Gå til innhold
Hundesonen.no

Div. hundeutstyr selges rimelig/gis bort


Guest Christine
 Share

Recommended Posts

Guest Christine

Har litt utstyr som bare slenger, så tenkte å gi bort/selge billig dersom noen er interissert.

Gappay ball med snor - Gis bort

Halsbånd med "diamanter" ca 50cm - Gis bort

Gummikarde - Gis bort

To klikkere og solbriller(passer til mindre hunder enn setter) - Gis bort

image_zps5c26664b.jpg

Øverst: Helt vanlig bånd, ca 133cm - Gis bort

Midten: Utstillingsbånd, blir sikkert helt hvit etter vask - Gis bort

Nederst: Kjettingstrup, ca 42cm - Gis bort

image_zpsad6c5a2a.jpg

Øverst: Potebånd, ca 160cm - Gis bort

Midten: Flettet bånd, 120cm - Gis bort

Nederst: Retriverbånd med helstrup, ca 160cm - Gis bort

image_zpsff5d018e.jpg

Rok Straps strikkbånd ca 150cm - 100,-

image_zpse42b5c82.jpg

Ezydog strikkbånd med "vannskihåndtak", ca 60cm + ekstra bånd på 50cm - 100,-

image_zps94d050fc.jpg

One of us is a bitch, ca 115cm - 50,-

image_zpsdf2559e4.jpg

Billigrefleks, aldri brukt. For stor for setter - Gis bort

image_zpsaf769443.jpg

Refleksdekken med for inni, 50 cm og kun prøvd - Gis bort

image_zps4613016f.jpg

Dummy, 230g - Gis bort

image_zps0b274870.jpg

I tillegg har jeg tre seler: hurtta(102 tror jeg), Y-sele i ca setteretørrelse og en vanlig sele fra Yokon med refleks i størrelse 4. De er godt brukt, og skal egentlig kastes, men tenkte å nevne det uansett.

Bor i Trøndelag, men skal sørover neste helg dersom noen vil ha noe. Kjøper betaler frakt dersom jeg skal sende noe i posten. Prisen på det som selges er diskutabel.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Christine

Det fôrede refleksdekkenet, passet det noen av dine settere? Mine bruker 55-60.

Hvilken farge er det på Hurtta yselen? Har du bilde av den? :)

Det var for kort til mine to, så tror det vil passe fint til hunder som er hakket mindre enn setter.

Skrev kanskje litt uklart, men Y-selen er vel fra Rendalen hundeutstyr. Tror jeg :lol: Hurttaselen er en helt vanlig brystsele. De tre selene er slitte, men kan kanskje se bedre ut etter en vask. Hurttaselen er blå, og har et feste som er litt løst(uten betydning). Den er alt for stor for V, og var hakket for stor for M. Det er seler jeg egentlig skal kaste, men hvis noen skulle få bruk for dem hadde det vært flott :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Christine

Kunne gjerne tenkt med tauet med ballen, karden og det flettede båndet :)

Sender du meg adressen din på PM skal jeg få sendt det på mandag :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Flere ting som passer helt topp her: Jeg ramser opp alle, så kan du gjerne gi en lyd om de som er ledig fortsatt:

Gappay ball med snor

Gummikarde

One of us is a bitch (veldig, veldig lyst på!!!)

Sort bånd 133 cm

Retrieverbånd m helstrup 160 cm

Strikkbånd i grønn

Billigrefleksen

:)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Christine

Kunne tenkt meg klikkere, dummy, solbriller og utviklingsbånd Skal du på nkk i morgen?Sent from my GT-P7500 using Tapatalk 4 Beta

Sendte deg PM i går,men ser ikke ut som om du har lest den. Det er ditt om du vil ha det. Kan sende det i posten :)

Jeg vil gjerne ha "One of us is a bitch"-båndet om det ikke er solgt enda :aww:

Send meg adressen din på PM :)

Flere ting som passer helt topp her: Jeg ramser opp alle, så kan du gjerne gi en lyd om de som er ledig fortsatt:

Gappay ball med snor

Gummikarde

One of us is a bitch (veldig, veldig lyst på!!)

