Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Lupin skal på ferie til Tøfflus sånn at jeg kan konse mer om baby og har litt mindre dårlig samvittighet for han. Er det noen som kjører RV3 nedover forbi tynset en eller annen gang etter 30. september som har plass til en stk langbeint herremann?

Han er stille i bilbur, men må ha reisesyketabelett siden han blir bilsyk i fremmede biler/bur. Han kan ikke dele bur med andre hunder, men kan stille med bur selv. Hvordan han er å ha i bil uten bur aner jeg ikke, så det vet jeg ikke om blir noen suksess.

Bensinpenger blir vi nok enige om. :)

Skrevet

Har han mulighet til å bli kjørt ett stykke på vei?

Jeg skal muligens oppover til Gausdal nå til helgen, og da ned igjen søndag 29, kunne da ha tatt han med ned fra segalstad bru f.eks?

Eventuelt skal jeg nok på hytta på Fåvang om ikke så alt for lenge slik at det hadde vært enda litt nærmere :)

MEN jeg har ikke så stor bil, så spørs vel om bilburet hans får plass :/ og jeg har jo to små hannhunder i bilen men de står i bur i baksetet. Har en Cirtoen C4 så kan du se hva du tror, er plass til en ambull og en boxer/rottweiler mix samtidig i den iallefall løse. Men har ikke fått meg gitter enda så dersom han ikke holder seg rolig og ligger nede vet jeg ikke hvordan det går?

  • Like 1
Skrevet

Gitt en håndfull forutsetninger...

HVIS bilen vår blir frisk før helga (den er på verksted, og lånebilen er for liten),

kan han sitte i bilbur ved siden av en annen (kastrert) hannhund?

Vi skal til Trondheim i helga, kjører ned igjen på tirsdag om en uke, og har kun med Odin. De må nok rusle en liten tur og bli litt vant før vi evt kjører, men hvis vi har vår egen bil har vi jo et stort, ledig hundebur.

  • Like 1
Skrevet

Jeg kjører nedover fra Lillehammer ca 10.okt, kun meg og toseteren, så om du får ham litt nedover tar jeg ham gjerne med :) Husker ikke helt hvor Tøfflus bor i farten, men jeg skal jo 4 timer sydover uansett ;)

  • Like 1
Skrevet

Ååh, jeg skulle ønske han skulle på ferie til mine to jenter istedet for. Lady hadde blitt overlykkelig av besøk av en Lupin.

Det hadde han og digget tror jeg. Men enda lengre den veien :lol:

Tusen tusen takk for tilbud. Simira sitt, dersom alle forutsetningene går i orden, ser ut til å være beste løsning. Hvis det passer for tøfflus. Regner med at han trenger en beskjed om å drite i å si noe som helst til Odin, men det bør gå fint om han får litt tid på seg før han settes i bilen. Han er ikke så tøff når han er alene.

Skrevet

Må bare si at det ser stygt ut her... fikk telefon fra verksted i dag om at de ikke greier å finne feilen! Får svar senest onsdag.

Æsj - hørtes dyrt ut også.

Dere andre kjører feil dalføre - så det blir litt klønete. Men evig takknemlig for tilbudene!

  • Like 1
Skrevet

Fredag 27/9 bli vel litt for tidlig det? Kjører mest trolig hele østerdalen den ettermiddagen og har kanskje plass til en hund da hvis det kan hjelpe deg noe

  • Like 1
Skrevet

Fredag 27/9 bli vel litt for tidlig det? Kjører mest trolig hele østerdalen den ettermiddagen og har kanskje plass til en hund da hvis det kan hjelpe deg noe

Tusen takk for tilbudet! Blir desverre for tidlig.

Skrevet

Lulu kan alltids mellomlande her om det er til hjelp. :whistle:

Når det kommer til transport er det ikke mye hjelp i meg, dessverre. :hmm:

  • Like 2
Skrevet

Vi kjører fra Trondheim til Eidsvoll på søndag og har ledig plass i hengeren om det kan hjelpe?

Hvordan er det for hundene å være i henger kontra bilen? Han er ikke den tøffeste gutten i gata og egentlig ikke noe glad i bil. Så aner ikke hvordan det er med henger`?

Jeg kjører til Tønsberg fra Oppdal 6.oktober om det er noe hjelp? Kan vurdere å kjøre østerdalen ;)

Med mindre du skal ned igjen, så blir det feil vei :)

Skrevet

Hvordan er det for hundene å være i henger kontra bilen? Han er ikke den tøffeste gutten i gata og egentlig ikke noe glad i bil. Så aner ikke hvordan det er med henger

Mine vil heller være i hengeren enn bilen :) Det virker som er mindre bevegelse der. Første gang jeg puttet de i den var de litt urolige en knapp km, etter det var det helt stille, og jeg har et par som ikke er overbegeistret for bilkjøring :)

Skrevet

Mine vil heller være i hengeren enn bilen :) Det virker som er mindre bevegelse der. Første gang jeg puttet de i den var de litt urolige en knapp km, etter det var det helt stille, og jeg har et par som ikke er overbegeistret for bilkjøring :)

Åh såpass! Jeg skal bråtenke og høre med tøfflus og bonden. :lol:

Fra Oppdal til Tønsberg :P

Åh herregud - trøtt jeg. :lol:

  • Like 2
Skrevet

Prøv å få tak i Ingrid med basenjiene? Husker ikke hva nicket hennes er her inne, hun har vært her inne innimellom, har basenji og dvergpinscher og en mann som kjører langtransport. De bor jo på Rognes, så han kjører helt sikkert den veien sørover en del!

Evt om noen kan ta med Odin fra Trondheim til Oslo på tirsdag eller onsdag, så kan vi kjøre innom og ta Lupin i baksetet vi. :P

Skrevet

Nei, har ikke snakket med henne, men det er absolutt en mulighet om ikke ting løser seg. :) Vet ikke om han har plass til en diger lukis + bur annet enn baki bilen og det er ikke så aktuelt. :lol:

Men ser ut som vi kanskje tar turen nedover selv rett og slett. Så hønemor vet at han er i trygge hender. :aww:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...