Gå til innhold
Hundesonen.no

Får komme eller ikke? Fitjar-Stord hundeklubb


SaraSL
 Share

Recommended Posts

På terminlisten står det at kooiker kan komme. i dag gikk jeg på hjemmesiden deres for å se hvem som skulle dømme kooiker, men kooiker var ikke oppført. man kan melde seg på men men kan ikke stille?

Da sender du en mail og spør om rasen har falt ut av dommerlista, eller om den med en feiltakelse er tatt med mtp terminlista.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

ofte står det også øvrige: *dommernavn*

som betyr da at personen dømmer alt annet enn de som alt er nevnt. Er det ikke koiker der står det først i gruppeoversikten med dommer.

f.ex står det ofte gruppe 1 (unntatt schafer og border collie)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

ofte står det også øvrige: *dommernavn*

som betyr da at personen dømmer alt annet enn de som alt er nevnt. Er det ikke koiker der står det først i gruppeoversikten med dommer.

f.ex står det ofte gruppe 1 (unntatt schafer og border collie)

det står ikke ingenting, med det står RUR. det står ingenting om kooiker

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Finnes det egentlig noen raser i gruppe 8 som ikke har raseklubb?

Titter på annonsen nå, og utifra den kan det se ut som kooikeren ikke er med. Men når den dukker opp på terminlista, ville jeg sendt en mail til arrangerende klubb. Det kan være en trykkfeil rett og slett :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Finnes det egentlig noen raser i gruppe 8 som ikke har raseklubb?

Titter på annonsen nå, og utifra den kan det se ut som kooikeren ikke er med. Men når den dukker opp på terminlista, ville jeg sendt en mail til arrangerende klubb. Det kan være en trykkfeil rett og slett :)

OT: Så vidt jeg vet har ikke Barbet eller Spansk Vannhund raseklubber. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kan hende det bare er jeg som er fullstendig glemsk her altså, men jeg var så sikker på jeg hadde laget en «min hund» tråd til Karma, men isåfall er den borte nå. 🙈  Kan dere se på «bakrommet» om tråder har eksistert og er blitt slettet av en eller annen grunn? Eller er den sporløst borte isåfall?  Vil jo gjerne unngå at det skjer igjen om det er en grunn til at den er borte og det ikke bare er jeg som innbiller meg at jeg laget den tråden. 😂
    • Om du får til å taime vekkerklokke og morgenrutine sånn at valpen sover når dere forlater bilen den første tiden, så får du mer tid til å trene den mer forsiktig og gradvis på å være alene.  Meninger om tyggesaker uten tilsyn er delte mellom teoretikere og praktikere. (Det meste KAN i verste fall drepe hunden ved kvelning eller blokkering av tarm, men barn kan brekke nakken av å falle skeivt ut av en høy seng også, og en bekjent snublet på en skogssti og døde momentant av å lande med hodet på en stein. Det er mye potensielt veldig farlig som veldig sjelden skjer.) Fra flere tiår med skadefri altmuligtyggere våger jeg banne i kirka og trosse de mest forsiktige ved å anbefale en fordøyelig tyggesak, f.eks. okse*****, eller en fryst Kong, så har valpen noe annet å fokusere på enn at den er forlatt alene. Beste er selvsagt om den sover i bilen i starten, så du får mer tid til å venne den til å være i buret alene.   
    • Ved henting tenker jeg at stoffburet er helt greit. Når dere kommer hjem ville jeg hatt transportburet inne, hjemme, med et mykt pledd og noen godbiter i. La valpen utforske buret og oppfordre den til å være der litt, uten å lukke. Så ville jeg prøvd å ta med buret i bilen allerede første dag, og kaste noen godbiter eller legge inn en god tyggeting de 10 minuttene du skal levere. Hvis valpen kommer fra en skikkelig oppdretter bør den har erfaring med bilkjøring fra før, selv om det ofte er med mor og/eller søsken. Hvis valpen IKKE er trygg alene de 10 minuttene så er den tryggere i et solid bilbur enn et stoffbur den kan tygge seg ut av... Hvis det viser seg å være et problem ville jeg fått noen til å sett etter den den korte tiden leveringen tar.
    • Jeg får valp imorgen. Vi er godt forberedt og skal ha fem uker fri.    Det jeg stresser med er at barnet mitt skal i barnehagen neste uke for å gi valpen litt mer ro den første uken. Det jeg bekymrer meg for er at jeg må ha den med i bilen når jeg leverer i barnehagen. Er det innafor å la den være i bilen de 10 minuttene det tar å levere barnet?    til vanlig skal jeg ha hunden i et transport bur bak i bilen, men tenker at den skal få være i et Stoffbur i passasjersetet ved siden av meg når jeg henter den imorgen og den første uken.  
    • Hadde nettopp en kjempefin tur uten noe tull, og masse pen lineføring. Ede var skikkelig på tilbudssiden og ikke engang utålmodig på godbitene. Det går virkelig fremover. Ordentlig godgutt i dag 🥰 Flink vaktbikkje også, for anledningen i Miljøpatruljen. Forsøpling tar vi alvorlig.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...