Gå til innhold
Hundesonen.no

Nettet mitt (eller laptopen?) hakker!


Recommended Posts

Skrevet

Veldig ofte når jeg blar mellom sider på nett så fryser laptopen og jeg må sitte noen sekunder å vente før jeg kan gjøre noe mer. Det er ikke sånn vanlig "venter på svar" med den der lille sirkelen som går rundt og rundt, alt bare fryser. Jeg synes dette skjer stadig oftere. Så spør jeg dere, kjære datafolk: Er det nettilgangen min (har fiberkabel) eller er det laptopen min som er syk?

Edit: Det skjer forresten ikke bare når jeg blar mellom sider, skjerma kan fryse bare jeg trykker "liker"! :aww:

Skrevet

Dette skjedde her også en del med min gamle laptop, spesielt når jeg var inne på enkelte aviser med mye sånn flash-greier (tror jeg iallefall :lol:).

.... jeg har byttet ut den laptopen med en ny...

Skrevet

Laptopen min er bare et par år gammel, det er ikke så gammelt, er det? Og det skjer på alle slags sider, sonen, eposten min osv. Kanskje jeg skal prøve å slå av og på den boksen til fiberkabelen?

Skrevet

Telemontøren min sier det nok er PC-en din. Hvilken nettleser bruker? Kan PC-en begynne å bli full av dritt? Prøv gratisversjonen av dette: http://www.malwarebytes.org/products/malwarebytes_free/ . Finner og fjerner småproblemer som kan være med på å gjøre maskinen tregere. :)

Tusen takk! Det skal jeg gjøre. :)

  • Like 1
Skrevet

Telemontøren min sier det nok er PC-en din. Hvilken nettleser bruker? Kan PC-en begynne å bli full av dritt? Prøv gratisversjonen av dette: http://www.malwarebytes.org/products/malwarebytes_free/ . Finner og fjerner småproblemer som kan være med på å gjøre maskinen tregere. :)

Nå har jeg kjøpt fullversjonen av det programmet der (gratisversjonen tar bare en del av rælet), kjørt det og nå er maskina mi mye raskere! Stor smask til både soelvd og telemontøren hennes! :lol:

  • Like 3
Skrevet

Rydde litt på maskinen, defragmentere, samt kanskje vurdere mer minne?

EDIT: Kjøpte nettopp ny RAM til min Mac, og den går nå som en drøm, etter et par-tre måneder hvor den var seig og treig.

Skrevet

Nå har jeg kjøpt fullversjonen av det programmet der (gratisversjonen tar bare en del av rælet), kjørt det og nå er maskina mi mye raskere! Stor smask til både soelvd og telemontøren hennes! :lol:

Vi smasker tilbake vi, vet du! Nyt rask PC :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...