Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 195
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Da er fødselen begynt

All About Me er nå 8 dager gammel og veier 401 gr.Så noen bilder..

Vesle gutt er nå 11 dager og veier 511 gr..Her er litt dårlige mobil bilder..

  • 1 month later...
Skrevet

Kremt har helt glemt bort denne tråden :innocent:

Ace har fått være med på Leto hallen og hilst på tante grusom 1 og 2 ( Caroline og Jeanette) jeg synes han taklet det kjempe fint å være i hallen med mye støy/hunder..Ace er nå 4 mnd,han veier 6,5 kg og er 33 cm høy..Har målt han uten målestav da så + - et eller annet sted.Han har enda ikke fått ned begge steinene,men man kjenner de så jeg håper de detter ned etterhvert..Tannfelling er rett rundt hjørnet og jeg er veldig fornøyd med den vesle gutten som tar alt på strak arm :wub:

1527065_10152160406441352_871746870_n.jp

1011225_10152160412866352_811132627_n.jp

1515038_10152160414256352_486326889_n.jp

Her skulle jeg egentlig ha med begge to,men det er ihvertfall mor og sønn :P

1497033_10152160414286352_273614504_n.jp

  • Like 7
Skrevet

33 cm. er fin størrelse det. Da har han vokst jevnt siden sist jeg målte ham. Forventer at han blir ca. 39 cm. :) Høyde v/ 3 mnd. + 10 cm. og høyde v/ 4 mnd. + 6 cm. for å få voksen høyde (+/- 1 cm.). Ja, sheltiehøyde er nesten rein vitenskap. :P

Skrevet

Jeg vil ha han :heart:

Det skjønner jeg godt hihi :P

33 cm. er fin størrelse det. Da har han vokst jevnt siden sist jeg målte ham. Forventer at han blir ca. 39 cm. :) Høyde v/ 3 mnd. + 10 cm. og høyde v/ 4 mnd. + 6 cm. for å få voksen høyde (+/- 1 cm.). Ja, sheltiehøyde er nesten rein vitenskap. :P

Liker ikke sånn vitenskap jeg :P Han trenger ihvertfall ikke bli høyere :P

Jeg er egentlig veldig fornøyd med klumpen min han er godt vinklet uten at det er for mye og har et bedre bryst enn mamman sin..Så er spent på resten av utviklingen :D

  • Like 1
Skrevet

Ace var på sitt første valpeshow i helga og kritikkene var som følger:

Lørdag blei han nr 2 i sin klasse kritikken ble dommeren var Mette Tuftei:

4 mnd mg type,mask hodet,tilstr stop,ennå noe avrundet skalle,mg øyne,ok ører,tilstr hals,noe fransk skulder,ø bedre vinkl fram,fine poter,stram rygg,bv seg med godt driv,naturlig noe løs fram,lovende pels og farge,triv temp.

Søndagen var dommeren Leif Ragnar Hjort og Ace vant klassen sin :

4 mnd,bra prop,hode&kropp,korr bitt,mg vakre øyne,velpl ører,tilstr lengde hals,velv,bra lengde i bryst,skal bli dypere,allerede mg musklatur,lovende pels,bev sundt,glad og fornøyd,mg lovende valp

  • Like 2
  • 1 month later...
Skrevet

Lille gutt er målt til 37,5 cm,men skal måle han igjen i helgen bare for og være helt sikker :P Han har vært på noen valpeshow og har kun fått supre kritikker og en Bim..Så et lite bildet av vesle gutt(bildene er ærlig stjelt av Siri Eveline)..

965517_1475870705958484_1354992500_o.jpg

1966124_1475871292625092_1454746062_o.jp

1800273_1475871305958424_477662613_n.jpg

  • Like 11
Skrevet

Så fin farge han har fått! Jeg var litt overrasket over at han så litt skygget ut som valp, siden foreldrene var gylden sobel uten skygge. Jeg digger den fargen han har fått nå, det er de aller fineste soblene! (etter min smak) :wub:

Skrevet

Så fin farge han har fått! Jeg var litt overrasket over at han så litt skygget ut som valp, siden foreldrene var gylden sobel uten skygge. Jeg digger den fargen han har fått nå, det er de aller fineste soblene! (etter min smak) :wub:

Jeg trudde også muligens han var skygget sobel,men fikk ikke det til og stemme heller med tanke på hva som ligger bakover :P

Åh han er så utrolig vakker den der. :wub:

Takk det synes jeg også :innocent:

Elsker det siste bilde av han! Sikker på at han ikke vil flytte hit :whistle::lol:

Du får holde deg litt til :P Jeg er super fornøyd forløpig :wub:

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...