Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Tispenavn som skal begynne på C. Kan være dobbeltnavn også. Blir hentet ved juletider, så kanskje noe juleinspirert?

Skal være stamtavlenavnet, men er det enkelt og greit så kanskje det kan være hverdagsnavn også.

Skrevet

Tispenavn som skal begynne på C. Kan være dobbeltnavn også. Blir hentet ved juletider, så kanskje noe juleinspirert?

Skal være stamtavlenavnet, men er det enkelt og greit så kanskje det kan være hverdagsnavn også.

Må stamtavlenavnet også være typisk tispe?

Slenger uansett ut noen C-forslag :lol:

Caffe Amaretto/Americano/Espresso/Cappuccino +

Can't Get Enough

Causing Crowds

Certain Timing

Challenge Accepted

Chain Reaction

Challenger

Champagne

Change

Chasing XX

Cheap Monday

Cheap Tricks

Cheerful Companion

Circle Of Life

Clever

Cold Case

Common Sense

Complete

Copy Cat

Copyright

Cosy

Crispy

Cyberspace

Cross Any XXX

Call Me

Catwalk

China Girl

Cinnamon

Cluedo

Chance For A Glance

Cheddar :lol:

Cat Chaser

Clueless

Crazy Feeling

Cash And Carry

Cruise Control

Cheerleader

Christmas Joy

Christmas Spirit

  • Like 2
Skrevet

Come Christmas? Altså, som i "til julen" liksom :) Eller Claus Call (liksom close call, bare claus :P ), litt mer festlig :D

  • Like 1
Skrevet

I går var jeg så klar for et julete navn, i dag not so much.
Så kom gjerne med flere forslag.
Jeg er filmfreak, men klarer ikke nå å hoste opp andre filmnavn på C enn Carrie og Cleopatra, og tror ikke jeg vil ha det.

Skrevet

Cruella De Vil. Hva annet kan det bli?

Oooo, jeg har jo alt ei Jadis (heksa fra Narnia), og tisper er jo gjerne slemme mot snille gutter (Mio)

Takk Khela for filmlinkene :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kontakt raseklubben eller NKK for veiledning om dette. Det er ikke veldig vanlig, men det skjer at en oppdretter "leier" en tispe for et kull. De betaler da selvfølgelig alle utgifter i forbindelse med kullet,  men jeg er usikker på om de betaler noe mer enn det til eier, jeg mistenker det er tilsvarende prisen av en valp, evt. en av valpene. 
    • Spør for en jeg kjenner. Oppdretter ønsker at kjøper står som eier. Men vil ha ett kull på tispa. For vil ha genene videre. Hvordan foregår dette vs. forvert? Er ikke forvertavtale. Enten at kjøper har ett kull eller at oppdretter har kull der?
    • Ja, jeg «liker» jo å tro alderen har en stor rolle. Det sies jo at en bc trenger ett år på hvert bein, og ett for hode for å bli voksen. Vi gir oss ikke, men rimelig frustrende å se hvordan oppførselen hans har blitt, når jeg vet at han i bunn og grunn er helt super på alt annet.  Vi var blant annet på ferie ett par dager i sommer. Mye hunder å møte her og der, men ingen hilsing. Og det var ikke noe problem. Han lå fint ved siden av meg å så hunder og folk på 10-20 meters avstand, ingen reaksjon. Det er jo sånn sosialisering bør være. Bare se og observere, uten noe mer. Samme når han er med på jobb. Men det er vel som du sier at mye av det vil vel skinne igjennom da han får landet litt. 
    • Det høres ut som et bra hundeliv. For å svare direkte på spørsmålet så tenker jeg nok at alderen spiller en rolle for at det oppleves verre, men det kan gå begge veier avhengig av hva man gjør med det. Generelt er det greit å tanke at all adferd som hunden får erfaring med blir den bedre på. Hvis hovedregelen blir å utagere på andre hunder som passerer så vil det henge igjen når hunden modner og blir voksen. Hvis dere trener på å ha kontakt og slappe av rundt andre hunder så vil det etterhvert bryte gjennom hormontåka. Lykke til!
    • Mulig jeg formulerte meg litt feil. Men nei, han har nok ikke øvd på det i 18 mnd. Det har gått fint frem til 16-17 mnd alderen. Vi har også gått tur å kommet rett i ett hundestevne, da var det veldig mye hunder, men han brøy seg ikke merkeverdig da heller. Da gikk han bare å snuste. Mulig fordi det ikke var en enkelt hund å henge seg oppi. Han er ganske aktiv i form av søk, og vi trekker og sykler. Verken overstimulert eller understimulert vil jeg tro. Rolig og fin rundt baby på 4 mnd også.    Jeg er klar over at vi må trene passeringer med større avstand for å ha kontakt. Har lest en hel haug om det. Bare nysgjerrig på mer med tanke på alderen hans osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...