Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Et medlem av den lokale hundeklubben jeg går på er forhandler av Køber's hundefor. Kom i prat med henne angående foret, og nå er jeg jo selvfølgelig overbevist - og skal prøve meg på en 10kg sekk med valpefor. Fikk smaksprøver på forrige trening, og aldri før har Nuka reinslikket skålen som hun gjor når hun fikk smake på dette foret. Så lurer bare på om noen har noen erfaringer å dele angående dette foret?

Skrevet

Ikke fornøyd i det heletatt, alt ved hunden ble dårlig og i to av pakkene var det larver oppi, MANGE larver, og mye sånt "spindelvev" som larvene "fødes" i, ekkelt :(

Skrevet

Det skulle vist være bra for pels, samt være veldig sunt.. Min hund har ingen problemer med verken helse eller pels, men ble på en måte overbevist om at Købers var bedre en RC.. Jaja, får prøve en sekk med Købers valpefor, og hvis jeg ikke liker det - så kjøper jeg ikke flere :) .... og skal sjekke at det ikke er larver oppi :s

Skrevet

Alle selgere sier selvfølgelig at DEMS fôr er best, er ikke det jeg ville gått etter, men innholdet som står på pakken og købers inneholder mye korn.

Helt ærlig så har jeg hørt såpass mye negativt om det merket at jeg ville ikke prøvd det, iallefall ikke til en valp i vekst, men det er mine personlige tanker... ;)

Skrevet

Broren til min gikk på det en stund, fungerte ikke så godt på det, selv om han likte det. Dårlig pels, masse avføring om jeg husker rett.

Skrevet

Huff det hørtes jo ikje så bra ut da.. Det dem sier er jo at pelsen skal bli kjempefin og tykk, samt at foret inneholder 10-30 ganger mer kjøtt enn i vanlig for.. Hvilket for er dere fornøyd med da? Min valp får pr dags dato RC Medium Junior, et fòr som går ned - etterhvert. Hun hiver seg ikke etter matskålen for å si det sånn.. Hadde vært godt med et for som hunden spiser med det samme..

Skrevet

Jeg har råfora siden min var 5-6 mnd, hovedsakelig vom og hundenmat nr 25, og varierer med andre kjøttstykker etter hva vi kommer over på salg i butikken (ribbe, fisk, kylling etc. Hele kjøttstykker med bein om mulig :) ).

Før den tid gikk han på rc puppy medium, og fungerte forsåvidt greit på det.

Skrevet

Her jeg bor så selger de ikke V&H, da må jeg sikkert kjøre 2 timer til byen for å få tak i.. litt tungvindt :/ + at jeg ikke har fryseplass :/

Skrevet

Du kan jo bare prøve Købers og se hvordan det fungerer på din hund, hvordan fôr fungerer er veldig individuelt på hunder, og siden den likte det så godt så er iallefall det positivt ;)

Skrevet

Har prøvd det i to omganger pga svært pågående selger….

Prøvde det hver gang på 4 ulike hunder.

Alle ble dårlige av det, diare og oppkast, og ingen likte det. Så til slutt bare lå det i skålen og bikkjene foretrakk å gå sultne. Forståelig nok.

Aldri mer. Drittfor.

Skrevet

Her jeg bor så selger de ikke V&H, da må jeg sikkert kjøre 2 timer til byen for å få tak i.. litt tungvindt :/ + at jeg ikke har fryseplass :/

Det er ei på Finnsnes som forhandler V&H om du vil teste det Blir et stykke å kjøre,men om du er der avogtil så går det kanskje.

Skrevet

Det er ei på Finnsnes som forhandler V&H om du vil teste det Blir et stykke å kjøre,men om du er der avogtil så går det kanskje.

Takk for info :) Foreløbig har jeg ikke fryseplass heller (bare sånn liten fryser under kjøleskap)..

  • 2 weeks later...
Skrevet

Kan fortelle at valpen min elsker foret, men det gir henne luft i magen - og en skikkelig stank! Så dersom fisingen ikke stopper snart, så blir foret gitt bort..

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...