Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Helt siden Buster zoo ble lagt ned i området vi bodde tidligere, så er vi litt usikker på hvor vi bør handle hundeting.

Vi handler hundematen vår hos Alphadog i Oslo, men når det kommer til utstyr og slikt så syns jeg utvalget er lite og er mest rettet mot små selskapshunder.

Tam Alna har jo relativt greit med utvalg, men finnes det noen andre dyrebutikker som har et godt utvalg av det meste til hund? Enten i Oslo eller Lillestrøm området?

Guest bikkje1
Skrevet

Jeg syns Dyresjappa har mye bra utvalg, er litt usikker på hva slags fôr etc. de har der, men de har masse forskjellig utstyr der, og de som jobber der er veldig hyggelige.

Det er også en på Grønland med mye utstyr og hyggelige ansatte. :)

Skrevet

Hundehuset på Grønland. Liten familiebutikk som klarer å konkurrere på pris, de er så trivelige og man blir faktisk kjent med de, pluss at de har overraskende stort utvalg til å være en relativt liten butikk. :)

Skrevet

Buddy ved CC vest på Lysaker liker jeg veldig godt, veldig bra utvalg.

Også liker jeg den lokale butikken her på Bekkestua ;)

Hundemat kjøper jeg på nett, skal jeg ha v&h så kjøper jeg det på Bekkestua.

Nesten alt hundeutstyr kjøper jeg på nettet, det er godbiter, Grise haler osv som jeg kjøper i butikk.

Får ofte sjokk når jeg sammenligner priser i butikk og nettet :(

Skrevet

Superfornøyd med Dyresjappa. Godt utvalg i både fôr og utstyr, og kjempegod service. Gratis levering på døra i Oslo og Akershus, supert for oss som har stor hund som spiser mye!

Skrevet

Kjøper ikke så mye utstyr, jeg. Har en stor karde, en liten karde, en kam, en effileringssaks, seler og halsbånd i evigheter. Kjøpte et ulldekken til Tinka og en sele til Scilos sist vi var på Alna, fordi jeg har rota bort en hel søplesekk med hunderæl. Finner jeg den ikke snart igjen, kommer vi snart til poenget her :lol: Bjerke! Jeg kjøper alltid hundedingser på Bjerke :D

Skrevet

Waggytail er vel også en god butikk. Jeg liker ihvertfall nettbutikken deres.

de har en grei butikk også, jeg bestilte på nett og hentet der.

  • Like 1
Skrevet

Ingen som bruker Oslo Zoo Senter? :o

Har vært innom der en sjelden gang, de er helt greie, og leverer også fôr på døra gratis tror jeg. Men har litt dårlig utvalg i hundeutstyr synes jeg.

Guest bikkje1
Skrevet

Ingen som bruker Oslo Zoo Senter? :o

Oslo zoo senter har vel en del hurtta utstyr, tror jeg? Men jeg har opplevd at de ansatta har virket litt grinete og jeg føler meg alltid helt overvåket når jeg går inn det.. :/

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Forumet har dalt i takt med Facebook, og veldig lite nyrekruttering. I tillegg litt uenighet om hva som er greit og ikke på forumet, og noen som mistrivdes og meldte seg ut. I tillegg har de "gamle" brukerene blitt eldre, opptatt av andre ting, eller bare ikke føler behov for nettsamfunnet lengre. For yngre som leter er det lettere å finne grupper på Facebook.  Jeg vet en håndfull titter innom nå og da, men det er jo litt slik at aktivitet skaper aktivitet, så når få poster blir det også mindre respons. Det har vært diskutert å legge ned forumet, men det blir en stund til ihvertfall.
    • Det kommer an på hund/pels, bil og værforhold. Og ikke minst varighet. Om det ikke er sol er det lite problem om det er 20 grader. Om det er sol bør man være obs fra det er 18+ grader i luften tenker jeg, det kan fort bli varmt i bilen med direkte sollys. Kan bilen stå i skygge? (pass på at skygge ikke flytter seg) Vi har hatt hundene i bil midtsommers, men da med reflekterende duk over bilen, vifte på inne i bilen og bagasjerom og vinduer på gløtt. Sjekk inn minimum en gang i timen. Men stort sett ville vi sjelden hatt hundene med i bilen om vi skulle noe så lenge uten å faktisk ha dem med. Det har såklart vært ventetid på kurs og sånt, men da har vi stort sett hatt hele bilen stående åpen.
    • Jeg var medlem for lenge siden med ett annet brukernavn. Er det veldig stille her nå? Hvor er det blitt av de andre brukerne? Synd det. 
    • Når er det for varmt å ha hund ventende i bilen? Nå er det 10 grader ute på det varmeste her jeg bor. Hvis det hadde vært 15 grader så hadde det vært helt uaktuelt. Det blir kun lufting fem cm øverst i alle vinduer. Prøver å parkere i skyggen men redd det plutselig ikke blir skygge mere. Har en hund med normal kort pels og ikke tykk huskey pels.
    • Det er det vi sliter med også. Han sover nå på natten fra 23-06:30 og så sover han litt av og på i valpebingen mens vi er på jobb 07:45-12 og så fra 13-15. fra vi kommer hjem fra jobb til kveldsmat i 20:30 tiden klarer han ikke å slappe av. Vi har prøvd det meste, bur, binge, eget rom. Teppe over buret, musikk. Slite han ut på tur eller med søk og apport. Både mer og mindre aktivitet. Men ingen ting fungerer. men ellers lik i oppførsel som før. Selv om han nå sover mer på natten
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...