Sort bånd 133 cm

Retrieverbånd m helstrup 160 cm

Strikkbånd i grønn

Billigrefleksen

:)

Av det du ramser opp er det de 4 siste som ikke er gitt bort/solgt. Strikkbånder er forresten lyseblå/turkis. Fin farge.(Du tenker på det Rok?)

Er du interissert i de 4 tingene kan du sende PM med adresse, så skal jeg få sendt det :)

Hvis du fortsatt har det kunne jeg gjerne tenke meg dette; :)

- To klikkere

- Refleksdekken med for inni

Det ser ut som klikkerne er lovt bort, men send adressen din på PM så skal jeg sende refleksdekkenet :)

bare dropp det du, var så mange andre som ville ha så de kan få det :)

Du var jo blandt de første, og jeg fant to klikkere til. Flettebåndet er lovt bort, men har igjen det med poter på+to klikkere dersom du vil ha :)

Edit: Oppdaterer posten og fjerner det som er borte når jeg har fått adresser og det er sendt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Av det du ramser opp er det de 4 siste som ikke er gitt bort/solgt. Strikkbånder er forresten lyseblå/turkis. Fin farge.(Du tenker på det Rok?)

Er du interissert i de 4 tingene kan du sende PM med adresse, så skal jeg få sendt det :)

Jeg vil gjerne ha retrieverbåndet og det strikkbåndet. Er strikkbåndet bredt nok til en stor hund forresten? Jeg leste det var flere størrelser på de. Hvis ja, så sender jeg deg adresse :) Da tar gjerne med refleksen også :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kunne tenkt meg klikkere, dummy, solbriller og utviklingsbånd

Skal du på nkk i morgen?

Sent from my GT-P7500 using Tapatalk 4 Beta

:lol: Noen ganger kan det være greit å sjekke hva ordboka på talatutten kommer med av forslag. Jeg mener, utviklingsbånd.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Christine

:lol: Noen ganger kan det være greit å sjekke hva ordboka på talatutten kommer med av forslag. Jeg mener, utviklingsbånd.

