Gå til innhold
Hundesonen.no

Nordisk mesterskap for golden trenger medhjelpere!


Recommended Posts

Skrevet

Kopierer videre:

"I år er det Norge som arrangerer Nordisk mesterskap for golden, og avdeling Vestfold trenger medhjelpere for å få til et bra arrangement! Dette er en kjempefin anledning til å få et innblikk i jaktsporten og miljøet. Så dersom du er interessert i å hjelpe til, ta kontakt med avdelingen. Her er litt info og kontaktinformasjon:

Hei, i forbindelse med Nordisk jakt for Golden trenger vi flere medhjelpere, både til lagmesterskapet på lørdag 31/8 og til jaktprøven søndag. Det mest kritiske nå er at vi trenger noen flere medhjelpere til lagmesterskapet lørdag. Skyttere, kastere/utleggere.
Som medhjelper på en post får man den aller beste tilskuerplassen til å se absolutt alle hundene i aksjon, og hjelperne jobber sammen med dommeren og får kanskje også høre dennes vurderinger underveis, noe tilskuere ikke får. Hadde vært veldig bra om du kunne være skytter eller dummyutlegger lørdag. Vi trenger også hjelpere søndag... men som sagt lørdag er viktigst nå. Hjelperne får gratis lunsj, samt at jeg etter NM vil lage (ihvertfall en) trening for hjelpere til NM. Oppgavene som hjelperne får vil være tydelige og dommer eller postansvarlig vil gjennomgå alt i detalj på forhånd før det hele starter. Ring meg gjerne hvis du har spørsmål.
Vh André 41336679
Mer info, se: http://www.goldenm.org/"

Skrevet

Skytteren er ansvarlig for å avfyre skuddene under prøven, man skyter altså med løsskudd. Som dummyutlegger plasserer man dummyer på anvist plass, enten i forbindelse med dirigeringer(hunden skal sendes/dirigeres til et bestemt område), markeringer (dummy kastes til bestemt plass slik at hunden ser den, skal etterligne skutt, fallende fugt) eller feltsøk(hunden skal søke over et større område og hente flere dummyer).

Det er kjempemorsomt, og ikke minst lærerikt å være medhjelper på slike prøver :) Og retrieverfolk er kjempehyggelige :)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
    • Jeg er interessert i rasene Collie eller Eurasier? Hvordan er de to rasene? Pelsstell? Røyter de mye? Er det mye lyd? Trenbarhet og kan de gå løs ute med lite jakt? 
    • Enig! Heftig lyd er no go for meg også
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...