Gå til innhold
Hundesonen.no

Enda en mobilkjøps tråd


MegaMarie
 Share

Recommended Posts

Nå har det seg slik at min kjære, tapre telefon måtte ta farvel etter et hardt liv. Den har blitt slengt i bakken fra dag en, så skjermen knuste, og etter en skikkelig regnværs dag ville ikke skjermen fungere lengre. Dette var en HTC Desire S.

Jeg er på jakt etter en mobil som ikke er for stor i størrelse. Det er nesten det viktigste for meg. Uten om dette er et godt kamera en bra kvalitet. Jeg bruker mobilen til å tekste, ringe, facebook, snapchat, instagram, spotify, geocashing og surfing.

Jeg pleier ikke å være så snill og forsiktig med mobilene mine. Desire S var min første smartphone og den fikk jeg for ca 1,5 år siden, så jeg hang litt etter på den fronten. mitt største argument for å ikke få meg smartphone var at jeg visste jeg kom til å knuse skjermen, og det skjedde bare 5 dager etter mobilen var kjøpt. Denne gangen skal jeg riktignok kjøpe beskyttelses deksel med en gang, jeg får ikke lov å bruke den mobilen før det er på. Finner det noen finurlige smarte løsninger til regnvær og kanskje? Jeg har en tendens til å dra den frem i regnet for å skifte sang på tur f. eks.

Jeg vil ikke ha en for dyr mobil. Rundt 2000 kr.

Så shut, kom med forslag!

Min favoritt sålang:

Samsung Galaxy S III mini

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Sony har en som er vanntett iallefall, og som er ganske liten. En venninne som har, hun har vel samme krav som deg omtrent, særlig når det går på størrelsen og pris. Husker ikke hva modellen heter da,

Haha, finn det ut!

KristinR:

Størrelse er nok mer viktig enn om den er vanntett.

Forresten, hvor er det best å kjøpe mobil? På nett eller i butikk?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

http://www.dinside.no/917220/samsung-galaxy-xcover-2

Denne ville jeg sett på :)

Og jeg pleier kjøpe på nett i en butikk som har butikk butikker. Som Elkjøp, Lefdal osv.

Bra forslag! Tror jeg må sjekke den ut i butikken for å se på størrelsen :) For den så kanskje akkurat i største laget for meg. Den jeg linker til i første innlegget er litt større enn gamle mobilen min, og jeg vil ikke ha de noe særlig større enn det.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Samsung er gode telefoner med godt kamera. galaxy s3 for eksempel. Nå vet jeg ikke hvor mye den koster, men burde ikke være for dyr da s4 er lansert.

Ellers har du sikkert s2 mini eller noe sånt også.

Anbefaler å se på i butikk men handle på nett.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, det var den jeg linken til i første innlegget :) Mamma har den, og jeg har fått sjekket den ut! Jeg syns den virker veldig bra!

Skal sjekke ut de andre forslagene :)

Ellers har min bror en mobil han ikke bruker, det er en av de som skal tåle alt mulig. Men den er litt stor. Men til gjengjeld så får jeg den gratis, så kanskje jeg tar den likevel :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, det var den jeg linken til i første innlegget :) Mamma har den, og jeg har fått sjekket den ut! Jeg syns den virker veldig bra!

Skal sjekke ut de andre forslagene :)

Ellers har min bror en mobil han ikke bruker, det er en av de som skal tåle alt mulig. Men den er litt stor. Men til gjengjeld så får jeg den gratis, så kanskje jeg tar den likevel :)

Viss din bror har en som er vanntett gratis så høres det ut som en glimrende deal, spesielt visst mobiler er forbruksvare :lol:

Ellers har jeg en Sony Xperia V, den er vantett og ikke like stor som Galaxy S3/S4/S4 Active, HTC One eller Sony Xperia Z. Xperia V har 4,3 tommers skjerm, men de andre her har mellom 4,7 og 5" skjerm, så min er ikke liten, men heller ikke den helt største. Koster for tiden 2.695,-, men det er sikkert mulig å få en brukt for 2K med restgaranti på halvannet år, viss ikke gi meg et hint viss du skulle være interessert da jeg skal selge min (får ny mobil på jobben nå).

Selv synes jeg det er kjekt å sjekke mobilen jeg tenker på www.amobil.no hvordan den har gjort det i test, hva som er irriterende og hva som er bra, fordi det er en jungel med produkter der ute :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, det var den jeg linken til i første innlegget :) Mamma har den, og jeg har fått sjekket den ut! Jeg syns den virker veldig bra!

Skal sjekke ut de andre forslagene :)

Ellers har min bror en mobil han ikke bruker, det er en av de som skal tåle alt mulig. Men den er litt stor. Men til gjengjeld så får jeg den gratis, så kanskje jeg tar den likevel :)

Det er i alle fall verdt å prøve den hvis den er gratis da :) Man blir fort vant til størrelse altså. Det er jo ikke krise om du ikke liker den likevel, for da kan du jo bare gi den tilbake :P

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

http://www.dinside.no/917220/samsung-galaxy-xcover-2

Denne ville jeg sett på :)

Og jeg pleier kjøpe på nett i en butikk som har butikk butikker. Som Elkjøp, Lefdal osv.

bare en liten obs, den er bedre enn forgjengeren sin, men xcover har fortsatt lite internminne noe som kan føre til at du ikke får lastet ned de appene du vil iom at en del apper ikke kan lagres på minnekort, og i ytterste konsekvens får du ikke oppdatert apper og programmer du allerede har og da kan du etterhvert heller ikke bruke Facebook etc. I tillegg har den et noe begrenset bruksområde da den mangler støtte til en del apper. Dette er i all hovedsak en arbeidstelefon og derfor er det ikke lagt til rette for mye på underholdningsbiten.