Utviklingsbånd er underveis :lol:
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Litt kortere tur i dag, med Maps Timeline på. Viste seg at den kortere turen var 44 min uten stans. Ikke rart Ede ble sliten i går.  Det er altså padde flatt rundt her vi bor nå, og Mutterns gamle traver av en hjerne som har navigert i by og kuperte landskap hele livet, den tolker tydeligvis alt synlig som mye nærmere enn det egentlig er. Får mæppe rute i en æpp og sjekke nøyere før vi går nye turveier fremover. Ede har ikke oppdaget verken pinner eller bading ennå, og aner ikke hva slags paradis av et lykkeland mange andre hunder synes han sitter i her.
    • Han er utrolig søt og pen 😍 Jeg hadde slitt veldig med å ikke la det søte kjekkastrynet der få tvinne meg rundt potene. 
    • Takk, han er nuskesnusk kosemos søtnos når han ikke har biteraptus. Gikk en for lang tur i sted. Kjempekoselig på sandstrand i vindstille solnedgang og utforskning av ny og finere hjemvei, helt til han ble sliten og ville være hjemme uten å gå resten av veien som ikke luktet kjent. Veier ca 22 kg nå. Lettere å feilberegne sånt med mindre valp.  Tørst ble han også, og det er vanskelig å forklare en valp at det er dumt å drikke skittent sølevann når vi er hjemme om 5 minutter. Følte meg som en sadistisk mishandler hver gang jeg måtte dra ham unna en søledam.  Vel hjemme ville han jeg skulle legge meg sammen med ham (for å være sikker på at jeg ikke forsvinner ut av rommet? Han er skikkelig borrelås. Kun når han sover virkelig dypt jeg kan forlate rommet uten min personlige livvakt på post.) Han ble frustrert og prøvde bite og true og trekke meg til sengen. Han fikk viljen sin på det fordi han var ute av seg overtrøtt og trengte sove umiddelbart. Sover som en stein nå, og jeg tør ikke reise meg og gjøre noe, for tvert han er ute av dyp søvnfase våkner han av den minste bevegelse, spretter opp og er på jobb som personlig livvakt og assistent igjen. 
    • Jeg tyvtitter litt på insta, du er utrolig flink med ham og han virker jo som den perfekte hund. Jeg tviler ikke på at det er mye jobb og utfordrende i blant altså. Fortsett slik!
    • Hei og hå, lenge siden sist nå!  Tempo har blitt 1 år gammel 🎂 I den anledning har vi tatt HD og AD røntgen med topp resultat! HD: A og AD: 0. Veldig glad for det. Så da kan vi kjøre på med agility fremover uten å bekymre oss for den biten.  Vi har allerede gått et agilitykurs til etter jul, agility basic. Første kursdag gikk kjempebra. Han er en heit hund med mye motor, og kan fort gire seg opp litt vel mye og bikke over i stress. Men det var håndterbart på første treningen. Andre gang var han helt umulig. Det var en ganske utfordrende bane, og allerede hinder nummer 1 hadde vi utfordringer da det var et skrått hinder. Han koblet helt ut, gikk masse rundt og snuste, var lite samarbeidsvillig og jeg tenkte nesten at det bare var å gi opp agility. Satse på en mer beroligende sport. Men på siste kursdagen var han så fin å jobbe med igjen 😃 Vi må nok bare finne ut hvordan jeg best kan legge til rette for at han skal mestre oppgaven, og balansere det veldig i forhold til å ikke la han bikke over i for høyt stress. Jeg må også være nøye på å ikke la han ruse rundt på egenhånd, men gi han tydelige oppgaver.  Ellers trener vi jevnlig rally lydighet, lydighet i forbindelse med bruks, feltsøk og spor. Han har endelig kommet litt forbi den verste unghundsfasen hvor andre hunder er kulere enn alt, og klarer å fokusere mer og mer på trening. Deilig 😊 Feltsøk har vi trent mye alene, så han får påvirkning av at jeg går ut i feltet og ligger ut gjenstandene mens han er bundet fast i et tre. Jeg legger stort sett alltid 3-4 gjenstander ut, og lar han hente alle, med belønning i mellom. Vi har ikke trent på lydigheten på start enda. Med forrige kelpien fikk jeg kommentar på brukskurs at hun var "for lydig". De ville ha mer driv og lyst i søket, hvor jeg nok fort hadde krevd lydighet på startlinjen fra henne. Så nå prøver jeg å la Tempo få skikkelig søkelyst og driv med å ikke medta lydighetern helt enda. Så får vi se hvordan det går 🤣 Vi jobber iherdig med å få inn avlevering av gjenstander i utgangsstilling. Så langt får jeg han bare til å holde gjenstanden i utgangsstilling. Det å gå inn i utgangsstilling med en gjenstand i munnen, og sette seg, det er litt vanskelig enda. Jeg skylder på mannehjernen som ikke klarer å multitaske 🙈 I spor er han blitt mye flinkere til å plukke pinner. Nå trenger vi å trene mer på fremmedspor tror jeg. Vi er meldt inn i en brukshundklubb, og gleder oss til å få være med på både spor og feltreninger her fremover.  I starten av april reiser vi til Sverige for å gå MH. Det blir veldig spennende! 😄 Glemte nesten å skrive at vi har også debutert på utstilling! Jeg var skikkelig nervøs før vi skulle inn i ringen, og jeg har ikke vært nervøs på hundeutstilling på kanskje 16 år 😅 Dommeren så skikkelig streng ut, ringsekretæren og skriveren like så. Men da vi kom inn i ringen var dommeren så hyggelig! 😄 Første kommentaren vi fikk var "herlig humør". Da dommeren skulle ta på Tempo og stod først å snakket til han, så gjorde han alle triksene han kunne omtrent. Sitt, dekk, osv. Da sa dommeren "åå, kan du sitte, kan du dekke, du kan jo alt"! Så hyggelig opplevelse 😊 Vi var alene i ringen og Tempo stod som en påle! Det endte med BIR junior, BIR og CERT! Så da måtte vi ta med treningen å få gå i gruppen og Beste junior. Her fikk vi litt andre hunder sammen med oss i ringen, og Tempo var så morsom. Han løp rundt og virket som han tøffet seg for de andre hundene der han løp med halen rett til værs og bjeffet litt på de andre 🤣 Men alt i alt oppførte han seg ganske fint i grupperingen og.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...