Gå til innhold
Hundesonen.no

Div. hundeutstyr selges rimelig/gis bort


Recommended Posts

Guest Christine
Skrevet

Har litt utstyr som bare slenger, så tenkte å gi bort/selge billig dersom noen er interissert.

Gappay ball med snor - Gis bort

Halsbånd med "diamanter" ca 50cm - Gis bort

Gummikarde - Gis bort

To klikkere og solbriller(passer til mindre hunder enn setter) - Gis bort

image_zps5c26664b.jpg

Øverst: Helt vanlig bånd, ca 133cm - Gis bort

Midten: Utstillingsbånd, blir sikkert helt hvit etter vask - Gis bort

Nederst: Kjettingstrup, ca 42cm - Gis bort

image_zpsad6c5a2a.jpg

Øverst: Potebånd, ca 160cm - Gis bort

Midten: Flettet bånd, 120cm - Gis bort

Nederst: Retriverbånd med helstrup, ca 160cm - Gis bort

image_zpsff5d018e.jpg

Rok Straps strikkbånd ca 150cm - 100,-

image_zpse42b5c82.jpg

Ezydog strikkbånd med "vannskihåndtak", ca 60cm + ekstra bånd på 50cm - 100,-

image_zps94d050fc.jpg

One of us is a bitch, ca 115cm - 50,-

image_zpsdf2559e4.jpg

Billigrefleks, aldri brukt. For stor for setter - Gis bort

image_zpsaf769443.jpg

Refleksdekken med for inni, 50 cm og kun prøvd - Gis bort

image_zps4613016f.jpg

Dummy, 230g - Gis bort

image_zps0b274870.jpg

I tillegg har jeg tre seler: hurtta(102 tror jeg), Y-sele i ca setteretørrelse og en vanlig sele fra Yokon med refleks i størrelse 4. De er godt brukt, og skal egentlig kastes, men tenkte å nevne det uansett.

Bor i Trøndelag, men skal sørover neste helg dersom noen vil ha noe. Kjøper betaler frakt dersom jeg skal sende noe i posten. Prisen på det som selges er diskutabel.

Guest Christine
Skrevet

Det fôrede refleksdekkenet, passet det noen av dine settere? Mine bruker 55-60.

Hvilken farge er det på Hurtta yselen? Har du bilde av den? :)

Det var for kort til mine to, så tror det vil passe fint til hunder som er hakket mindre enn setter.

Skrev kanskje litt uklart, men Y-selen er vel fra Rendalen hundeutstyr. Tror jeg :lol: Hurttaselen er en helt vanlig brystsele. De tre selene er slitte, men kan kanskje se bedre ut etter en vask. Hurttaselen er blå, og har et feste som er litt løst(uten betydning). Den er alt for stor for V, og var hakket for stor for M. Det er seler jeg egentlig skal kaste, men hvis noen skulle få bruk for dem hadde det vært flott :)

Guest Christine
Skrevet

Kunne gjerne tenkt med tauet med ballen, karden og det flettede båndet :)

Sender du meg adressen din på PM skal jeg få sendt det på mandag :)

Skrevet

Kunne tenkt meg klikkere, dummy, solbriller og utviklingsbånd

Skal du på nkk i morgen?

Sent from my GT-P7500 using Tapatalk 4 Beta

Skrevet

Flere ting som passer helt topp her: Jeg ramser opp alle, så kan du gjerne gi en lyd om de som er ledig fortsatt:

Gappay ball med snor

Gummikarde

One of us is a bitch (veldig, veldig lyst på!!!)

Sort bånd 133 cm

Retrieverbånd m helstrup 160 cm

Strikkbånd i grønn

Billigrefleksen

:)

Skrevet

Hvis du fortsatt har det kunne jeg gjerne tenke meg dette; :)

- To klikkere

- Refleksdekken med for inni

Guest Christine
Skrevet

Kunne tenkt meg klikkere, dummy, solbriller og utviklingsbånd Skal du på nkk i morgen?Sent from my GT-P7500 using Tapatalk 4 Beta

Sendte deg PM i går,men ser ikke ut som om du har lest den. Det er ditt om du vil ha det. Kan sende det i posten :)

Jeg vil gjerne ha "One of us is a bitch"-båndet om det ikke er solgt enda :aww:

Send meg adressen din på PM :)

Flere ting som passer helt topp her: Jeg ramser opp alle, så kan du gjerne gi en lyd om de som er ledig fortsatt:

Gappay ball med snor

Gummikarde

One of us is a bitch (veldig, veldig lyst på!!)

Sort bånd 133 cm

Retrieverbånd m helstrup 160 cm

Strikkbånd i grønn

Billigrefleksen

:)

Av det du ramser opp er det de 4 siste som ikke er gitt bort/solgt. Strikkbånder er forresten lyseblå/turkis. Fin farge.(Du tenker på det Rok?)

Er du interissert i de 4 tingene kan du sende PM med adresse, så skal jeg få sendt det :)

Hvis du fortsatt har det kunne jeg gjerne tenke meg dette; :)

- To klikkere

- Refleksdekken med for inni

Det ser ut som klikkerne er lovt bort, men send adressen din på PM så skal jeg sende refleksdekkenet :)

bare dropp det du, var så mange andre som ville ha så de kan få det :)

Du var jo blandt de første, og jeg fant to klikkere til. Flettebåndet er lovt bort, men har igjen det med poter på+to klikkere dersom du vil ha :)

Edit: Oppdaterer posten og fjerner det som er borte når jeg har fått adresser og det er sendt.

Skrevet

Du var jo blandt de første, og jeg fant to klikkere til. Flettebåndet er lovt bort, men har igjen det med poter på+to klikkere dersom du vil ha :)

send meg pm så skal jeg sende deg porto osv :)

Skrevet

Av det du ramser opp er det de 4 siste som ikke er gitt bort/solgt. Strikkbånder er forresten lyseblå/turkis. Fin farge.(Du tenker på det Rok?)

Er du interissert i de 4 tingene kan du sende PM med adresse, så skal jeg få sendt det :)

Jeg vil gjerne ha retrieverbåndet og det strikkbåndet. Er strikkbåndet bredt nok til en stor hund forresten? Jeg leste det var flere størrelser på de. Hvis ja, så sender jeg deg adresse :) Da tar gjerne med refleksen også :D

Skrevet

Kunne tenkt meg klikkere, dummy, solbriller og utviklingsbånd

Skal du på nkk i morgen?

Sent from my GT-P7500 using Tapatalk 4 Beta

:lol: Noen ganger kan det være greit å sjekke hva ordboka på talatutten kommer med av forslag. Jeg mener, utviklingsbånd.

  • Like 1
Guest Christine
Skrevet

:lol: Noen ganger kan det være greit å sjekke hva ordboka på talatutten kommer med av forslag. Jeg mener, utviklingsbånd.

Utviklingsbånd er underveis :lol:
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...