Har ikke noe forslag til telefon, men et tips til oss som er hardhent og klebbette med telefonen er læretui som dekker både bakside og skjerm samtidig som læret tar opp energi og demper fallet om du mister den i bakken. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk for tips!  Det hørtes ut som noen kloke råd. Jeg ser de potensielle ulempene med en stor og sterk hund og en flexline. Kontroll er definitivt øverst på prioriteringslista. Jeg skal definitiv sjekke ut den lina du har linket til👍
    • Flexiline er generelt en dårlig idé, og særlig for en stor og sterk hund. Hvis noen slipper sin hund bort til dere i bånd, kan det fort bli floke og konflikter. Du kan heller ikke slippe båndet hvis noe skjer (hunden setter seg fast, sykkel kommer på tvers mellom dere etc.). Og det er vanskelig å ta hunden inn hvis den er ytterst i båndet, med mindre du har en supersolid innkalling. Kjøp heller en halvlang-line på 5 meter som du kan slippe ut og hanke inn etter behov. Du blir fort vant til å håndtere en kort langline, og mye bedre kontroll på hunden. Du kan slippe den både for å la hunden løpe litt, eller gi den friere bevegelsesrom i møtesituasjoner som ikke kan unngås (både med folk, hunder, sykler...). Du kan også ta et grep midt på båndet uten å svi av deg håndflaten hvis hunden trekker eller bykser avgårde. Vi har hatt disse, og er noe av det vi har tatt vare på etter å mistet hundene, de er supergode: https://dyresjappa.no/Produkt/1/294247/Supergrip-Sporline-5m
    • Hei,  Kjøpte akkurat en flexi classic L. 5m. bånd. Den fungerer helt greit, men vurderer et annet alternativ neste gang jeg kjøper. Det jeg kunne tenke meg er låste posisjoner uten å holde inn knapp i tillegg til et enda mer robust tapebånd og et noe større håndtak. Noen anbefalinger? Jeg har en nokså sterk staff-presa blanding på. 35 kg., som tidvis kan dra noe. Ser nå at jeg skulle flyttet denne til utstyrstråden, men vet ikke om det er mulig.  På forhånd takk for svar😊
    • Ede har endelig lært å sette pris på vanntette potesokker, og vil nå heller gå med enn uten. Trenger ikke bestikke med godis for å få dem på lenger, han husker nå at det er langt mer komfortabelt å gå ut på iskaldt klissvått og ekle grussteiner med dem på enn å gå barbeint.  Han ga uttrykk for å ville ha dem av inne på kjøpesenteret, da han selv la merke til at bakken var tørr, varm og stenfri der inne, men klagde ikke, bare gjorde meg oppmerksom på at han kunne tenkt seg å få de av der inne.  Nytt for dagen var å reise på rullebånd. Det har vi ikke prøvd før. Kunne gått meget bedre. Min feil. Trodde han ville forstå greia og bli med av, men han ble usikker da vi nærmet oss toppen, satte seg tilbake istedenfor å bli med frem, så jeg måtte panikk løfte-dra-heise ham over kanten i en faderlig fart, noe som selvsagt stresset ham. Not a good introduction.  Vi tok samme greia ned også, hvor han var helt kewl med å stå på båndet i bevegelse etter å ha blitt løftet på Ante fare og ble nervøs da han så slutten nærme seg, men virket som han synes det var helt ok å bli hjulpet over kanten med et muntert: "Whoppsie!" og en stor bit Nom Noms trøkket i ansiktet på landing. Han spiste det ivrig, så håper den sammenhengen med rullebåndet ble en sterkere neural pathway.   Videre på miljøtreningslisten har vi rulletrapp.. 😰 Det må gjøres. Rakk ikke øve opp den vanlige trappen i dag, fordi vi hadde ærender, men i morgen har vi ingenting annet å gjøre, så muttern får kle på seg, ta med sitteunderlag, pledd, varm drikke, kanskje niste, just in case, for om det ikke løsner etter noen forsøk med bare de øverste trinnene og gradvis økning, så kan vi sitte i den trappen og henge og ha det dødsens kjedelig til han finner ut at det lønner seg å gå den opp og vi får full fest.  Flashy blinkende helikopter med lyd hadde Mr. T on staircases ingen issues med. Gikk rundt det på baksiden mot veggen og så inn i cockpit og synes ikke det var noe uvanlig med det der.  Har forøvrig passert masse små og større unger også, både inne og ute og han begynner bli kjempeflink til å se, men ikke røre nå, på tross av de mange flørtende blikkene som inviterer til kos og lek.  De minste barna har jeg vært litt nervøs for skal trigge jakt når de plutselig løper, så jeg har vært veldig på alerten, men det eneste som utløste jakt i ham og strammet båndet var en dinglende skulderstropp på en bag. Så ut som en biteleke. Bykset, men fikk ikke nå frem til den. Med unntak av den har han vært eksemplarisk og avbrutt intensjoner om å undersøke andre mennesker på kontaktlyd hver gang jeg så ham vurdere det og var nervøs for et byks mot noen. — Food before Feckers, any day. Noen ganger også mom over nom. Han bryr seg om og tar min veiledning selv når han er mett og ikke vil ha mer. Vi begynner få et bånd utover måltidene 🥳
    • Enig med det over. Lær inn eventuelt en «gå og legg deg» kommando, så du kan avlede med å be hunden å gå og legge seg.  Miljø trene og sosialisere masse så hunden blir godt vant med lyder og folk rundt seg. Men føler det har mye med mentaliteten på hunden og rasen og gjøre. Har du en usikker vokterhund så er det vanskelig å dempe varsling. Har du en trygg vokter så har den høyere terskel for å anse noe som nødvendig å varsle på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...