Gå til innhold
Hundesonen.no

Brev fra AKC til F.C.I - mot WDS i Russland 2016


Recommended Posts

Skrevet

Det var fint å lese.

Men skulle virkelig ønske de kunne mistet OL. Det holder liksom ikke at Russland snur og "fjerner homo-loven under OL", som vg så fint sa det for noen dager siden.

Skrevet

Jeg har vært med på en underskriftskampanje som ble levert til IOCs hovedkontor i Sveits, i forhold til Russland-OL om noen måneder. Jeg er ikke naiv nok til å tro at et så stort arrangement, som krever så mye organisering og apparat, kan flyttes helt uten videre, men jeg håper det settes et ****** hardt press på Putin, og at han nå vet at hele verden ser på ham, og at det er en god grad av forakt i de blikkene.

  • Like 3
Skrevet

Hvorfor skal man gi et sånt land millioner/milliarder i ekstrainnekt mtp overnatting/bespisning/drivstoffkjløp når de har så dårlig lovgivning ovenfor sine medmennesker?

Nei pokker heller - enten må FCI ta et reelt standpunkt, eller så må vi fra "fornuftige" land gjøre det. Ergo - full boikott av å reise til slike land som ikke engang behander menneskene sine likeverdig!

Å ha slike diskriminerede lover og strafferammer som "de der" har føles liksom ikke så ille når det "bare" går ut over homofile - men klagesangen fra det øvrige internasjonale miljøet hadde nok hatt en helt annen klang hvis det gjalt hudfarge eller kjønn..

Hadde vi godtatt at kvinnelige handlere måtte dekke skuldre, ben og helst hele ansiktet i offentligheten, liksom??

At de nå (før OL) kjører et "spill for galleriet" og lover at ingen utenlanske besøkende skal kunne straffes for de diskriminerende lovene gjør jo faktisk ikke saken noe bedre, synes jeg... Det viser jo bare at de VET at det er helt dustete sånn utad segg, men synes i bunn og grunn det er greit..

Og i ærlighetens navn - hundeverden er ganske godt representert mtp homofile utøvere, eiere/oppdrettere. Er det "greit" at disse risikerer å bli straffet for sin legning - hvis de stiller ut der?

Susanne

  • Like 3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...