Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg skulle egentlig på sporkurs men har fått en syk hund. Da det er så tett opptil kursstart som er imorgen får jeg ikke melde av uten at noen kan ta vår plass. Så er det noen som kunne tenke seg å gå?

Koster 2000 for bsbk medlem eller 2500 for andre. Info finner du på bsbk.org

Pretty please?

Guest Gråtass
Skrevet

Får du ikke refundert kursavgiften om du har veterinærattest? Det er dårlig av en klubb syns jeg. Dyrt var det også..

Skrevet

Fikk bare beskjed at det pga kort tid igjen ikke fikk melde av da de har økonomiske forpliktelser.

Skal det være mulig å få igjen med vetattest?

Skrevet

Men... Det var diaré han hadde? Så lenge allmenntilstanden hans er helt fin og han fungerer som normalt hadde jeg blitt med likevel jeg. Holdt ham unna andre hunder, luftet ham andre steder enn de andre hundene, ikke hilst på de andre hundene selv osv selvfølgelig. Men om løs mage var det eneste og han ellers er i god form hadde jeg nok ikke latt det stoppe meg fra et helgekurs i spor. Så får andre heller skyte meg om det er å være lite hensynsfull. ;)

(Forutsetter at det ikke er noe annet galt enn dårlig mage.)

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

  • Like 2
Skrevet

Er bare diare. Men han har hatt det i 3 døgn nå, til tross for faste, zoolac og at vi prøver med fiskeboller etter et døgns faste.

Er mulig å gjennomføre selv om det bare er diare, men jeg tenker litt på han også. ingen næring på så lenge, og hva om han driter ut hele sporet? :P

Skrevet

Kanskje det ordner seg likevel da om det går an å gå selv om han har diare.

Bare få sjekket han hos vet imorgen om han fortsatt har diare da :D

Takk dere :)

Skrevet

Ja, bli med! Eg og vurderte å avlyse, halsvondt som ikkje vil sleppe taket, men eg går alikavel og held meg litt på avstand. Me kan jo sitte i kvart sitt hjørne og leike spedalske?

Eg lovar å ikkje helse på deg om du lovar å ikkje helse på meg. :P

  • Like 2
Skrevet

Ja, bli med! Eg og vurderte å avlyse, halsvondt som ikkje vil sleppe taket, men eg går alikavel og held meg litt på avstand. Me kan jo sitte i kvart sitt hjørne og leike spedalske?

Eg lovar å ikkje helse på deg om du lovar å ikkje helse på meg. :P

Litt halsvondt skader ingen :P

  • Like 1
Skrevet

Dra på kurs og kos deg! Spor er kjempegøy og BSBK er dyktige :) Skulle veldig gjerne vært med, men har dessverre fullt opp med jobb i helgen :(

Skrevet

Dra på kurs!!! Virkelig, så lenge allmenntilstanden er bra så får dere antageligvis noe ut av kurset lell, bare hold ham unna andre hunder :)

Skrevet

Foreløpig ser det bra ut. Han har holdt på fiskeboller og litt tørrfor idag og har enda ikke flydd på do. :) jeg får uansett lært mye om han mot formodning blir dårlig igjen men vi satser på han får være med han og :)

  • Like 1
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...