men ble noen mail, fb-meldinger og telefoner kan man si ;) ;)

  • Like 6
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Herlighet så mye premier! :o

Snill samboer du har :)

Til utstillingen? La meg si det sånn, du så ikke det fulle klesskapet (rundt hjørnet) eller det som står hos andre :P

Den premieveggen er sånn skikkelig kreisi dog lady-vegg, ass! :lol: (Men veeeldig mange fine sløyfer, da...)

Jaaa, det er derfor jeg vil 'rydde litt opp der' eventuelt kaste noe :)

Tenkt litt på å samle NKK rosettene (altså den typen), Flaggfabrikk-typen og øvrige, men da blir det fargerikt fellesskap da :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Litt av en premiesamling, ja! :o Jeg har gjort min tyske samling (LP) ryddigere ved å skaffe en stor eske og kun har de litt spesielle sløyfene fremme (championat, VM, caciob, noen 1.plasser o.l.).

Det er kanskje en idè ja, takk! :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kan henge meg på anbefalingen om Collie, men vær nøye på valg av oppdretter og linjer. Det er ikke å stikke under en stol at det finnes mentale brister innad i rasen. En god collie derimot er en enormt kjekk hund å ha! Så gå seriøst inn og møt hunder i flere settinger og se hvordan de tar ting, eventuelt om de har en MH så er jo den fin å få sett om de har filmet den f.eks. 
    • Tiden flyr og lille bebbisen blir snart året. 😱 Hun er fremdeles kanskje 6mnd i sitt eget hode da. 😂 Dagens agenda så slik ut 😴 etter å ha trent litt på fokus med bestekompis whippeten Leo som distraksjon, og så gått ett spor i nytt terreng etter en god times pause i bilen. 😁    Tidligere i mars når vi passet på ett lite småbruk. Fant en fin foss!   et par fra den lille uka vi hadde snø her sørvest. 😂
    • Life's a beach, og når det er kaldt og surt og blåser, så har vi den for oss selv, så det var ikke så ille, men det var ikke så vel heller, for Ede har ikke store radiusen (0-2m) eller masse interesse for å utforske omgivelsene selvstendig, så aktivitet begrenser seg mest til mutterns fremdriftstempo og kastearm. Det som er dårlig med det er det samme som er bra med det. Borrelås klengete er dog veldig å foretrekke over selvstendig på vift i sin egen verden. Bonus for egen helse å måtte løpe litt og være mer aktiv for å gi Ede mer av aktiviteten han trenger.  Virkelig ikke så mye å melde fra en stadig mer rutinepreget hverdag sammen. This is it nå, liksom.  Ede har begynt gå på turbusser helt selvstendig, flink opp trappen og går rett til plassen sin på midten. Trenger finne en smart måte å trene på å rygge i vinkel, for å komme inn mellom seter. Mestrer vi ikke det, så må vi stå over en buss om det er barnevogner og bagasje på den plassen der.  Å gå ned trappene på tur ut av bussen ligger lenger frem i tid. Han har gått ned bare sju trappetrinn i sitt liv så langt, og de var av normal bratthet. De tre veldig bratte trinnene på turbussen vil han fortsatt bæres ned. Nærmer seg antakelig 150 kg valpevekt nå, slik det føles i armene mine. Trenger derfor begynne lære gå de tre bratte trappetrinnene ned på egenhånd også, ellers vil han finne veien ned der på den harde måten, fordi jeg er evig optimist og vil at some point overvurdere min egen evne til å bære ham ned der. Seriøst, han begynner bli tung å bære i armene. Fordi jeg er idiot har vi KUN løftet med hodet til høyre side, hele livet, og dermed mesteparten av vekten hans på den svakeste armen min. Å snu for å bære motsatt vei er et alvorlig avvik i prosedyre som må rapporteres og meldes og klages på og ankes i flere runder før vi etter en lang godkjenningsprosess kan vurdere prøve på den måten.  Å bli bært på såkalt påssarygg (trønder, sjø) har vi begynt få litt dreisen på. Ede synes det var skummelt i starten, men har begynt like å leke ryggsekk nå. Aberet er at jeg har utnyttet jukkeangrep bakfra for å shape det inn. Usikker på om han tør gjøre det der foran et publikum på bussen. Han er jo i den alderen. Å vise affeksjon for foreldre er veldig pinlig. Mulig han heller vil reise med buss til evig tid enn å ta den flausen der for å komme seg ned trappen.  Vi får se. Det finnes antakelig en viss mengde NomNoms som i bunnen av den trappen der vil vekke den nødvendige motivasjonen til å klare komme seg ned de trappetrinnene selvstendig i en fei. 
    • Dette handler mer om uenighet. Jeg håper du sier nei til dette. Om du hadde visst at hunden skulle brukes til å produsere blandingskull hadde du ikke skrevet under. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...