Gå til innhold
Hundesonen.no

Nettet mitt (eller laptopen?) hakker!


Recommended Posts

Skrevet

Veldig ofte når jeg blar mellom sider på nett så fryser laptopen og jeg må sitte noen sekunder å vente før jeg kan gjøre noe mer. Det er ikke sånn vanlig "venter på svar" med den der lille sirkelen som går rundt og rundt, alt bare fryser. Jeg synes dette skjer stadig oftere. Så spør jeg dere, kjære datafolk: Er det nettilgangen min (har fiberkabel) eller er det laptopen min som er syk?

Edit: Det skjer forresten ikke bare når jeg blar mellom sider, skjerma kan fryse bare jeg trykker "liker"! :aww:

Skrevet

Dette skjedde her også en del med min gamle laptop, spesielt når jeg var inne på enkelte aviser med mye sånn flash-greier (tror jeg iallefall :lol:).

.... jeg har byttet ut den laptopen med en ny...

Skrevet

Laptopen min er bare et par år gammel, det er ikke så gammelt, er det? Og det skjer på alle slags sider, sonen, eposten min osv. Kanskje jeg skal prøve å slå av og på den boksen til fiberkabelen?

Skrevet

Telemontøren min sier det nok er PC-en din. Hvilken nettleser bruker? Kan PC-en begynne å bli full av dritt? Prøv gratisversjonen av dette: http://www.malwarebytes.org/products/malwarebytes_free/ . Finner og fjerner småproblemer som kan være med på å gjøre maskinen tregere. :)

Tusen takk! Det skal jeg gjøre. :)

  • Like 1
Skrevet

Telemontøren min sier det nok er PC-en din. Hvilken nettleser bruker? Kan PC-en begynne å bli full av dritt? Prøv gratisversjonen av dette: http://www.malwarebytes.org/products/malwarebytes_free/ . Finner og fjerner småproblemer som kan være med på å gjøre maskinen tregere. :)

Nå har jeg kjøpt fullversjonen av det programmet der (gratisversjonen tar bare en del av rælet), kjørt det og nå er maskina mi mye raskere! Stor smask til både soelvd og telemontøren hennes! :lol:

  • Like 3
Skrevet

Rydde litt på maskinen, defragmentere, samt kanskje vurdere mer minne?

EDIT: Kjøpte nettopp ny RAM til min Mac, og den går nå som en drøm, etter et par-tre måneder hvor den var seig og treig.

Skrevet

Nå har jeg kjøpt fullversjonen av det programmet der (gratisversjonen tar bare en del av rælet), kjørt det og nå er maskina mi mye raskere! Stor smask til både soelvd og telemontøren hennes! :lol:

Vi smasker tilbake vi, vet du! Nyt rask PC :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Interessant undersøkelse. Jeg lurer litt på hvor relevant spørsmål om kjønn er. Og er det uinteressant med folk som ikke eier hund per i dag, men kanskje passer, har hatt, skal ha osv?
    • Hei! Vi er en bachelor-gruppe fra Høgskolen i Østfold som skal utvikle en applikasjon for hundeeiere. 🐶 Målet med appen er å gi en bedre turopplevelse for deg og din hund, ved å gjøre det enklere og raskere å finne turstier som passer deres behov. Vi vil derfor stille hundeeiere noen spørsmål, og håper du vil ta deg tid til å svare på vår undersøkelse. Det vil ta rundt 3 minutter 😊 https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdBufjg3yT9ZUTtD9Qd1aG_mtBd6xKl91J0VVUJpInzE_nh-Q/viewform?usp=header
    • Har gått helt fint med tispen min, ho spiste andre dagen mer normalt og nå spiser ho som før igjen. Ho går veldig bra også er veldig aktiv nå både før også etter fjernet stingene så tror det er temmelig individuelt det der egentlig fra hund til hund. Tispen min har endelig lagt på seg mer igjen også etter operasjonen da ho gikk ned i vekt før operasjonen ettersom tilstanden så det begynner bli veldig bra 😊
    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...