Gå til innhold
Hundesonen.no

Brev fra AKC til F.C.I - mot WDS i Russland 2016


Recommended Posts

Skrevet

Det var fint å lese.

Men skulle virkelig ønske de kunne mistet OL. Det holder liksom ikke at Russland snur og "fjerner homo-loven under OL", som vg så fint sa det for noen dager siden.

Skrevet

Jeg har vært med på en underskriftskampanje som ble levert til IOCs hovedkontor i Sveits, i forhold til Russland-OL om noen måneder. Jeg er ikke naiv nok til å tro at et så stort arrangement, som krever så mye organisering og apparat, kan flyttes helt uten videre, men jeg håper det settes et ****** hardt press på Putin, og at han nå vet at hele verden ser på ham, og at det er en god grad av forakt i de blikkene.

  • Like 3
Skrevet

Hvorfor skal man gi et sånt land millioner/milliarder i ekstrainnekt mtp overnatting/bespisning/drivstoffkjløp når de har så dårlig lovgivning ovenfor sine medmennesker?

Nei pokker heller - enten må FCI ta et reelt standpunkt, eller så må vi fra "fornuftige" land gjøre det. Ergo - full boikott av å reise til slike land som ikke engang behander menneskene sine likeverdig!

Å ha slike diskriminerede lover og strafferammer som "de der" har føles liksom ikke så ille når det "bare" går ut over homofile - men klagesangen fra det øvrige internasjonale miljøet hadde nok hatt en helt annen klang hvis det gjalt hudfarge eller kjønn..

Hadde vi godtatt at kvinnelige handlere måtte dekke skuldre, ben og helst hele ansiktet i offentligheten, liksom??

At de nå (før OL) kjører et "spill for galleriet" og lover at ingen utenlanske besøkende skal kunne straffes for de diskriminerende lovene gjør jo faktisk ikke saken noe bedre, synes jeg... Det viser jo bare at de VET at det er helt dustete sånn utad segg, men synes i bunn og grunn det er greit..

Og i ærlighetens navn - hundeverden er ganske godt representert mtp homofile utøvere, eiere/oppdrettere. Er det "greit" at disse risikerer å bli straffet for sin legning - hvis de stiller ut der?

Susanne

  • Like 3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...