Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Har forstått at hund, det er veldig populært å ha for hestejenter. Så jeg tenkte jeg skulle starte en tråd om det. Er det mange her som har både hest og hund? hvilken rase er hunden? og når dere har den med i stallen, bruker dere å slippe den og la den gå løs der? hva synes dere om det å ha både hest og hund generelt? spør bare for nyskjerrighets skyld, artig å høre :-)

Skrevet

Jeg hadde hest og hund. Hadde 2 alaskan malamuter, de fikk gå løs i stallen og ble med på tur når jeg kjørte vogn. Vet ikke om jeg hadde vært like positiv til hest og hund om jeg ikke hadde hatt kjørehest, det hadde rett og slett tatt så mye tid om jeg hver dag skulle brukt flere timer i stallen også hjem og gått langtur etterpå. Med kjørehest kunne hundene være med på tur også og dermed er de ferdigtrent når jeg kommer hjem. Fin fin trening også, hadde bikkjer med stålkondis.

Guest Gråtass
Skrevet

Har BC, schæfer og kaldblodstravere. Alle bor hjemme på gården. Før hadde jeg med hundene når jeg trente hesta, men nå går det for fort.

Skrevet

Jeg hadde hest og hund samtidig. Det gikk kjempe bra, og hunden gikk løs. Jeg tror det kommer litt Ann på stallen man er i om hunden kan gå løs eller ikke.

Der jeg var, var hunden med på tur de dagene jeg red på tur, ellers surret han rundt alene. For det meste da var han enten i boksen til hesten min på dekkenet, eller så satt han ved bilen, og om det var fint vær sto han ved inngangen til ridebanen og så på.

Null stress. Hadde han også på en stall hvor han måtte stå i bånd om han var med pga bilvei. Ikke noe problem det heller, evt var han i boksen med et teppe og en vannskål.

Jeg har dachs, så krevde ikke mye tur sånn sett, så null problem for meg :-)

Skrevet

Har hest (sportsponni og shettis) og hunder. Har ikke hunder jeg er komfortabel med å ha med løs på ridetur enda, men har hatt spesielt den ene med på kjøretur med shettisen. Har hestene hjemme på gården, så om vintern så er hundene med løse når jeg driver med dem hjemme, når det er bart så får de ikke løpe løse på gården på samme måte.

Skrevet

Har to hester her hjemme på gården og to bikkjer. Nå bor jeg sånn til at her hkemme på gården er alltid bikkjene løse og siden stallen og beitene er på samme plass er bikkjene med på alt. Det samme med rideturer.Hestene er en kald og en varmblods,bikkjene er rottis/schæfer og en springer. Har ingen problemer med å holde følge på tur og hestene er vant med hunder fra før så alt går igrunn helt supert.:)

Skrevet

Jeg hadde hest og hund. Hadde 2 alaskan malamuter, de fikk gå løs i stallen og ble med på tur når jeg kjørte vogn. Vet ikke om jeg hadde vært like positiv til hest og hund om jeg ikke hadde hatt kjørehest, det hadde rett og slett tatt så mye tid om jeg hver dag skulle brukt flere timer i stallen også hjem og gått langtur etterpå. Med kjørehest kunne hundene være med på tur også og dermed er de ferdigtrent når jeg kommer hjem. Fin fin trening også, hadde bikkjer med stålkondis.

Ja hest tar tid, det er klart!:) men har man en hund som kan løpe fritt i stallen får den jo litt å gjøre da også tenker jeg

Skrevet

Det får den jo, men jeg som var i stallen vær dag hadde ikke hatt samvittighet til og ikke gå tur. De skal jo holdes i form og få utløp for energi og få se noe nytt, ikke bare det samme vær dag, selv om det og være i stallen løs absolutt er fint for en hund.

Skrevet

Jeg hadde hest og hund sammen, løs i stallen og med på tur. Null problem. Hundene lærte seg å respektere hestene, og hestene var veldig hundevandte og brydde seg ikke. De som som ofte og spiste sammen. De yngste hundene synes det var rågøy å jage ponniene litt, og ponniene synes det var rågøy å terge opp hundene :P De kom ofte heeelt bort til hundene, stirret på dem, før de brøt ut i full gallopp bort ifra hundene, og snudde seg og kikket på om de fulgte etter. Hihi. Fine minner.

Edit; Mine var alltid slitne etter stallen. Så mye å finne ut av og sjekke opp :) !

Skrevet

Hest og hund er helt topp om man står på liten stall og/eller har hestene hjemme. På større staller bør hundene være hjemme. Løse hunder skaper farlige situasjoner og hunder bundet i gangen likeså :)

  • 1 month later...
Skrevet

Tør dere å la hunden være løs med hestene? Hvordan har dere trådd fram da? Vår hund vil også gjerne leke med hesten, men jeg tør ikke å la henne gjøre det..:/ jeg er så redd for at hesten blir volsom og at hunden blir skadet

Skrevet

Ja det tørr jeg, de får ikke leke ute, men de kan godt fjase litt på stallgangen så lenge det går greit. Ellers så er det jo bare og sette regler der Su vil ha de. Vil du ikke at hunden leker med hesten så sier du at det ikke er lov.

Skrevet

Tør dere å la hunden være løs med hestene? Hvordan har dere trådd fram da? Vår hund vil også gjerne leke med hesten, men jeg tør ikke å la henne gjøre det..:/ jeg er så redd for at hesten blir volsom og at hunden blir skadet

Jeg hadde med fire i stallen som gikk løse. Hestene var hundevandte fra før og de yngste hundene lekte med ponniene. Aldri gått frem på noe måte eller gjorde noe spesielt. De lærte fort når de skal passe seg og ikke.
Skrevet

Siden jeg selv har stall, så er de på samme plass som hestene. Ikke redd, men holder seg heldigvis på avstand, løper ikke noe rundt bena på hestene hvis de er med meg inn i stallen f. eks :- )

Går løse, det går helt fint

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...