Gå til innhold
Hundesonen.no

NKK Bjerke


Guest bikkje1
 Share

Recommended Posts

Guest bikkje1

Jeg har fått med meg at det er utstilling på Bjerke nå denne helga, men er det noen spesielle regler hvis man vil komme å se på? Og kan man det? Jeg er litt nybegynner på slikt, hehe.. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, du kan komme og se på :)

Det koster penger å komme inn, pleier være 50 kroner.

Kommer du med bil, skal de ha 50,- for parkeringen også. Det må du ha i kontanter.

Har du med hund, husk vaksinajonspapirer i tilfelle de har kontroll. Pass går bra, så lenge det står oppført vaksineringer i det.
Ikke la hunden hilse på andre hunder uten at du har spurt først.
Pass på at hunden (særlig om det er hannhund) ikke tisser på telt og annet.

Spør alltid om det er greit å hilse på hundene.
Mange utstillere kan bli oppfattet som sure og avvisende. Noen er det, men de aller fleste er hyggelige, men på utstilling er noen stressa, noen er kanskje nervøse og ofte går man litt i sin egen verden. Så ikke ta det ille opp om noen sier nei eller virker litt korte og avvisende. Men, det er som regel alltid noen som har tid og liker å skravle om hundene sine, om rasen og vær og vind :)

Ha med penger og/eller kort. Det er alt for lett å falle for fristelsen til å kjøpe noe der.
Husk å be om prøver på hundemat. Selv spør jeg om prøver på alt, kjekt å ha som godbiter ;)

Det viktigste av alt, det er å kose seg :)

Håper du får en super dag på Bjerke :)

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Rasebedømmelsene starter i 9-tida og fortsetter utover ettermiddagen. Sånn i 15-16-tida begynner det å bli klart for gruppefinalene samt alle de andre finalene (juniorhandling, beste veteran, oppdretter, avlsgruppe og til slutt BIS).

Så det er absolutt myyyye som skjer om ettermiddagen :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ikke som jeg kan se. Du vil få beskjed hvis en tråd fjernes, med mindre du åpenbart er en spam-bot. Simira med Moderatorhatt
    • Kan hende det bare er jeg som er fullstendig glemsk her altså, men jeg var så sikker på jeg hadde laget en «min hund» tråd til Karma, men isåfall er den borte nå. 🙈  Kan dere se på «bakrommet» om tråder har eksistert og er blitt slettet av en eller annen grunn? Eller er den sporløst borte isåfall?  Vil jo gjerne unngå at det skjer igjen om det er en grunn til at den er borte og det ikke bare er jeg som innbiller meg at jeg laget den tråden. 😂
    • Om du får til å taime vekkerklokke og morgenrutine sånn at valpen sover når dere forlater bilen den første tiden, så får du mer tid til å trene den mer forsiktig og gradvis på å være alene.  Meninger om tyggesaker uten tilsyn er delte mellom teoretikere og praktikere. (Det meste KAN i verste fall drepe hunden ved kvelning eller blokkering av tarm, men barn kan brekke nakken av å falle skeivt ut av en høy seng også, og en bekjent snublet på en skogssti og døde momentant av å lande med hodet på en stein. Det er mye potensielt veldig farlig som veldig sjelden skjer.) Fra flere tiår med skadefri altmuligtyggere våger jeg banne i kirka og trosse de mest forsiktige ved å anbefale en fordøyelig tyggesak, f.eks. okse*****, eller en fryst Kong, så har valpen noe annet å fokusere på enn at den er forlatt alene. Beste er selvsagt om den sover i bilen i starten, så du får mer tid til å venne den til å være i buret alene.   
    • Ved henting tenker jeg at stoffburet er helt greit. Når dere kommer hjem ville jeg hatt transportburet inne, hjemme, med et mykt pledd og noen godbiter i. La valpen utforske buret og oppfordre den til å være der litt, uten å lukke. Så ville jeg prøvd å ta med buret i bilen allerede første dag, og kaste noen godbiter eller legge inn en god tyggeting de 10 minuttene du skal levere. Hvis valpen kommer fra en skikkelig oppdretter bør den har erfaring med bilkjøring fra før, selv om det ofte er med mor og/eller søsken. Hvis valpen IKKE er trygg alene de 10 minuttene så er den tryggere i et solid bilbur enn et stoffbur den kan tygge seg ut av... Hvis det viser seg å være et problem ville jeg fått noen til å sett etter den den korte tiden leveringen tar.
    • Jeg får valp imorgen. Vi er godt forberedt og skal ha fem uker fri.    Det jeg stresser med er at barnet mitt skal i barnehagen neste uke for å gi valpen litt mer ro den første uken. Det jeg bekymrer meg for er at jeg må ha den med i bilen når jeg leverer i barnehagen. Er det innafor å la den være i bilen de 10 minuttene det tar å levere barnet?    til vanlig skal jeg ha hunden i et transport bur bak i bilen, men tenker at den skal få være i et Stoffbur i passasjersetet ved siden av meg når jeg henter den imorgen og den første uken.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...