Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Nå skal jeg ikke skaffe meg valp før om en stund, men.

Jeg lurer litt på hvordan folk gjør dette med halsbånd og seler.

Jeg skal ha labbis, hannhund. Jeg vil helst lære voffsen å bruke sele så tidlig som mulig.
Må jeg belage meg på å kjøpe små størrelser først, og så begynne å tenke på utstyr som kan justeres?
Eller kan jeg kjøpe seler og halsbånd som kan justeres fra dag 1, og så etterhvert kjøpe større størrelser?

Så har jeg tenkt på bur, og har lest på bur-trådene her inne. Hva bør jeg gå for i bilen? har sett på variocage, trønderburet og herkules. Variocage L blir ikke høyere enn 65cm i høyden, og så er det jo litt vanskelig å si hvor høy pelsen vil bli, men følge rasestandarden blir hannhunder 56-57cm mankehøyde.
Det vil jo si at jeg har knappe 10cm av resterende plass til hals og hode...bør jeg derfor gå for Vario XL?Usikker på hvilken type bur jeg skal gå for, men det står nok mellom Vario og Trønderburet...
Tenker at hunden skal kunne snu seg, sitte, stå, og ligge på skinka, da hunden skal være med mye på trening og tilbringe en god del tid i buret.
Synes dette er veldig vanskelig, begynte å tenke at jeg nesten bare skal bygge et selv, men så har jeg ikke peil på sveising... :P

tips? :))

Skrevet

Ang bilbur til din hund vet jeg ikke, men halsbånd og sele bør du kjøpe regulerbar mens den vokser i alle fall. Og det er ikke noe annerledes å venne hunden på sele enn halsbånd - jeg bare tar de på og så får de venne seg til det, enkelt og greit.

Skrevet

Ridgebacken her brukte den regulerbare selen til gårdshunden fra vi fikk ham til ca. 5 mnd alder, da var han stor nok til at vi kunne kjøpe en regulerbar som han har den dag i dag. :)

  • Like 1
Skrevet

Vi har kjøpt tynne og behagelige og justerbare halsbånd og kobbel. Ikke flexiline til valp. Samt en god stoffsele som passer greit. Bare sånne rimelige ting med tanke på at de vokser fort ut av det.

Når det kom til bur så fikk jeg et Atlas plastbur som er godkjent av min mor. Romslig i lang stund, så vi får bare se an hvor lenge det holder i str. Vokser hun ut av det må jeg finne et større.

Skrevet

Rogz har mange fine seler, og de går det ann å justere ganske mye.

Den butikken jeg liker til er billig på Rogz og har gratis frakt, jeg handler kun av dem om dagen (utstyret tåler en god trøkk også, solide greier) :)

  • Like 1
Skrevet

Rogz har mange fine seler, og de går det ann å justere ganske mye.

Den butikken jeg liker til er billig på Rogz og har gratis frakt, jeg handler kun av dem om dagen (utstyret tåler en god trøkk også, solide greier) :)

Ehm, så på de Red Dingo selene, du vet ikke tilfeldigvis hvordan de er i størrelsen?

Skrevet

Ehm, så på de Red Dingo selene, du vet ikke tilfeldigvis hvordan de er i størrelsen?

Nei, vet ikke, men det står vel cm under bildet?

Selv så har jeg rogz sele og er veldig fornøyd med at det går ann å stille den enden ut og inn..da hun ble gammel så ble hun litt rundrre...sukk ;)

  • Like 1
Skrevet

Nei, vet ikke, men det står vel cm under bildet?

Selv så har jeg rogz sele og er veldig fornøyd med at det går ann å stille den enden ut og inn..da hun ble gammel så ble hun litt rundrre...sukk ;)

Øya mine satt i veien, så så ikke størrelsestabellen :P

  • Like 1
Skrevet

Øya mine satt i veien, så så ikke størrelsestabellen :P

He he, skal ikke alltid være så greit.

Jeg syntes det er så bra med gratis frakt, også er de veldig flinke til å hjelpe deg dersom du skriver en mail til dem, koseligere mennesker som driver nettbutikk tror jeg ikke at jeg har møtt på ;)

Skrevet

Jeg fikk svar etter 10 minutter fra dem faktisk, veldig bra service :-)

Jeg pratet med de igår anng et bånd og de svarte super fort og er veldig hyggelige :)
Skrevet

He he, skal ikke alltid være så greit.

Jeg syntes det er så bra med gratis frakt, også er de veldig flinke til å hjelpe deg dersom du skriver en mail til dem, koseligere mennesker som driver nettbutikk tror jeg ikke at jeg har møtt på ;)

Ja,fytti, for en service! Bestillte noen seler og betalte. To dager senere fikk jeg mail om at de overførte 5 euro til meg, de hadde nemlig satt ned prisen.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Zelda røyter å vi trenger en børste. Jeg kommer ikke på hva vi har brukt før. Det er kun for å få av litt hår nå under røyting, ellers får pelsen greie seg selv her i gården. For øyeblikket virker det som det er mest dekkhår type pels hun har.
    • Enig, "gamle erfaringer" er vanskelig å bli kvitt. Skal ikke mye til hos oss heller før gammelt grums flyter opp. Bra hun får oppfølging av fagfolk, som sikkert hjelper med å holde fokus på hunden som ER og ikke hunder som VAR🌸
    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...