Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Et medlem av den lokale hundeklubben jeg går på er forhandler av Køber's hundefor. Kom i prat med henne angående foret, og nå er jeg jo selvfølgelig overbevist - og skal prøve meg på en 10kg sekk med valpefor. Fikk smaksprøver på forrige trening, og aldri før har Nuka reinslikket skålen som hun gjor når hun fikk smake på dette foret. Så lurer bare på om noen har noen erfaringer å dele angående dette foret?

Skrevet

Ikke fornøyd i det heletatt, alt ved hunden ble dårlig og i to av pakkene var det larver oppi, MANGE larver, og mye sånt "spindelvev" som larvene "fødes" i, ekkelt :(

Skrevet

Det skulle vist være bra for pels, samt være veldig sunt.. Min hund har ingen problemer med verken helse eller pels, men ble på en måte overbevist om at Købers var bedre en RC.. Jaja, får prøve en sekk med Købers valpefor, og hvis jeg ikke liker det - så kjøper jeg ikke flere :) .... og skal sjekke at det ikke er larver oppi :s

Skrevet

Alle selgere sier selvfølgelig at DEMS fôr er best, er ikke det jeg ville gått etter, men innholdet som står på pakken og købers inneholder mye korn.

Helt ærlig så har jeg hørt såpass mye negativt om det merket at jeg ville ikke prøvd det, iallefall ikke til en valp i vekst, men det er mine personlige tanker... ;)

Skrevet

Broren til min gikk på det en stund, fungerte ikke så godt på det, selv om han likte det. Dårlig pels, masse avføring om jeg husker rett.

Skrevet

Huff det hørtes jo ikje så bra ut da.. Det dem sier er jo at pelsen skal bli kjempefin og tykk, samt at foret inneholder 10-30 ganger mer kjøtt enn i vanlig for.. Hvilket for er dere fornøyd med da? Min valp får pr dags dato RC Medium Junior, et fòr som går ned - etterhvert. Hun hiver seg ikke etter matskålen for å si det sånn.. Hadde vært godt med et for som hunden spiser med det samme..

Skrevet

Jeg har råfora siden min var 5-6 mnd, hovedsakelig vom og hundenmat nr 25, og varierer med andre kjøttstykker etter hva vi kommer over på salg i butikken (ribbe, fisk, kylling etc. Hele kjøttstykker med bein om mulig :) ).

Før den tid gikk han på rc puppy medium, og fungerte forsåvidt greit på det.

Skrevet

Her jeg bor så selger de ikke V&H, da må jeg sikkert kjøre 2 timer til byen for å få tak i.. litt tungvindt :/ + at jeg ikke har fryseplass :/

Skrevet

Du kan jo bare prøve Købers og se hvordan det fungerer på din hund, hvordan fôr fungerer er veldig individuelt på hunder, og siden den likte det så godt så er iallefall det positivt ;)

Skrevet

Har prøvd det i to omganger pga svært pågående selger….

Prøvde det hver gang på 4 ulike hunder.

Alle ble dårlige av det, diare og oppkast, og ingen likte det. Så til slutt bare lå det i skålen og bikkjene foretrakk å gå sultne. Forståelig nok.

Aldri mer. Drittfor.

Skrevet

Her jeg bor så selger de ikke V&H, da må jeg sikkert kjøre 2 timer til byen for å få tak i.. litt tungvindt :/ + at jeg ikke har fryseplass :/

Det er ei på Finnsnes som forhandler V&H om du vil teste det Blir et stykke å kjøre,men om du er der avogtil så går det kanskje.

Skrevet

Det er ei på Finnsnes som forhandler V&H om du vil teste det Blir et stykke å kjøre,men om du er der avogtil så går det kanskje.

Takk for info :) Foreløbig har jeg ikke fryseplass heller (bare sånn liten fryser under kjøleskap)..

  • 2 weeks later...
Skrevet

Kan fortelle at valpen min elsker foret, men det gir henne luft i magen - og en skikkelig stank! Så dersom fisingen ikke stopper snart, så blir foret gitt bort..

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
    • Er det lurest å ha gjerde der man parkerer bilen også? Da må man ha port. Eller lurest å kun ha gjerde der man ikke kjører bil?
    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...