Gå til innhold
Hundesonen.no

Sykkeltilhenger el til dalmatiner


Recommended Posts

Zebra er nå så dårlig at sykkelturer ikke fungere så godt lenger, og det er trist for både meg og henne. Det var noe vi virkelig likte å holde på med.

Nå har jeg jo begynt å sykle mye, og har lurt på om sykkeltilhenger kunne være noe??

Møtte noen med en Berner som satt så fint der bak, koste seg gjorde den.

Så noen som har erfaring med dette?

Innspill mottas gjerne.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har en helt vanlig sykketilhenger til barn som jeg kjøpte på Jula (tror jeg), den var den eneste som var bred nok, i tilegg til at den har sider så eneste stedet hunden evt kan prøve å stikke av er foran. Men han har belte på seg så han får ikke noen sjangs til det.

Jeg syntes det fungere strålende, er dog usikker på om den er stor nok for en dalamtiner, da måtte det evt blitt varetilhengeren til jula og så litt modifikasjon. Men Terho stortrives. Han får sitte der hver gang vi beveger oss over på asfalt så ikke labbene hans blir såre og fordi han nekter å løpe i grøfta uansett hvor nærme han er den :P I starten var det ikke så gøy, men nå legger han seg ned når han får beskjed og ligger spent og følger med på alt som farer forbi.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi kjøpte sykkeltilhenger (på tilbud) på gsport (husker ikke pris) som vi har brukt til hundetransport, dog til litt mindre hunder. Funket greit det, men tror det er lurt å bruke litt tid på tilvenning. Boston terriern til svigerforeldrene syns det var helt supert, Linux (kooiker) ville helst løpe ved siden av. den vi har kan du velge om du vil ha sete i eller om det bare skal være til trasport. Ville vel prøvd å finne en uten sete ivertfall. Vet ikke hva vektgrensen er for sånne da, men har jo sett ganske store barn oppi en sånn...

Red; ser at den vi har har vektgrense på 45 kg (ivertfall tilsvarende vogn). Får den typen til ca 500 på xxl, men ser ikke ut som du kan legge ned setet.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Barnetilhengere flest tåler vel 30-50kg og har som regel et lite hundevennlig sete. Kan vanlig tilhenger være et alternativ? De har flat, hard bunn, og gjerne høyere maksvekt enn barnetilhengerne også.

Koselig at hun får være med selv om hun ikke klarer å holde følge lenger selv :ahappy:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Barnetilhengere flest tåler vel 30-50kg og har som regel et lite hundevennlig sete. Kan vanlig tilhenger være et alternativ? De har flat, hard bunn, og gjerne høyere maksvekt enn barnetilhengerne også.

Koselig at hun får være med selv om hun ikke klarer å holde følge lenger selv :ahappy:

OT, men jeg trodde du skrev BERNERtilhengere, og syns det var litt rart at dere hadde egen type tilhenger til rasen deres. De ER store altså, men vanligvis greier de vel å gå selv.... :P

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Arminzera har jeg kjent et par hunder av, det er riktignok lenge siden (wow! Snart 20 år?). Men verdt å sjekke ut, og i Meråker. Det var den eneste jeg fant igjen av de jeg har hatt noe med å gjøre.
    • Kalexas kennel har jeg veldig godt inntrykk av. Seriøs oppdretter, gode hunder. Disse liker jeg godt. Kreft er vel det vanligste, litt allergi. Og mange er veldig til å slikke, på deg, andre hunder , alt mulig. Utrolig irriterende.  Noen linjer kan ha mye lyd, som i piping.... Lykke til med valpekjøp:)
    • Etter mye grubling fram og tilbake har valget falt på Flat denne gangen. Rasen gir for oss en god kombinasjon av sosial happy-go-lucky familiehund og passe energisk trenings- og hobbyhund for for meg. Planen er valp i løpet av 2026. Nå er jakten på mulige oppdrettere i gang. Jeg har selvsagt kikket innom oppdretterlistene til NKK og retrieverklubben, og det er en start. Jeg vil i tillegg spørre her, er det noen som har en oppdretter å tipse om/anbefale? Gjerne i Trøndelag, men hele landet er forsåvidt aktuelt. Ønsker en oppdretter med fokus på helse og mentalitet, og helst også fokus på bruk av hundene ut over "bare" utstilling. Men jeg er ikke ute etter heftige brukslinjer heller.  Litt upraktisk at mange ikke bruker hjemmesider lengre. En må følge dem på sosiale media, men der må en ofte være valpekjøper allerede for å få tilgang. Liker å kunne få et inntrykk på nett før jeg eventuelt sender epost eller ringer.  Er det noe jeg bør være spesielt obs på med Flat? Vet det kan være en del kreft. Er det noe annet med helse eller mentalitet å være på vakt mot?    
    • Da tok jeg en telefon til en som driver med dette, og det stemmer at han bør ikke løpe på asfalt men at det er individuelt mht hvor mye de tåler. De bør ivertfall ha en hviledag mellom hver gang og løpe sakte når de gjør det. Så uroen jeg hadde inni meg, intuisjonen eller hva det var, stemte. Jeg var nøye på dette i fjor, men det "tok av" i januar med veldig lange turer pga føre. Så nå skal vi legge om løpet igjen og være mer forsiktige sånn vi var før.
    • Etter 3 ganske intensive dager (pga at jeg har hatt tannlegetimer og diverse surr så jeg vil han skal være sliten) hvor han har fått sine 11-12 km hver dag så skal han ha hviledag i dag, dvs vi går en tur over jordet og lar ham løpe litt fritt (som han pleier å gjøre, men når jeg går ved siden av så pleier han å løpe litt i skogen her borte) også kaster vi litt ball og trener litt på kommandoer + biltur som han ivertfall før satte veldig stor pris på men nå tar som en selvfølge, men det er ivertfall et avbrekk. Lengre løpetur på grus må vente litt til da grusveien i skogen er klissvåt. Så det er kanskje 5 km grus, og 7 km asfalt, korter vi ned blir det kanskje 5 km grus og 3 km asfalt eller bare 5 km bare grus men det blir veldig kort for ham. Det er vanskelig å finne så mye andre steder her for ham å løpe. Har hatt ham hos dyrlegen til sjekk for sikkerhets skyld og alt er tipp topp. Han hopper høyt i været av glede når han skal på tur, så det feiler ham ikke noe men av en eller annen grunn bekymrer belastningsskader meg veldig for jeg vet hvor viktig turene er for ham og han er bare 3 år.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...