Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Litt bilder fra sommeren og sånn, av Casper og "niesen" hans :-) Bestevenner fra dag 1, eller fra Tira var 8 uker da. De leker så fint sammen, og koser seg i hverandres selskap. Aldri noe tull mellom dem :wub: Det er veldig ulike typer, men likevel er det full klaff. Casper og moren har ingen kjemi overhodet, ingen er interessert i lek med den andre, mens med Tira ble det noe helt annet. Noe som vi selvsagt er veldig fornøyd med, siden eier av Tira er en av mine beste venner :-)

Mest bilder av Tira da, siden Casper har en egen tråd som jeg legger de fleste bildene i uansett.

Tira-Casper-reker-2013-07-21-040.jpg

Tira-Casper-reker-2013-07-21-356.jpg

kan ha ørene riktig, med litt assistanse, men ellers så lever de sitt eget liv :P

Tira-Casper-reker-2013-07-21-354.jpg

Tira-Casper-reker-2013-07-21-310.jpg

Tira-Casper-reker-2013-07-21-307.jpg

Tira-Casper-reker-2013-07-21-292.jpg

Tira-Casper-reker-2013-07-21-294.jpg

Når man vifter med en leke sperres øynene opp :lol:

Tira-Casper-reker-2013-07-21-285.jpg

Tira-Casper-reker-2013-07-21-282.jpg

Tira-Casper-reker-2013-07-21-274.jpg

Tira-Casper-reker-2013-07-21-247.jpg

Tira-Casper-reker-2013-07-21-180.jpg

Tira-Casper-reker-2013-07-21-137.jpg

  • Like 8
Skrevet

Tira var en av de finere tollerene jeg har sett! Svigerbror og hans kone har to tollere, han ene er mer som Ronja, mens hun andre er midt mellom de to! Jeg likte Tira :wub:

  • Like 1
  • 7 months later...
Skrevet

Så koselig Wachita :) Liker Tira veldig godt jeg og, nå er ikke toller helt min type hund, i kropp og sinn, men skulle jeg hatt en måtte det nok ha vært en Tira-type, synes hun har en veldig fin kropp, og lengde på pelsen.

---

Tira tapte nok en gang kampen om hvem som hadde størst gap :P

Viktig å leke akkurat der det er mest ting som forstyrrer bildet, og akkurat så nære at kameraet ikke får med seg alt :P

Tira-og-Casper-i-hagen-08.3.2014-2014-03

Tira-og-Casper-i-hagen-08.3.2014-2014-03

Tira-og-Casper-i-hagen-08.3.2014-2014-03

Tira-og-Casper-i-hagen-08.3.2014-2014-03

Skrevet

Så fiin Tira er! Er hun "dårlig" pelset eller blir hun klippet? Hun så så perfekt pelset ut (ift. hva jeg ville hatt) synes noen av tollerne kan bli litt too much med all pelsen :P

Skrevet

Så fiin Tira er! Er hun "dårlig" pelset eller blir hun klippet? Hun så så perfekt pelset ut (ift. hva jeg ville hatt) synes noen av tollerne kan bli litt too much med all pelsen :P

Nei hun er ikke klippet i det hele tatt (bare labbene som blir stusset innimellom). Vil ikke si hun er dårlig pelset, men hun har helt klart den kortere typen :) Eller, er ingen toller ekspert da, så aner ikke hvordan hun hadde gjort det på utstilling, da hun aldri har blitt stilt (hun har en hvit flekk i bakhodet, og ørene lever jo sitt eget liv),

Hun ser jo ikke ut som hun gjorde på de to bildene sammen med Casper og moren sin, da var hun på sitt verste nedrøyta :P Men hun blir aldri i nærheten av moren, selv i full pels, men har litt inntrykk av at moren på sin side er en av de veldig bepelsede typene. Enig at det kan bli too much... (jeg liker jo korthårshunder :P ).

jordet-med-tira-sondag-2012-10-07-073.jp

her ser man normal-halen hennes, ikke en slik pistrete fjær som på noen av bildene over :P

Tror hun er nogenlunde i full pels her <3

Tira-Sniff-og-Casper-2012-12-21-112.jpg

  • Like 1
  • 4 weeks later...
Skrevet

Hvordan går det med potekuttet? :)

Det ser veldig fint ut nå, bare en liten sprekk, så bruker potesokk på noen av turene for å spare det litt. Bildene ble tatt forrige helg, da begynte det å blø om han gikk uten sokk. Ble litt bekymret egentlig, fordi han haltet så fælt, men nå går han heldigvis normalt igjen. :)

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...