Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Noen som er med på en tur eller et treff i nærheten av Lørenskog og omegn? Kjedelig å gå så mye tur alene! :) Jeg er fleksibel og åpen! Begge jentene mine er greie med andre hunder, og går overens med nesten hva som helst.

Noen? :)

  • Svar 64
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hadde vært hyggelig det, om dere tok turen. Vi kunne prøvd å finne en dato litt frem i tid også se om flere vil være med? Er f.eks. fint å gå flere steder i marka ved Mariholtet. Østmarka mao. Man ka

Da er det dogs4all!!

Vi blir gjerne med på tur en dag er ikke så lenge siden vi flyttet til Lørenskog så hunden vår får desverre ikke sosialisert seg like mye som før. Kjenner ingen med hund her.

Skrevet

Ja, det hadde vært koselig :) Vet jo at våre går overens! Lange turer er best å gå med andre i alle fall. Kjedelig å bare ha med seg runkeeper! Hehe.

Bare å gi lyd når du har tid :)

Skrevet (endret)

Blir også gjerne med :) Jeg kjenner ingen med hund, og mr JRT har ingen hundevenner etter vi flyttet fra England. Han er ikke alltid så veldig glad i andre hunder lenger (kommer seg veldig med tilvenning), og er også under opptrening etter prolaps (første langturen i dag), men de trenger vel ikke å løpe løse og herje og tulle?
Vi går gjerne bli-kjent-turer og treningsturer, hvis vi får være med :)

Endret av minimoo
Skrevet

Spesielt eldstemann her gir f*** i hunder som ikke er "hyggelige" eller som ikke apellerer til henne, så med henne er det egentlig helt greit å gå tur med de hundene som ikke er så glad i andre hunder. Ingen av mine er noe spesielt glade i å løpe og å herje, med mindre det er med hunder de liker spesielt godt. Chess er ganske bedagelig av seg sånn sett :P Leja leker, naturlig nok, best med andre småttiser. Så båndtur er også helt ok for min del!

  • 1 month later...
Skrevet

Så bra :D hvor gammel og hva slags rase er Amigo? Har ikke fått det med meg, sorry :(

Amigo er en amerikansk bulldog =) Har også tatt inn en ny valp i familien - Max - en alaska husky :)

Skrevet

Spennende! Blir neppe noe særlig lek da, men tur er vi med på altså :) Blir litt stor forskjell på størrelsen mellom Leja og en ambull! Hehe

  • 4 weeks later...
Skrevet

Noen som har fri i morgen (fredag) på dagtid? Jeg er så keen på å gå en lang tur i skogen eller i det hele tatt - en lang tur. Men er så kjedelig alene :P Noen??

Skrevet

Noen som har fri i morgen (fredag) på dagtid? Jeg er så keen på å gå en lang tur i skogen eller i det hele tatt - en lang tur. Men er så kjedelig alene :P Noen??

Jeg kan bli med i mårra :P:)

Skrevet

Vi er med på tur snart, siste ukene på skolen igjen, så må prioritere. Så reiser vi til bergen med en gang etterpå. Men kanskje en romjulstur? Evt på nyåret en gang. Når det har kommet skikkelig snø, da er det så koselig å gå tur :D

  • 3 weeks later...
Skrevet

Jeg tenker egentlig gåavstand innenfor Lørenskog og omegn jeg altså. Har ofte ikke bil,så måtte vært for å treffe noen som jeg kan gå til - om du skjønner :P

Skrevet

Du bor i nærheten? :)

Ingen av mine er spesielt keene på å leke. Men gamlemor er flink til å sette på plass yngre hunder (på en fin måte altså) og lillemor likeså. Hun liker å leke, men hun er alt for liten for de fleste hunder. :P

Skrevet

Vi kan sikkert bli med på en tur en gang, men da må det avtales litt på forhånd (er 45 minutter å kjøre for oss). Har to hannhunder, whippeten går fint med alle, salukien trenger litt tid rundt nye hunder, men tisper er normalt ikke noe problem. De leker hvis andre hunder vil leke, og lar være hvis andre hunder ikke er interessert, er da i stedet opptatt av å gå tur :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Tråden er noen år gammel, men spørsmålet er like aktuelt i dag, så jeg tar med en oppsummering av hvordan landskapet ser ut nå for den som leter etter alternativer til Adobe-abonnementet. For RAW-fremkalling er darktable og RawTherapee fortsatt de to store gratisalternativene til Lightroom. Darktable har fått et mye ryddigere grensesnitt de siste versjonene, med «scene-referred»-arbeidsflyt (filmic/sigmoid) som håndterer høylys godt – nyttig når man fotograferer mørke hunder mot snø eller lys himmel, der kontrasten fort blir for stor. RawTherapee er litt mer teknisk, men har svært god støyreduksjon og skarphet, noe som hjelper på actionbilder tatt med høy ISO i dårlig lys. Til retusjering og lagbasert redigering er GIMP fortsatt gratis og har blitt bedre med versjon 3, med ikke-destruktive filtre. Et rimelig betalt alternativ er Affinity Photo, som nå er gratis å bruke etter at Canva kjøpte det, og som føles mest som Photoshop i arbeidsflyten. Photopea er også verdt å nevne: det kjører rett i nettleseren og åpner til og med PSD-filer. I tillegg har det kommet en del nettleserbaserte AI-verktøy som kan være nyttige for spesifikke oppgaver, for eksempel å bytte ut en rotete bakgrunn bak hunden, utvide et bilde som er beskåret for tett, eller restaurere gamle, falmede bilder av hunder man har hatt tidligere. Et eksempel er image to image ai der man laster opp et bilde og skriver en kort instruks, og verktøyet beholder positur, komposisjon og lys mens det endrer stil eller bakgrunn. Det erstatter ikke vanlig fremkalling, men kan være et supplement når man vil gjøre noe kreativt med et bilde. Mitt råd ville være å starte med darktable for selve fremkallingen, og heller ta i bruk de andre verktøyene etter behov. Det viktigste for gode hundebilder er uansett lyset og øyekontakten – redigeringen er bare prikken over i-en.
    • Zelda røyter å vi trenger en børste. Jeg kommer ikke på hva vi har brukt før. Det er kun for å få av litt hår nå under røyting, ellers får pelsen greie seg selv her i gården. For øyeblikket virker det som det er mest dekkhår type pels hun har.
    • Enig, "gamle erfaringer" er vanskelig å bli kvitt. Skal ikke mye til hos oss heller før gammelt grums flyter opp. Bra hun får oppfølging av fagfolk, som sikkert hjelper med å holde fokus på hunden som ER og ikke hunder som VAR🌸
    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...