Gå til innhold
Hundesonen.no

Strikkbånd til kickbike (+ spm. om stang, lage selv? Hvordan?)


Recommended Posts

Nå har jeg nettopp kjøpt nytt strikkbånd, da det forrige røk. Det ble ett fra yukon denne gangen, og jeg håper det holder en stund :-)

Men så tenkte jeg kanskje å kjøpe en stang til å ha foran kickbiken, og da blir nok dette båndet litt for langt (2,6m).

Lånte en kickbike engang, og båndet som var på da så litt hjemmelagt ut, altså bare strikk og noe tau, men fungerte veldig bra, og strikken var veldig hard og, som var deilig. Hvor kan jeg få tak i noe slikt? Hva bruker de som driver på med slikt på profesjonelt plan?

Det er viktig at hvis strikken ryker, så ryker ikke hele båndet, så greit hvis strikken enten er inni noe, eller utenpå, men med tau ved siden av og. ...

Uansett, hva bruker folk her, og noen som har tips til noe som både er holdbart og ikke alt for dyrt? Sånn at jeg vet hva jeg skal kjøpe neste gang og hvor, og ikke kjøper det først (og eneste) jeg finner som jeg har gjort de forrige gangene.

(er til en hund. Liker og å ha litt lengde på det, er ikke en jeg-går-rett-på husky jeg har, mer sånn oj-der-var-det-noe-jeg-må-lukte-på-i-grøften-brb-dalmatiner, og da er det veldig greit å ha litt bånd å gå på så jeg rekker bremse.)

Også tenker jeg som sagt på å kjøpe en stang. Har fått båndet inn i forhjulet noen ganger, og det er ikke så bra for sykkelen... men hvilken stang?

http://www.troll-hundefor.no/mobile.aspx?pageid=32939&catId=2940&Product=45405

så denne i en dyrebutikk her, og jeg synes den er både stygg og klumsete...

har mest lyst på denne typen, men holder den?

http://www.troll-hundefor.no/webshop.aspx?pageid=32939&Product=64653

Edit; ser at båndet fortsatt skal festes i selve sykkelen, så da holder den vel ja, så da er det ikke noe å lure på kanskje.

Og dette må jo være noe man kan ordne selv på et vis, litt billigere?

Men vil gjerne høre deres erfaringer med utstyr til kickbike!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Mr kobbel er ikke så dyrt om du bestiller fra siden dems i sverige. De har også bare strikk med krok i endene slik at du kan koble det med hvilket som helst bånd, de løse strikkene er også mye billigere og er sikret slik at om strikken ryker så er ikke hunden løs. Strikken er også ganske hard, beregnet på store hunder.

Edit: også kan du jo bestille med ekstra strikk til kobbelet slik at om det ryker så trenger du ikke kjøpe alt nytt, bare bytte strikken, så tross alt så blir ikke båndet så dyrt heller :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har en stang fra troll av plast, men har ærlig talt ikke gidda å bruke den. Det er dårlig nok plass i bilen fra før, og jeg orker ikke feste den før hver eneste sykkeltur når jeg likevel har bikkjer som trekker. :)

Jeg bruker strikk fra Howling Dog: denne når jeg kjører med begge to, og den her når jeg kjører med bare en. Veldig fornøyd med dem jevnt over, og i tillegg jeg foretrekker den typen krok framfor BGB-kroker hvor jeg har hatt et par uhell. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...