Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Vi stod opp ca kl.10 og Oskar og Mocca fikk seg en luftetur.

post-11893-0-47180400-1380662764_thumb.j

Kl.11 lekte pommene Muffin og Nikita som vi passer på kjøkkenet imens jeg spiste frokost

post-11893-0-67823600-1380662815_thumb.j

Kl.12 sovnet endelig valpen og jeg fikk gjort litt av det jeg egentlig skulle :P

post-11893-0-37422000-1380662860_thumb.j

Kl 13 var jeg og Mocca på vei ut i skogen på tur!

post-11893-0-98433500-1380662896_thumb.j

Kl 14 var vi fortsatt i skogen og Mocca måtte gå ett lite stykke i bånd. Vi møtte nemlig på en stor elg som lå og slappet av i skogen, så da fant vi ut at vi bare skulle la den ligge og heller gå andre vei :)

post-11893-0-54148700-1380662981_thumb.j

Kl 15 var det tid for litt valpepommekos!

post-11893-0-95692300-1380663014_thumb.j

Kl 16 fikk Oskar og Mocca middagen sin. I dag var det vom og hest til middag

post-11893-0-89370500-1380663063_thumb.j

Kl 17 delte jeg opp lever, pølser og andre godbiter og gjorde klart til trening

post-11893-0-53972700-1380663107_thumb.j

Kl 18 var jeg og Mocca klare for å reise til hundeklubben :)

post-11893-0-96416900-1380663158_thumb.j

Kl 19 var det pause i treningen og vi hadde en super trening! Mocca er en liten superhund :)

post-11893-0-36399200-1380663213_thumb.j

Kl 20 er vi hjemme igjen og Oskar og de to andre små er klare for kveldstur

post-11893-0-84975900-1380663259_thumb.j

Kl 21 er vi enda på tur og det var ganske så mørkt!

post-11893-0-71184200-1380663304_thumb.j

Kl 22 er Oskar veldig klar for natten!

post-11893-0-07896700-1380663339_thumb.j

Kl 23 har alle lagt seg og jeg ser litt på hundetrening på youtube og snart skal vi sove :)

post-11893-0-95313400-1380663386_thumb.j

  • Like 7
Skrevet

Så fin Mocca har blitt! Og herlige Muffin, antar det er spania-damen sin? Eller var det Italia denne gangen? ;)

Og heldige voffsene som får slik middag :D

  • Like 1
Skrevet

Så fin Mocca har blitt! Og herlige Muffin, antar det er spania-damen sin? Eller var det Italia denne gangen? ;)

Og heldige voffsene som får slik middag :D

Takk! Jeg er selvfølgelig helt enig :D

Det er det :) var spania denne gangen!

Skrevet

Åååh cavalier :wub: Er han frisk og rask? Fin han andre også altså - men jeg har en softspot for cavalierer.

Han er verdens vakreste :wub:

Han fikk desverre hjertesvikt for ca en måned siden og har gått på hjertemedisiner siden da.

Han ventet heldigvis til han ble 10 år med å få hjerteproblemer da!

Hadde det ikke vært så mye sykdom på rasen så hadde det nok bodd mange Cavalierer her :)

Skrevet

Han er verdens vakreste :wub:

Han fikk desverre hjertesvikt for ca en måned siden og har gått på hjertemedisiner siden da.

Han ventet heldigvis til han ble 10 år med å få hjerteproblemer da!

Hadde det ikke vært så mye sykdom på rasen så hadde det nok bodd mange Cavalierer her :)

Åh kjipt med hjertesvikten da, men 10 år før hjerteproblemene kom er ganske respektabelt på den rasen altså.

Samme her, hadde helsa vært bedre så hadde det nok bodd en cavalier her og. Fine fine familiehundene :wub:

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har ikke erfaring, men det er vel bare å prøve? Selv innså jeg etter en del år at det å være "lojal" til fôrmerker er bare tull. Hunder har ikke vondt av variasjon. Jeg ser heller på produksjonsland (mtp. transport og råvarekontroll), råvarer og kvalitet, og valgte heller nordiske produsenter framfor amerikanske eller andre land i Europa. Man ender såklart opp med favoritter, men noe variasjon ble det.
    • Noen som har erfaring med dette tørrforet? Har brukt Maintenence til nå med gode resultater. Men som 5 åring har hunden min muligens utviklet intolleranse mot kylling evt annet. Så derfor tenkte vi å prøve Digestion som er fiskebasert. ps. Hunden går også på Vom.
    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...